InfrastrukturaSprzętRynek

HPE zaprezentowało nową generację serwerów Alletra 4000

Nowe urządzenia to rozszerzenie gamy produktów HPE Alletra o infrastrukturę danych natywną dla chmury, bazującą na serwerach. Rodzinę HPE Alletra 4000 stworzono z myślą o aplikacjach opartych na danych. Posiada ona kompleksowe zabezpieczenia i cechuje się intuicyjną obsługą w chmurze – informują przedstawiciele HPE. 

HPE zaprezentowało nową generację serwerów Alletra 4000

Nowe modele HPE Alletra 4000 stanowią kolejną generację serwerów do przechowywania danych, które wcześniej znane były pod marką HPE Apollo 4000. Serwery te zapewniają nowoczesną infrastrukturę dla danych, zaprojektowaną specjalnie w celu spełnienia wymagań wobec takiej infrastruktury w sposób bezpieczny, oszczędny i prosty w obsłudze – przekonują przedstawiciele HPE. I dodają, że umożliwia to optymalne wykorzystanie ograniczonych zasobów finansowych i ludzkich w działaniach opartych na danych.

“HPE Alletra serii 4000 jest naturalną ewolucją platformy HPE Apollo serii 4000, gdzie nowe trendy w technologii takie jak dyski SSD EDSFF czy centralne zarządzanie z aplikacji SaaS są odpowiedzią na rosnące potrzeby firm i instytucji w obszarze analizy wielkiej ilości danych (tzw. Big Data). Gęsto upakowane dyskami oraz wysokowydajne serwery są doskonałe do tego typu zadań, a w szczególności do uczenia maszynowego i zastosowań sztucznej inteligencji” – komentuje Piotr Drąg, HPE Storage Category & Data Services Business Development Manager w Hewlett Packard Enterprise Polska.

Zaprojektowane dla danych, kompleksowo zabezpieczone

Serwery HPE Alletra 4000 do przechowywania danych wyposażone są w procesory Intel Xeon Scalable czwartej generacji, a ich przeznaczenie to szerokie spektrum zadań związanych z danymi. Można stosować je w celu przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, ochrony przed oprogramowaniem ransomware, zgodności z przepisami, zastosowań typu e-discovery, nadzoru wideo, obrazowania medycznego, uczenia maszynowego (trenowanie, wnioskowanie), analizy strumieniowej i wsadowej, repozytoriów treści gotowych do udostępnienia, konsolidacji i odciążania danych oraz wielu innych.

Co istotne, dzięki urządzeniom tym można korzystać z kompleksowych zabezpieczeń swoich systemów i danych. HPE oferuje pomoc już na etapie zabezpieczenia łańcucha dostaw, która obejmuje cały cykl życia – od uruchomienia systemu do zakończenia jego eksploatacji. Jak wskazują przedstawiciele HPE, od krzemu po oprogramowanie i od fabryki po chmurę – serwery te zaprojektowano z myślą o bezkompromisowym poziomie zabezpieczeń “zero trust” i zapewniają one zintegrowane, skalowalne bezpieczeństwo oraz większą elastyczność biznesową.

Intuicyjna obsługa na platformie HPE GreenLake

Samodzielne zarządzanie serwerami pamięci masowej HPE Alletra 4000 od brzegu sieci po chmurę, możliwe jest na platformie HPE GreenLake z wykorzystaniem GreenLake for Compute Ops Management. Dzięki intuicyjnemu działaniu w chmurze można wykorzystać interfejsy API REST do automatyzacji złożonych operacji zarządzania.

Systemy HPE Alletra 4000 mogą być również wykorzystywane jako usługa wraz z HPE GreenLake w celu skrócenia czasu wdrażania projektów, uwolnienia kapitału i zasobów IT, dostosowania wydatków do potrzeb biznesowych oraz zwiększenia elastyczności finansowej i szybkości działania – zapewniają przedstawiciele HPE.

Dwa modele: HPE Alletra 4110 i HPE Alletra 4120

Alletra 4110 to serwer pamięci masowej 1U all-NVMe z podwójnymi procesorami Intel Xeon Scalable czwartej generacji, posiadający do 6 TB pamięci DDR5. Zaprojektowano go z myślą o najbardziej wymagających wydajnościowo zadaniach związanych z danymi, w tym magazynach danych na potrzeby uczenia maszynowego, rozproszonych i NoSQLowych bazach danych, wysokowydajnej pamięci masowej Software-Defined Storage oraz infrastrukturze hiperkonwergentnej obsługującej duże ilości danych.

Alletra 4120 to z kolei hybrydowy serwer pamięci masowej 2U typu NVMe wyposażony w jeden lub dwa procesory Intel Xeon Scalable czwartej generacji i do 6 TB pamięci DDR5.  Obsługuje on najszerszy możliwy zakres zadań związanych z danymi, od aktywnych analitycznych jezior danych, przez Software-Defined Storage czy konwergentną ochronę danych, po głębokie archiwa.

Systemy HPE Alletra 4000 obsługują dyski SSD Enterprise and Data Center Standard Form Factor (EDSFF) oraz SFF. Model HPE Alletra 4120 obsługuje również bardziej ekonomiczne napędy SAS/SATA LFF.

  • HPE Alletra 4110 – do 20 dysków SSD EDSFF lub SFF NVMe o przepustowości PCIe Gen5 do 315 GB/s w przypadku dysków SSD.
  • HPE Alletra 4120 – do 24 LFF z przodu obudowy plus 4 LFF, 12 EDSFF lub 6 SFF z tyłu obudowy; lub max. 48 SFF z przodu plus 12 EDSFF lub 6 SFF z tyłu; z przepustowością do 225,6 GB/s dla dysków PCIe Gen5 NVMe, 24 Gb SAS lub 6 Gb SATA.

Zarówno HPE Alletra 4110, jak i HPE Alletra 4120 oferują obsługę procesorów graficznych i FPGA w celu przyspieszenia wielu różnych obciążeń roboczych. Zapewniają również bezpieczeństwo dzięki takim funkcjom jak fizyczna blokada maskownicy (bezel), logiczna blokada konfiguracji, Secure Boot, FIPS 140-2 Smart Encryption i Self-Encrypting Drives oraz Secure Erase.

Dodatkowo HPE Integrated Lights Out 6 (iLO 6) obejmuje ochroną sprzętową root of trust nie tylko firmware serwerów, lecz również firmware wybranych pamięci masowych i kontrolerów sieciowych. Ponadto, 5-stopniowy model uwierzytelniania zapewnia bezpieczne połączenie urządzeń z platformą HPE GreenLake Cloud, a do zabezpieczenia danych klientów stosowane jest szyfrowanie AES-256, podsumowują przedstawiciele HPE.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *