BranżaRynek

Grupa Transition Technologies z 40% wzrostem sprzedaży w 2022 roku

Grupa Transition Technologies (TT) podsumowała wstępne wyniki finansowe za 2022 rok. Obroty wszystkich spółek należących do Grupy osiągnęły łącznie prawie 750 mln zł (co oznacza wzrost o blisko 40% r/r) przy osiągnięciu ponad 10% marży EBIDTA.

Grupa Transition Technologies z 40% wzrostem sprzedaży w 2022 roku

Pomimo zawirowań w światowej gospodarce, Grupa TT rośnie i poprawia rynkową pozycję. Wszystkie spółki grupy TT zanotowały pozytywne wyniki finansowe przy dwucyfrowych wskaźnikach wzrostu. „Jesteśmy na ścieżce rozwoju w kierunku osiągnięcia 1 mld zł obrotu dla całej grupy ” – skomentował prof. Konrad Świrski, prezes zarządu TT.

Grupa zbudowała model holdingu spółek informatycznych, w których poszczególne spółki skupiają się na wybranych obszarach rynkowych i budują własne wewnętrzne modele operacyjne, co pozwala na elastyczne kształtowanie marż i utrzymanie trendu wzrostowego.

I tak, specjalizująca się w zaawansowanych usługach outsourcingowych (model manager services) spółka Transition Technologies MS (TT MS) osiągnęła w ubiegłym roku ponad 180 mln zł przychodów (wzrost o 32% r/r) skupiając się na integracji zakupionej w Danii spółki IT (obecnie działającej jako TTMS Nordic) i przygotowaniu do powrotu w tym roku do procesu związanego z rozważanym debiutem na GPW w Warszawie. „Nasz prospekt emisyjny był gotowy, a sam debiut został wstrzymany z uwagi na wojnę w Ukrainie i perturbacje na rynku światowym, ale liczymy na szybki powrót koniunktury po drugim kwartale 2023 roku” – wskazał Sebastian Sokołowski, prezes zarządu TT MS.

Transition Technologies PSC (TT PSC) – zajmująca się wdrożeniami oprogramowania dla przemysłu (m.in. IoT – Internet Rzeczy, PLM i AR), która poza Polską ma oddziały także we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Tajwanie, rośnie jeszcze szybciej niż wyniki grupy. Przychody spółki w 2022 roku wyniosły około 235 mln zł, co oznacza wzrost o blisko 50% r/r.

Przeczytaj również
Grupa Polsat Plus podsumowała wyniki finansowe za 2021 rok

Transition Technologies – Systems – wydzielona w ubiegłym roku spółka, specjalizująca się w dostarczaniu systemów informatycznych dla energetyki osiągnęła przychody na poziomie 50 mln zł. Z kolei Transition Technologies Software – odpowiedzialna za outsourcing, ale wyłącznie dla projektów w obszarze administracji publicznej, wskazuje na wciąż rosnący rynek polskich zamówień publicznych. „Dzięki specjalizacji i skupieniu się na tym segmencie outsourcingu rośniemy o ok. 40% i obsługujemy zamówienia na poziomie 63 mln zł rocznie” – podsumował Roman Sałuda, prezes zarządu TT SW.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.