BranżaRynek

Grupa Spyrosoft opublikowała wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały 2022 roku

W badanym okresie przychody Grupy wzrosły o 94% rok do roku i osiągnęły wartość 231 mln zł. Skonsolidowany zysk EBITDA zwiększył się z kolei o 84% do 38 mln zł. Natomiast zysk netto Grupy osiągnął 19,8 mln zł, co oznacza wzrost o 85% r/r.

Grupa Spyrosoft opublikowała wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały 2022 roku

Jak wskazują przedstawiciele Grupy, perspektywy biznesowe na IV kwartał 2022 roku są stabilne, a popyt na usługi firmy pozostaje wysoki.

“Przychody Grupy nadal szybko rosną, na co wpływają: stałe zapotrzebowanie na digitalizację firm i produktów oraz systematycznie powiększający się portfel klientów i naszych usług. Branżowa i geograficzna dywersyfikacja mityguje ryzyka związane ze spowolnieniem gospodarczym” – skoemntował Konrad Weiske, prezes zarządu Spyrosoft S.A.

Udział 10 największych klientów w przychodach Grupy na koniec września tego roku stanowił 51%, podczas gdy w pierwszym kwartale tego roku 57%. W ślad za intensywnym wzrostem przychodów, z których 87% pochodzi od klientów zagranicznych, nadal zwiększa się liczba pracowników i współpracowników Grupy. Na koniec września br. wyniosła ona 1 344 osób, czyli o 470 więcej w stosunku do końca ubiegłego roku. Grupa Spyrosoft utrzymuje wysoką sprawność rekrutacyjną, a rotacja pracowników maleje, co dobrze wróży wzrostowi zatrudnienia w kolejnych kwartałach, wskazali przedstawiciele Grupy.

Do grona podmiotów obsługiwanych przez Grupę w omawianym okresie dołączyło 23 firm, obecnie współpracuje więc ona ze 129 klientami. Jak zapewniają specjaliści Spyrosoft, wciąż wzrostowa jest zwłaszcza perspektywa biznesowa na rynkach Wielkiej Brytanii, Skandynawii oraz USA.

Przeczytaj również
Pierwsze półrocze 2022 wpłynęło na zmianę wyzwań z obszaru cyberbezpieczeństwa
Grupa Spyrosoft opublikowała wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały 2022 roku
Źródło: Materiały prasowe

W listopadzie spółka Spyrosoft Solutions podpisała 3-letni kontrakt ramowy z Magna Electronics, globalnym dostawcą technologii dla motoryzacji. Przewidywane wpływy z tej umowy to maksymalnie 30% przychodów Grupy Spyrosoft za ostatnie cztery kwartały. Wspomniany kontrakt zakłada otwarcie dedykowanego działu R&D w Rumunii, w którym powstawać będzie oprogramowanie dla zaawansowanych systemów wspierających kierowców w tym m.in. ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). Docelowo rumuński dział R&D zatrudniać ma 300 pracowników.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.