Branża ITRynekPolecane tematy

IBM zainwestuje 3 mld USD w rozwój usług skupionych wokół Internetu Rzeczy

Środki zostaną przeznaczone na rozwój nowego pionu biznesowego wyspecjalizowanego w rozwoju technologii i usług wykorzystujących potencjał sieci autonomicznych, skomunikowanych urządzeń.

IBM zainwestuje 3 mld USD w rozwój usług skupionych wokół Internetu Rzeczy

Zapowiadane są m.in. usługi ułatwiające wykorzystanie gromadzonych z różnych źródeł informacji – szczególnie czujników tworzących Internet Rzeczy – w ramach poszczególnych procesów biznesowych. Szczególny nacisk ma być kładziony na wykorzystanie danych w czasie rzeczywistym. Przedstawiciele IBM podkreślają, że w tym zakresie współpracują już z kilkoma międzynarodowymi klientami. Wśród nich – jak donosi Reuters – są firmy Continental AG oraz Pratt & Whitney.

Dodatkowo IBM zamierza zaoferować klientom dostęp do dodatkowych, globalnych źródeł danych. Wedle zapowiedzi znajdą się wśród nich m.in. dane meteorologiczne. IBM zamierza zaś wspierać klientów w wykorzystaniu informacji o prognozowanych zjawiskach meteorologicznych na potrzeby procesów takich jak: logistyka, handel detaliczny, czy usługi ubezpieczeniowe. Oferowane rozwiązania mają bazować na modelu cloud computing. Wpisuje się to w strategię rynkową IBM. Aktualne plany kierownictwa firmy zakładają, że do 2018 roku przychody z sprzedaży w obszarach związanych m.in. z chmurą obliczeniową, przetwarzaniem Big Data oraz bezpieczeństwem sięgną niemal połowy łącznych wpływów koncernu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *