SprzętRynek

Huawei prezentuje nową generację laptopów z serii MateBook

Mowa o modelach Huawei MateBook 16s 2023 i Huawei MateBook X Pro 2023. Pierwszy z nich to przykład mobilnego i wydajnego laptopa z dużym ekranem, wyposażonego w inteligentne funkcje i nowy procesor Intel Core i9 z serii H 13. generacji. Drugi model to udoskonalony flagowy laptop łączący w sobie wyszukane wzornictwo i innowacyjne technologie, poinformowali przedstawiciele Huawei.

Huawei prezentuje nową generację laptopów z serii MateBook

Jak pokazuje badanie Huawei CBG Polska, 36% Polaków używa laptopa jako narzędzia swojej pracy. Zaledwie 49% osób z tej grupy twierdzi, że sprzęt do zadań zawodowych spełnia ich oczekiwania. Pozostali pracownicy wskazują takie niedociągnięcia jak: zbyt krótko trzymająca bateria (20% wskazań), za wolny procesor i zbyt mało RAM (18%), za słaba łączność Wi-Fi (9%), brak ekranu dotykowego i zbyt duża waga (po 7%). W dodatku zdaniem nawet 63% Polaków pracujących na laptopach, ich sprzęt służbowy się zawiesza.

Jak zapewniają przedstawiciele Huawei, najnowsze laptopy stanowią odpowiedź na powyższe bolączki. Oba modele uzyskały certyfikat Intel Evo, świadczący o ich szybkości, dużej mocy obliczeniowej i długim działaniu baterii, a także nowoczesnej oraz wydajnej łączności Wi‑Fi. W obu przypadkach nowoczesne procesory uzupełnia układ graficzny Intel Iris Xe, dysk SSD PCIe o pojemności 1 TB oraz zoptymalizowane pod kątem wydajności w urządzeniach mobilnych 16 GB pamięci LPDDR5.

Nowe modele, podobnie jak ich poprzednicy, dbają również o wzrok użytkownika, co potwierdzają certyfikaty – TÜV Rheinland: Low Blue Light oraz Flicker Free. Nowością wprowadzoną na 2023 rok jest tryb e-booka, pozwalający komfortowo czytać i przeglądać dokumenty, ograniczając efekt zmęczenia oczu.

Huawei MateBook 16s 2023

To najbardziej wydajny 16-calowy laptop w portfolio Huawei, jak również jeden z najwydajniejszych niegamingowych ultrabooków, jaki można znaleźć obecnie na rynku, zapewniają specjaliści producenta. Jako pierwszy w historii serii MateBook w Polsce, wyposażony jest w procesor Intel Core i9 z serii H, w najnowszej 13. generacji. Posiada też duży, dotykowy ekran True Colour 2,5K w rzadko spotykanych proporcjach 3:2.

Huawei prezentuje nową generację laptopów z serii MateBook
Huawei MateBook 16s 2023 Źródło: Huawei

Względem swojego poprzednika model ten wyróżnia się zastosowaniem najnowszego procesora (13. generacja vs 12. generacja) w mocniejszej wersji (i9 vs i7), z mocniejszą i lepiej zoptymalizowaną ładowarką (SuperCharge Turbo 135 W vs 90 W), a także wydłużonym czasem pracy na jednym ładowaniu. Kolejne zmiany to ulepszone anteny Metaline, tryb e‑book oraz rozszerzenie nowoczesnych funkcji audio na słuchawki bezprzewodowe. Ekran najnowszego modelu jest też o 33% jaśniejszy i osiąga 400 nitów.

Huawei MateBook X Pro 2023

To to kontynuacja najbardziej wysublimowanej rodziny laptopów MateBook. Model ten posiada 14,2-calowy wyświetlacz Huawei Real Colour FullView Display o rozdzielczości 3,1K, a także ciekawy design za sprawą dość unikalnej, ultrasmukłej i trwałej, metalowej obudowy.

Huawei prezentuje nową generację laptopów z serii MateBook
Huawei MateBook X Pro 2023 Źródło: Huawei

Względem zeszłorocznego modelu, laptop ten również zyskał nowszy procesor (13. generacja vs 12. generacja), lepiej zoptymalizowane ładowanie i dłuższy czas pracy, a ponadto ulepszone anteny Metaline i funkcje audio, szybsze taktowanie pamięci RAM (5600 MHz vs 5200 MHz) oraz możliwość wyboru jednej z ośmiu profesjonalnych kalibracji ekranu.

Oba modele zadebiutowały w Polsce 12 czerwca 2023 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *