Branża ITInformacje prasoweRynek

Hiszpański dostawca profesjonalnych usług konsultingowych sięga po system ERP

Wdrożenie zintegrowanego rozwiązania klasy ERP ma pozwolić na usprawnienie zarządzania realizowanymi na kilkunastu rynkach projektami. Inwestycja w system IFS Applications ma także skonsolidować zarządzanie działalnością hiszpańskiej firmy i zdynamizować jej ekspansję.

Hiszpański dostawca profesjonalnych usług konsultingowych sięga po system ERP

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że dział techniczny grupy LKS, jednego z wiodących dostawców profesjonalnych usług konsultingowych w Hiszpanii zdecydował się wdrożyć system IFS Applications™.

Dział techniczny grupy LKS, będący od 2013 roku członkiem programu sieci partnerów firmy IFS, jest częścią firmy Mondragón Corporation, obejmującej kilkanaście współpracujących ze sobą spółdzielni i ponad dwadzieścia firm specjalistycznych. Dział techniczny firmy oferuje profesjonalne usługi z zakresu architektury, przemysłu i energetyki, infrastruktury, doradztwa związanego z nieruchomościami i projektowania.

Grupa LKS, której siedziba znajduje się w północnej Hiszpanii, objęła działalnością międzynarodową kraje, takie jak Chiny, Kolumbia, Indie, Peru, Kostaryka, Chile, Meksyk i Urugwaj. Z uwagi na rozwój i coraz większą złożoność własnej struktury grupa LKS potrzebowała elastycznego systemu zarządzania, dostosowanego do rosnącej działalności międzynarodowej.

System IFS Applications zostanie wdrożony w 4 zakładach w Hiszpanii, Indiach, Kolumbii i Peru. Będzie z niego korzystać 244 pracowników firmy LKS. System firmy IFS utworzy platformę integracji zarządzania projektami i finansami spółek zależnych grupy. Rozwiązanie uprości również zarządzanie zasobami i umożliwi szybki i niezawodny dostęp do skonsolidowanych danych firmowych. W kolejnej fazie zostaną wdrożone rozwiązania firmy IFS z zakresu CRM i zarządzania zasobami ludzkimi.

„Zdecydowaliśmy się na system IFS Applications z uwagi na oferowane przez niego zaawansowane wsparcie zarządzania projektami, co stanowi kluczowy aspekt działalności naszej firmy” — mówi dyrektor generalny działu technicznego firmy LKS, Alberto Gorroñogoitia. „Unikatowe rozwiązanie ERP firmy IFS spełnia nasze wszystkie wymagania. Inni dostawcy nie mogli tego zagwarantować, ponieważ ich oferta z reguły składała się z kilku osobnych systemów. Co więcej, rozwiązanie zostanie wdrożone przez zespół IFS obsługujący grupę LKS Consulting Group, co stanowi kolejny argument przemawiający za wyborem systemu IFS Applications — blisko współpracujący z nami zespół wdrożeniowy to rzecz wielkiej wagi w przypadku projektu zakrojonego na tak szeroką skalę”.

„Powitanie grupy LKS w gronie naszych klientów to dla nas powód do wielkiej satysfakcji, ponieważ łączy nas już teraz bardzo owocna współpraca partnerska” — mówi Gustavo Brito, prezes IFS Ibérica. „Nasze rozwiązania z zakresu zarządzania projektami opracowano w celu wspierania przedsiębiorstw działających globalnie w najbardziej wymagających sektorach rynkowych. Jesteśmy pewni, że stosując nasze rozwiązania, grupa LKS osiągnie korzyści i nie możemy się już doczekać chwili, w której pomożemy jej w osiągnięciu założonych celów”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *