BranżaRynekPolecane tematy

IBM zainwestuje 3 mld USD w rozwój usług skupionych wokół Internetu Rzeczy

Środki zostaną przeznaczone na rozwój nowego pionu biznesowego wyspecjalizowanego w rozwoju technologii i usług wykorzystujących potencjał sieci autonomicznych, skomunikowanych urządzeń.

IBM zainwestuje 3 mld USD w rozwój usług skupionych wokół Internetu Rzeczy

Zapowiadane są m.in. usługi ułatwiające wykorzystanie gromadzonych z różnych źródeł informacji – szczególnie czujników tworzących Internet Rzeczy – w ramach poszczególnych procesów biznesowych. Szczególny nacisk ma być kładziony na wykorzystanie danych w czasie rzeczywistym. Przedstawiciele IBM podkreślają, że w tym zakresie współpracują już z kilkoma międzynarodowymi klientami. Wśród nich – jak donosi Reuters – są firmy Continental AG oraz Pratt & Whitney.

Dodatkowo IBM zamierza zaoferować klientom dostęp do dodatkowych, globalnych źródeł danych. Wedle zapowiedzi znajdą się wśród nich m.in. dane meteorologiczne. IBM zamierza zaś wspierać klientów w wykorzystaniu informacji o prognozowanych zjawiskach meteorologicznych na potrzeby procesów takich jak: logistyka, handel detaliczny, czy usługi ubezpieczeniowe. Oferowane rozwiązania mają bazować na modelu cloud computing. Wpisuje się to w strategię rynkową IBM. Aktualne plany kierownictwa firmy zakładają, że do 2018 roku przychody z sprzedaży w obszarach związanych m.in. z chmurą obliczeniową, przetwarzaniem Big Data oraz bezpieczeństwem sięgną niemal połowy łącznych wpływów koncernu.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *