Rynek

Grupa Transition Technologies podsumowała wyniki po trzech kwartałach 2022 roku

Globalny poziom sprzedaży Grupy w tym okresie osiągnął ponad 520 mln zł (wzrost o 50% r/r) przy wysokich wskaźnikach rentowności – EBIDTA ok. 60 mln zł. Firma kontynuuje ścieżkę wzrostową, oczekując że rok 2022 będzie rekordowy pod względem obrotów i pozwoli na przekroczenie poziomu 700 mln zł sprzedaży – poinformowali przedstawiciele Grupy.

Grupa Transition Technologies podsumowała wyniki po trzech kwartałach 2022 roku

Grupa Transition Technologies skupia się na najnowocześniejszych rozwiązaniach informatycznych dla przemysłu, medycyny i energetyki oraz zapewnia nowoczesne usługi produkcji oprogramowania (managed services). Zawsze była także obecna w sektorze automatyki przemysłowej, a obecnie coraz bardziej dynamicznie rozwija także obszar robotyki dla przemysłu.

„Cały czas gospodarka światowa znajduje się w okresie turbulencji, a notowania surowców i energii są niesłychanie zmienne, ale pomimo tego nasze obroty pozostają na rekordowym poziomie – usługi IT nie zwalniają tempa, a zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie” – ocenił wyniki trzeciego kwartału 2022 roku prof. Konrad Świrski, prezes Transition Technologies. „Spółki naszej grupy rosną i mają przeważnie najwyższe zyski w historii. Pokazuje to jak sektor ITC jest odporny na kryzysy” – dodał.

Działalność spółek należących do Grupy

Należąca do Grupy spółka Transition Technologies PSC – koncentrująca się na zagadnieniach digitalizacji, technologii chmurowych, zagadnień cyberbezpieczeństwa oraz sztucznej inteligencji i data science – realizuje obecnie strategię, która zakłada długotrwałą współpracę z klientami przemysłowymi i wytwórcami oprogramowania działającymi globalnie, w odpornych na zawirowania rynkowe sektorach gospodarki.

Przeczytaj również
OVHcloud otwiera drugi oddział w Polsce

“Takie podejście procentuje, m.in. nowymi współpracami, które nawiązujemy z klientami w USA, Szwajcarii, ale także w Polsce wspierając ich także w nowych wyzwaniach, jakim są np. rosnące ceny energii. Cora częściej pomagamy firmom efektywniej i skutecznie zarządzać energią w fabrykach poprzez wdrażanie Energy Management System. Wzrosty zamówień i cyfrowych potrzeb firm oraz dobre perspektywy branży IT, przekładają się na większą liczbę realizowanych przez nas projektów, a co za tym idzie także na wzrost zatrudnienia ekspertów, których w TT PSC mamy już ponad 900” – powiedział Szymon Bartkowiak, prezes TT PSC.

Inna ze spółek Grupy, specjalizująca się w outsourcingu Transition Technologies MS, rozważa debiut giełdowy – proces wejścia na GPW został wstrzymany z uwagi na wojnę w Ukrainie. “Jeszcze w tym roku planujemy przeprowadzić transakcję zakupu pakietu większościowego dostawcy usług IT w regionie APAC. Monitorujemy sytuację na rynkach finansowych i nastroje inwestorów na GPW. Mam nadzieję, że w następnym roku będziemy mogli wrócić do przygotowań do debiutu giełdowego” – stwierdził Sebastian Sokołowski, prezes TT MS.

Z kolei Transition Technologies CS, spółka specjalizująca się w projektach automatyki przemysłowej, uczestniczyła z sukcesem w projektach związanych z Baltic Pipe oraz rozwija m.in. współpracę ze światowym dostawcą urządzeń dla robotyki, firmą Doosan. Przedstawiciele firmy widzą też szansę w przyszłym rozwoju energetyki jądrowej. „Jedną z odpowiedzi spółki na kryzys energetyczny jest aktywne działanie w sektorze energetyki jądrowej. Jako TT AS współpracujemy zarówno z amerykańskim wykonawcą Westinghouse (m.in. w USA i Chinach) oraz koreańskim KHNP (m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) będąc jednym z nielicznych polskich dostawców IT dla tego wymagającego sektora” – wskazał Paweł Różacki, prezes TT AS.

Przeczytaj również
Raport Deloitte: Klienci chcą załatwiać swoje sprawy samodzielnie, firmy będą rozwijać kanały self-service

„Rok 2022 będzie rekordowy, ale w przyszłości nie chcemy zwalniać tempa. Planujemy być co najmniej 1 miliardową firmą informatyczną działająca na sześciu kontynentach – jeszcze przed 2025 rokiem i budować międzynarodową grupę o polskich korzeniach” – podsumował Konrad Świrski.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.