Branża ITRynek

IBM likwiduje swoją działalność w Rosji i zwalnia pracowników

Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym IBM dołączył do setek innych firm, które zawiesiły działalność w tym kraju. Wiele innych ogłosiło całkowite wycofanie się z Rosji. Teraz robi to także IBM.

IBM likwiduje swoją działalność w Rosji i zwalnia pracowników

Jak podają dziennikarze agencji Reuters, koncern IBM zamyka swoją działalność w Rosji i rozpoczyna zwolnienia pracowników w tym kraju. Takie informacje wynikają z wewnętrznej notatki wysłanej do pracowników w zeszłym tygodniu. „Ponieważ konsekwencje wojny wciąż narastają, a niepewność co do jej długofalowych następstw rośnie, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu kontrolowanej likwidacji działalności IBM w Rosji” – poinformował Arvind Krishna, dyrektor generalny IBM.

Już miesiąc temu przedstawiciele kierownictwa koncernu przyznali, że wobec kolejnych sankcji nie są w stanie określić, jak długo firma będzie w stanie wypłacać wynagrodzenia pracownikom rosyjskiego oddziału.

Rzecznik firmy podkreślał wówczas, że do tej pory na terenie Federacji Rosyjskiej było zatrudnionych kilkuset pracowników i nie są oni odpowiedzialni za powstały konflikt oraz nie powinni ponosić za to odpowiedzialności. Teraz przedstawiciele kierownictwa IBM zapowiadają działania mające na celu zapewnienie wsparcia dla osób zwalnianych wskutek decyzji o likwidacji działalności IBM w Rosji. „Nasi koledzy w Rosji, nie z własnej winy, przeżyli miesiące stresu i niepewności. Chcę ich zapewnić, że IBM nadal będzie ich wspierał i podejmie wszelkie rozsądne kroki, by zapewnić im wsparcie i sprawić, by ich przejście było jak najbardziej uporządkowane” – zapewnia Arvind Krishna we wspomnianej informacji rozesłanej do pracowników firmy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *