Informacje prasoweBranża ITRynek

Globalny producent farb rozszerza platformę ERP

W Grupie Jotun oprogramowanie firmy IFS jest wykorzystywane od ponad dekady, jednak na mocy rozszerzonych warunków współpracy obu firm zakres działania systemu IFS Applications będzie istotnie szerszy. Z oprogramowania korzystać będzie dodatkowe 2 tys. pracowników należących do norweskiej grupy kapitałowej z Europy, Azji i obu Ameryk. Wartość kontraktu to ok. 2,3 mln euro.

Globalny producent farb rozszerza platformę ERP

Jotun — czołowy producent farb — rozwija globalną działalność dzięki IFS Applications

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że światowy lider wśród producentów farb — Jotun —zdecydował się na rozszerzenie wdrożenia systemu IFS Applications™ na placówki na terenie Europy, Azji i obu Ameryk. Umowa obejmuje licencje o łącznej wartości blisko 19 milionów NOK.

Grupa Jotun ma siedzibę w Norwegii, ale łączy w sumie 69 firm, 36 zakładów wytwórczych, a jej przedstawicielstwa można znaleźć w ponad 90 krajach. W jej ofercie znajdują się farby i powłoki lakierowe do celów ochronnych i dekoracyjnych, które znajdują zastosowanie w budownictwie, transporcie i przemyśle. Od 2003 roku grupa Jotun korzysta z systemu IFS Applications jako wsparcia w zarządzaniu kluczowymi dla biznesu procesami, w tym produkcją, finansami, zaopatrzeniem i łańcuchem dostaw. Do tej pory system wprowadzono w placówkach w ponad 20 krajach na całym świecie.

W ramach ambitnego programu rozwojowego i w celu zoptymalizowania wydajności procesów oraz ułatwienia wglądu w funkcjonowanie firm, grupa Jotun zdecydowała się poszerzyć licencjonowanie systemu ERP firmy IFS, dzięki czemu będzie mogło z niego korzystać 2000 dodatkowych użytkowników.

„Od wielu lat współpracujemy z firmą IFS. Teraz wspólnie przygotowujemy się do rozwinięcia sprzedaży produktów Jotun, obejmując przy tym rynki w wielu nowych krajach” — powiedział Morten Fon, prezes grupy Jotun. „Aby osiągnąć ten cel w najbardziej wydajny sposób, potrzebujemy systemu do zarządzania procesami biznesowymi, który jest elastyczny, niezawodny i stanowi scentralizowaną platformę umożliwiającą ujednolicenie funkcjonowania firm należących do naszej grupy. Jesteśmy przekonani, że IFS Applications pomoże nam go zrealizować”.

„Cieszy nas, że możemy wspierać dalszy rozwój grupy Jotun jako czołowego na rynku producenta farb” — powiedział Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia. „System IFS Applications oferuje szereg unikalnych funkcji, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako scentralizowane, globalne rozwiązanie ERP. Dlatego też liczymy na trwającą szereg kolejnych lat i owocną dla obu stron współpracę z grupą Jotun”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *