SprzętRynek

HP zaprezentowało nową serię drukarek HP Color LaserJet

Podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie firmy, przedstawiciele HP zaprezentowali nowe rozwiązania stworzone dla przedsiębiorstw każdej wielkości: HP Color LaserJet 4200/4300 oraz HP Color LaserJet Enterprise 5000/6000 i X500/X600. Premierowe drukarki z tej serii wykorzystują – zaprojektowany w oparciu o idee zrównoważonego rozwoju – toner nowej generacji HP TerraJet, który zużywa do 27% mniej energii, a w jego opakowaniu wykorzystuje się nawet do 78% mniej plastiku. 

HP zaprezentowało nową serię drukarek HP Color LaserJet
Mateusz Wasilewski, OPS Country Category Manager HP Zdjęcie: Mikołaj Marszycki

Jak wskazują przedstawiciele HP, nowa seria HP Color LaserJet z tonerem TerraJet zapewnia energooszczędne, skalowalne i wysokowydajne drukowanie w hybrydowych miejscach pracy. “Serię Color LaserJet 4000 zaprojektowano z myślą o małych firmach, aby pomóc maksymalizować ich wydajność poprzez łatwe, niezawodne i profesjonalne drukowanie. W miarę rozwoju biznesu naszych klientów, urządzenia Color LaserJet Enterprise 5000/6000 umożliwiają osiągnięcie wyższych poziomów produktywności i skalowalności” – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Mateusz Wasilewski, OPS Country Category Manager HP.

HP po raz pierwszy zaprezentowało nowe drukarki oraz oparty na innowacyjnej technologii toner HP TerraJet podczas tegorocznej konferencji Amplify Partner Conference. Jak już wspomniano, toner TerraJet zużywa do 27% mniej energii podczas drukowania, a w produkcji opakowania tonera wykorzystuje się do 78% mniej tworzyw sztucznych. Nie wpływa to jednak na jakość – nowa technologia wykorzystana w HP TerraJet to wysokiej jakości wydruk pełen szczegółów, zapewniający do 20% więcej kolorów. Wkłady te to także gwarancja mniejszego śladu węglowego – w porównaniu do wcześniejszych modeli z tej kategorii.

 

HP Color LaserJet 4200/4300

Nowe urządzenia HP Color LaserJet 4200/4300 bazują na serii LaserJet Pro, którą od lat darzą zaufaniem klienci z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, m.in. ze względu na ich wysoką wydajność
i nieskomplikowane zarządzanie. Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, urządzenia z serii 4200/4300 umożliwiają maksymalizację produktywności, dzięki szybkiemu, dwustronnemu drukowaniu i skanowaniu w kolorze. Modele z serii 4200/4300 są wyposażone w zaawansowane narzędzia do zarządzania urządzeniami zdecentralizowanymi, a także zabezpieczenia HP Wolf Security, wbudowane i wstępnie skonfigurowane, a tym samym gotowe do natychmiastowego działania.

HP zaprezentowało nową serię drukarek HP Color LaserJet
HP 4302 Źródło: Materiały prasowe

 

Najważniejsze cechy modelu HP Color LaserJet 4200/4300:

  • Dzięki szybszemu o 25% procesowi druku, firmy mogą wyposażyć swój zespół w technologię umożliwiającą większą produktywność.
  • HP Smart Admin Dashboard umożliwia przeglądanie, kontrolowanie i zarządzanie wszystkimi drukarkami wielofunkcyjnymi w ramach jednego ekranu.
  • Urządzenie pomaga wyróżnić się na rynku, dzięki wysokiej jakości kolorowym wydrukom.
  • Wkłady z tonerem HP TerraJet zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach HP Color LaserJet Pro serii 4200/4300, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko i poprawić jakość działania w porównaniu z poprzednią generacją.

HP Color LaserJet Enterprise 5000/6000 i X500/X600

Dzięki szerokiemu portfolio rozwiązań, HP może pomagać klientom z małych firm w zwiększaniu skali działalności w momencie, gdy ich potrzeby zaczynają być coraz bardziej kompleksowe. Urządzenia HP Color LaserJet Enterprise 5000/6000 i X500/X600 zostały stworzone z myślą o nowoczesnym, hybrydowym biurze i zapewniają produktywność i wydajność kopiarki A3 w cenie A4. Jak wskazują specjaliści HP, dzięki nim klienci mogą dostosować urządzenia do swoich potrzeb bez zmniejszania mocy, wydajności czy bezpieczeństwa.

HP zaprezentowało nową serię drukarek HP Color LaserJet
HP 5800f Źródło: Materiały prasowe

Najważniejsze cechy urządzeń HP Color LaserJet Enterprise 5000/6000 i X500/X600:

  • Możliwość dostosowania urządzenia do potrzeb klienta dzięki konfiguracji obsługi papieru, podajnika ADF, opcji wykańczania i szybkości – wszystko to zapewnia elastyczność działania.
  • Zaprojektowane z myślą o byciu centrum produktywności i procesów, dzięki wbudowanym w urządzenie możliwościom cyfrowej edycji umożliwiającymi podkreślanie, redagowanie i oznaczanie treści bez dostępu do komputera – a wszystko to z największą w branży prędkością, oferowaną przez kolorowe drukarki laserowe A4.
  • Jeszcze szybsza i bezproblemowa digitalizacja dzięki opcji HP EveryPage z funkcją Reverse and Retry, która zwiększa integralność dokumentu – bez pomijania stron w czasie skanowania oraz zmniejszając liczbę błędnych podań dzięki automatycznemu odzyskiwaniu.
  • 80% typowych kwestii serwisowych obsługiwanych jest w czasie krótszym niż 5 minut.
  • HP Wolf Security chroni urządzenie, wykrywając i dostosowując się do najnowszych zagrożeń.
  • Wkłady z tonerem HP TerraJet zostały zaprojektowane z myślą o urządzeniach HP Color LaserJet Enterprise serii 5700 i MFP serii 5800, aby pomóc zmniejszyć ich wpływ na środowisko i poprawić jakość działania w porównaniu z poprzednią generacją (redukcja ilości plastiku wykorzystanego w produkcji opakowania wkładów do 78%, zwiększenie zawartości plastiku pochodzącego z recyklingu do 35%).

Nowe urządzenia będą pojawiały się w sprzedaży u autoryzowanych Dystrybutorów i Partnerów HP w Polsce w okresie maj–lipiec 2023 roku w zależności od modelu i dostępności.

HP zaprezentowało nową serię drukarek HP Color LaserJet
Źródło: Materiały prasowe
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *