CyberbezpieczeństwoRynek

IBM wzmocni ofertę w obszarze reagowania na incydenty bezpieczeństwa

Big Blue planuje przejęcie, wyspecjalizowanej w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, firmy Resilient Systems. Transakcja ma pozwolić na wzmocnienie działu IBM Security przede wszystkim w zakresie systemów reagowania na pojawiające się zagrożenia IT. Technologie i kompetencje przejmowanej spółki posłużą także do rozszerzenia oferty usług działu IBM X-Force Incident Response Services.

IBM wzmocni ofertę w obszarze reagowania na incydenty bezpieczeństwa

Firma Resilient Systems rozwija m.in. systemy wspierające analizę poziomu bezpieczeństwa IT, a także wykrywanie zagrożeń oraz ich neutralizowanie. Rozwiązania założonej w 2010 roku spółki mają być wykorzystywane m.in. w instytucjach administracji publicznej. Wzmocnienie oferty IBM w obszarze reagowania na incydenty bezpieczeństwa stanowić ma odpowiedź na oczekiwania rynku. Z, cytowanych w oficjalnym komunikacie IBM, analiz firmy Ponemon Institute wynika, że ponad dwie trzecie (70 proc.) menedżerów odpowiedzialnych za obszar bezpieczeństwa IT w amerykańskich firmach nie dysponuje procedurami, które byłyby wdrażane w momencie wykrycia przypadków naruszenia bezpieczeństwa informatycznego. Tymczasem, jak wynika z szacunków Ponemon Institute średnia wysokość strat związanych, przykładowo, z wyciekiem danych sięgała w 2015 roku 3,8 mln USD i była o 23 proc. wyższa niż w 2013 roku.

Warunków finansowych zakupu firmy Resilient Systems przez IBM nie ujawniono. Wiadomo natomiast, że ma ona zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku. Na mocy zawartej umowy do zespołu IBM dołączyć ma m.in. John Bruce, dyrektor generalny Resilient Systems, a w przeszłości wiceprezes firmy Symantec, a także Bruce Schneier, znany na rynku specjalista z zakresu bezpieczeństwa IT i obecny dyrektor ds. technologii przejmowanej spółki.

Przeczytaj również
Software Mind nabył większościowy pakiet udziałów Chmurowiska

Przedstawiciele IBM zapowiadają, że technologie oraz kompetencje, liczącego ok. 100 osób, zespołu firmy Resilient Systems zostaną wykorzystane m.in. do wzmocnienia funkcjonującej w strukturach koncernu komórki realizującej kompleksowe usługi związane z identyfikowaniem oraz eliminowaniem różnego rodzaju zagrożeń w obszarze IT. Zespół IBM X-Force Incident Response Services będzie także bazował na rozwiązaniach analitycznych firmy Carbon Black.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *