CyberbezpieczeństwoRynek

IBM wzmocni ofertę w obszarze reagowania na incydenty bezpieczeństwa

Big Blue planuje przejęcie, wyspecjalizowanej w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa IT, firmy Resilient Systems. Transakcja ma pozwolić na wzmocnienie działu IBM Security przede wszystkim w zakresie systemów reagowania na pojawiające się zagrożenia IT. Technologie i kompetencje przejmowanej spółki posłużą także do rozszerzenia oferty usług działu IBM X-Force Incident Response Services.

IBM wzmocni ofertę w obszarze reagowania na incydenty bezpieczeństwa

Firma Resilient Systems rozwija m.in. systemy wspierające analizę poziomu bezpieczeństwa IT, a także wykrywanie zagrożeń oraz ich neutralizowanie. Rozwiązania założonej w 2010 roku spółki mają być wykorzystywane m.in. w instytucjach administracji publicznej. Wzmocnienie oferty IBM w obszarze reagowania na incydenty bezpieczeństwa stanowić ma odpowiedź na oczekiwania rynku. Z, cytowanych w oficjalnym komunikacie IBM, analiz firmy Ponemon Institute wynika, że ponad dwie trzecie (70 proc.) menedżerów odpowiedzialnych za obszar bezpieczeństwa IT w amerykańskich firmach nie dysponuje procedurami, które byłyby wdrażane w momencie wykrycia przypadków naruszenia bezpieczeństwa informatycznego. Tymczasem, jak wynika z szacunków Ponemon Institute średnia wysokość strat związanych, przykładowo, z wyciekiem danych sięgała w 2015 roku 3,8 mln USD i była o 23 proc. wyższa niż w 2013 roku.

Warunków finansowych zakupu firmy Resilient Systems przez IBM nie ujawniono. Wiadomo natomiast, że ma ona zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku. Na mocy zawartej umowy do zespołu IBM dołączyć ma m.in. John Bruce, dyrektor generalny Resilient Systems, a w przeszłości wiceprezes firmy Symantec, a także Bruce Schneier, znany na rynku specjalista z zakresu bezpieczeństwa IT i obecny dyrektor ds. technologii przejmowanej spółki.

Przedstawiciele IBM zapowiadają, że technologie oraz kompetencje, liczącego ok. 100 osób, zespołu firmy Resilient Systems zostaną wykorzystane m.in. do wzmocnienia funkcjonującej w strukturach koncernu komórki realizującej kompleksowe usługi związane z identyfikowaniem oraz eliminowaniem różnego rodzaju zagrożeń w obszarze IT. Zespół IBM X-Force Incident Response Services będzie także bazował na rozwiązaniach analitycznych firmy Carbon Black.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *