Rynek

Grupa Transition Technologies zanotowała rekordowy kwartał w swojej historii

Przychody Grupy TT sięgnęły w I kwartale 2022 roku 170 mln zł. Oznacza to wzrost o ok. 40% r/r. Z kolei EBITDA po trzech miesiącach br. był na poziomie 24,4 mln zł, a zysk brutto wyniósł 22 mln zł. Plany Grupy na cały bieżący rok zakładają m.in. dalszy wzrost wyników.

Grupa Transition Technologies zanotowała rekordowy kwartał w swojej historii

Tak dobre wyniki finansowe są owocem stałego i dynamicznego wzrostu – poinformowali przedstawiciele spółki. Przez ostatnie trzy lata roczne tempo wzrostu Transition Technologies wynosi ok. 30% rocznie.

“Odnotowujemy silny wzrost właściwie we wszystkich naszych segmentach działalności – od managed services (zaawansowany outsourcing), poprzez usługi integracyjne, aż po sprzedaż produktów własnych. Co szczególnie istotne, Grupa jest obecnie w bardzo komfortowej sytuacji finansowej, a zamówienia z rynków Europy Zachodniej i USA wciąż znajdują się w trendzie wzrostowym” – skomentował prof. Konrad Świrski, prezes Transition Technologies S.A

Na rekordowe przychody TT wpływ miał rozwój spółek z Grupy. Jedna z nich – Transition Technologies MS (TTMS) – jest przygotowana do debiutu na GPW. Jednak z uwagi na sytuację geopolityczną i inwazję rosyjską na Ukrainę, IPO zostało zawieszone.

“Liczymy, że będziemy atrakcyjną spółką dla przyszłych inwestorów. Już niedługo będziemy mogli zaprezentować im jeszcze szybszy, niż wcześniej prognozowaliśmy, wzrost przychodów i zysków. Obecnie intensyfikujemy możliwości akwizycji spółek informatycznych w Europie Zachodniej, prowadząc kolejne zaawansowane rozmowy na rynku niemieckim” – podkreslił Sebastian Sokołowski, prezes Transition Technologies MS.

Inne spółki z Grupy Kapitałowej Transition Technologies także mogą pochwalić się dynamicznym rozwojem. Najlepszy rok w swojej historii ma za sobą Transition Technologies PSC, firma skoncentrowana na dostawach i wdrożeniach najnowszych systemów informatycznych dla Przemysłu 4.0. Grupa TT jest silnie obecna także na rynkach usług inżynierskich dla przemysłu oraz systemów informatycznych dla energetyki. Spółka Transition Technologies CSC rozwija wiele projektów automatyzacji elektrowni oraz nowych inwestycji gazowych. Firma ta została również partnerem koreańskiej firmy Doosan Robotics, w zakresie zaawansowanych robotów przemysłowych. “Oczekujemy, że dalej pozostaniemy liderem systemów wsparcia handlu hurtowego energią i gazem w zmieniającym się rynku polskim” – zapowiedziała z kolei Urszula Jarosz, prezes Spółki Transition Technologies ST.

Wydarzenia związane z wojną w Ukrainie spowodowały, że Grupa tymczasowo zawiesiła projekty na tym rynku, aczkolwiek niektórzy klienci poprosili o kontynuacje wdrożeń wykonywanych za pomocą pracy zdalnej. “Mamy nadzieję na stopniowe zakończenie konfliktu i możliwość uczestniczenia w wielkim programie odbudowy gospodarki Ukrainy. Jednak z biznesowego punktu widzenia obecna sytuacja geopolityczna nie wpłynie negatywnie na naszą działalność. Jest tak m.in. dlatego, że koncentrujemy swoją działalność na międzynarodowym rynku i sektorach stosunkowo odpornych na wahania koniunktury o wysokich barierach wejścia oraz potencjale wzrostowym” – podsumował prof. Konrad Świrski.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *