RozwiązaniaRynek

IFS z rekordowym wzrostem sprzedaży w 2019 roku

W całym 2019 roku firma IFS osiągnęła wzrost przychodów na poziomie 32 proc. Co więcej, we wszystkich czterech kwartałach minionego roku dwucyfrowy wzrost odnotowały wszystkie regiony i obszary biznesowe firmy. Szczególne wzrosty sprzedaży zanotowano w odniesieniu do rozwiązań chmurowych IFS.

IFS z rekordowym wzrostem sprzedaży w 2019 roku

Zdaniem przedstawicieli IFS czynnikiem, który w kluczowy sposób wpłynął na zwiększenie sprzedaży było ukierunkowanie wszystkich istotnych procesów biznesowych firmy na potrzeby klientów. “Podczas gdy branżowi weterani tacy jak Oracle, SAP i Infor wprowadzali w tym roku zmiany w zarządach i odnotowali jedynie skromny wzrost w porównywalnych obszarach biznesowych, koncentracja IFS na zapewnianiu klientom korzyści zaowocowała już siedmioma z rzędu kwartałami wzrostu, który trzykrotnie przewyższał średnią rynkową” – czytamy w oficjalnej informacji prasowej IFS.

Przedstawiciele firmy podkreślają również, że w ubiegłym roku zawarto wiele nowych kontraktów, a także – pozyskano nowych klientów w pięciu kluczowych obszarach działalności IFS. W 2019 roku do grona klientów firmy dołączyły koncerny, takie jak: SPIE, Rolls-Royce, Tietex, Revima, Resolute Mining, Primo i Cryostar.

Zrealizowano także szereg projektów inwestycyjnych wzmacniających potencjał rozwojowy firmy. Przykładowo, nawiązano strategiczną umowę o współpracy z dostawcą rozwiązań do optymalizacji części zamiennych – firmą PTC, a także z firmą Acumatica – w celu wprowadzania innowacji w zakresie kanałów dystrybucji. Pod koniec zeszłego roku sfinalizowano także przejęcie firmy Astea International, które ma pozwolić m.in. na wzmocnienie oferty IFS w obszarze rozwiązań do zarządzania usługami serwisowymi w terenie. „Inwestycje dokonane w zeszłym roku w zwiększanie możliwości naszych produktów i partnerów przyniosą naszej firmie długoterminowe korzyści i wywrą pozytywny wpływ na naszych klientów — zarówno w 2020 roku, jak i w kolejnych latach” – podkreśla Darren Roos, prezes i dyrektor generalny IFS.

Wedle zapewnień przedstawicieli kierownictwa korporacji IFS w 2020 roku kontynuowane będą strategiczne działania rozwojowe, w tym inwestycje i prace badawczo-rozwojowe. “W 2019 roku wzmocniliśmy wszystkie nasze działy poprzez strategiczne inicjatywy w zakresie transformacji, aby być w stanie lepiej obsługiwać naszych klientów. Ten cykl inwestycji będzie kontynuowany w 2020 roku” – zapewnia Constance Minc, dyrektor ds. finansów w IFS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *