Branża ITRynek

Grupa Inetum ogłosiła nową strategię rozwoju

Po dekadzie ciągłego wzrostu, zaprezentowaniu nowej tożsamości korporacyjnej w 2021 roku, pojawieniu się nowego partnera finansowego Bain Capital Private Equity w roku 2022 oraz nowego prezesa i dyrektora generalnego Jacques’a Pommeraud w marcu bieżącego roku, Grupa Inetum przedstawia nowy strategiczny plan dla rozwoju. A także rozwiniętą propozycję wartości, które pozwolą odpowiedzieć na nowe potrzeby biznesowe klientów, jak poinformowali przedstawiciele spółki. 

Grupa Inetum ogłosiła nową strategię rozwoju

W 2022 r. Grupa osiągnęła przychody 2,4 miliarda euro, co stanowi roczną stopę wzrostu przekraczającą 12%. Inetum stało się międzynarodową grupą liczącą 27 000 osób, obecną w 27 krajach, ze swoimi bastionami w Europie: we Francji, Hiszpanii i Belgii. Wraz z objęciem w marcu 2023 roku sterów Inetum przez Jacques’a Pommeraud, Grupa – przy wsparciu głównego akcjonariusza Bain Capital Private Equity – wkracza w nową fazę wzrostu. Opiera się ona na 5 filarach:

  • Wykorzystaniu potencjału wiodącego lokalnego dostawcy dla klientów w Europie, z podejściem koncentrującym się na kliencie dzięki zagęszczeniu lokalizacyjnemu (bliskość geograficzna w obrębie 130 lokalizacji).
  • Dostarczaniu najlepszych w swojej klasie usług transformacji biznesowej jako preferowany lokalny partner w obszarach SAP, Salesforce, ServiceNow i Microsoft, aby pomagać organizacjom we wprowadzaniu innowacji i adaptowaniu nowych technologii, takich jak Gen AI.
  • Zapewnieniu konkurencyjnych cen dzięki elastyczności i wydajności, nowatorskim narzędziom i wysokiej jakości modelowi onshoringu i offshoringu w zakresie produkcji przemysłowej.
  • Marce pracodawcy, której motorem napędowym są duma i wartości, mogąca przyciągać najlepsze talenty.
  • Unikalnym podejście firmy: BtoBtoS (Business to Business to Society), jako lidera ESG w sektorze usług IT, który wspiera swoich klientów w kontekście CSR.
Przeczytaj również
Ergo Digital IT i Atena utworzyły razem nową spółkę

„Ten plan strategiczny wyznacza nam ambitną i fascynującą trajektorię, u celu której są nowa skala i nowy wizerunek. Dążymy do wprowadzenia znaczących zmian dla naszych klientów, oferując im najlepsze usługi transformacji biznesowej i wspierając ich w zakresie wykorzystania nowych technologii, takich jak Gen AI. To ambicja, która daje obecnym i nowym członkom naszego zespołu szansę rozwoju kariery, pracy nad interesującymi projektami, a także utrzymania umiejętności na najwyższym poziomie technologicznym” – skomentował Jacques Pommeraud, CEO i dyrektor generalny Grupy Inetum.

I tak, Inetum dostosowuje obecnie organizację i propozycję wartości do swojej nowej strategii skupionej wokół 4 globalnych linii biznesowych: Inetum Consulting, Inetum Technologies, Inetum Solutions oraz Inetum Software.

Potwierdzając z kolei wdrożenie tej strategii, Grupa ogłosiła również przejęcie trzech dużych francuskich firm konsultingowych specjalizujących się w transformacji cyfrowej firm: 47QUAI, VISEO Dynamics oraz Proceed.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *