Zmiany kadrowe

Grupa Data4 wzmacnia dział Design & Construction i tworzy regionalny hub w Polsce

Marka Fletchera – dotychczasowego Poland Technical Directora – mianowano head of Design & Construction w Europie Północnej i Środkowej. Data4 tworzy w Polsce regionalny hub, którego celem jest ekspansja platformy centrów danych w Europie.

Grupa Data4 wzmacnia dział Design & Construction i tworzy regionalny hub w Polsce

Data4 postanowiła rozdzielić swoją działalność na dwa regiony i stworzyć dwa stanowiska Head of Design & Construction. I tak, pod kierownictwem Marie Chabanon, Chief Technical Officer w Grupie Data4, stworzono oddział dedykowany Europie Południowej oraz drugi, przeznaczony Europie Środkowej i Północnej. Ma to pozwolić odpowiedzieć na wyzwania lokalnych rynków oraz zoptymalizować wdrażanie stosownych procedur – poinformowali przedstawiciele Grupy.

Dział Europy Południowej, kierowany przez Thomasa de Colle, obejmuje historyczne rynki Grupy Data4: Francję, Hiszpanię i Włochy. Z kolei Dział Europy Północnej i Środkowej, kierowany przez Marka Fletchera, obejmuje obecnie tylko Polskę, ale w przyszłości będzie dedykowany także nowym rynkom w tym regionie, na których Data4 zamierza inwestować.

Mark Fletcher ma ponad 30-letnie doświadczenie w sektorze budownictwa i usług budowlanych. W przeszłości piastował wiele różnych stanowisk w Wielkiej Brytanii, a w 1999 roku dołączył do A. Epstein & Sons w Warszawie, obejmując funkcję Vice President Key Account Manager. W 2014 roku został Associate Director Building Services w kuwejckiej SSH Group, a w 2016 roku dołączył do Arcadis jako Technical Director MEP (Middle East) w Manili. W latach 2018-2021 był Associate Director – Operations Manager w Hoare Lea Consulting Group.

We wrześniu 2021 roku dołączył do Grupy Data4 jako Poland Technical Director, po czym mianowany został Head of Design & Construction na Europę Wschodnią. Po objęciu nowego stanowiska raportuje bezpośrednio do Marie Chabanon, Chief Technical Officer w Data4 Group. Na co dzień mieszkający w Warszawie Mark Fletcher ukończył Bath Spa College z dyplomem inżyniera elektronika i usług budowlanych.

Przeczytaj również
Cezary Mąka dołączył do zespołu marketingu Sharp Electronics CEE

Inwestycja w Polsce

Tworzony w Polsce regionalny hub komunikacyjny jest częścią strategii rozwoju Data4, której celem jest ekspansja platformy centrów danych w Europie. Dzięki tym projektom firma udostępni swoim klientom centra danych nowej generacji, których zadaniem będzie optymalizacja śladu środowiskowego w całej działalności Data4. Będzie to możliwe poprzez analizę cyklu życia (ang. Life Cycle Assessment, LCA) centrów danych, mającą na celu ograniczenie zużycia zasobów naturalnych w fazie budowy i lepszą kontrolę zużycia energii w fazie eksploatacji.

Ponadto trwa realizacja inwestycji Data4 w Polsce. W Jawczycach pod Warszawą powstaje kampus, który liczyć będzie 4 budynki z wydzielonymi strefami kolokacyjnymi. Łączna dostępna powierzchnia i możliwość rozbudowy ośrodka to 50 tys. m2 brutto, w ramach której do dyspozycji klientów będzie powierzchnia IT licząca 15 tys. m2 netto. Docelowa moc kampusu wyniesie 60 MW.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.