RozwiązaniaRynek

IFS: Wzrost sprzedaży w czasach pandemii

W pierwszej połowie 2020 roku obroty IFS wzrostły o 16 proc. w skali roku. Po raz pierwszy w historii firmy ponad połowę łącznych przychodów wygenerowała sprzedaż rozwiązań wspierających prace serwisowe w terenie. Sprzedaż rozwiązań IFS dostępnych w modelu chmury obliczeniowej wzrosła o 56 proc.

IFS: Wzrost sprzedaży w czasach pandemii

Zdaniem przedstawicieli kierownictwa IFS dobre wyniki pokazują, że firma wykazała się dużą odpornością na zakłócenia w działalności biznesowej spowodowane globalną pandemią koronawirusa. „Nieustannie koncentrujemy się na zapewnianiu korzyści naszym klientom, a w obecnych wyjątkowo trudnych warunkach jest to wręcz niezbędne do ich przetrwania. Bliska współpraca z naszymi partnerami pozwoliła nam umocnić naszą pozycję na rynku, co odzwierciedlają wyniki finansowe. Nasza niedawna informacja o nabyciu IFS przez EQT i TA Associates stanowi potwierdzenie skuteczności naszej strategii oraz ogromnego potencjału w zakresie dalszego umacniania pozycji na rynku” – podkreśla Darren Roos, dyrektor generalny IFS. Co ważne, marża brutto firmy IFS za pierwsze półroczne br. wzrosła o 19 proc. w skali roku. „Wzrost przychodów netto o 16% w połączeniu ze stale rosnącą marżą jasno pokazują dobrą kondycję naszej firmy. Obecnie przychody stałe stanowią 80% łącznych przychodów z oprogramowania” – zapewnia Constance Minc, dyrektor ds. finansowych w firmie IFS.

Jednocześnie, systematyczny rozwój oferty m.in. w zakresie rozwiązań wspierających prace serwisowe oraz modele biznesowe oparte na koncepcji serwicyzacji przemysłu, IFS jest dobrze spozycjonowany, aby wspierać projekty IT stanowiące odpowiedź na zmiany wywołane pandemią COVID-19. Z oficjalnej informacji wynika, że tyko w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2020 roku do grona klientów IFS dołączyły firmy, takie jak: Alfa Laval, Amentum, BRITA, Carlsberg i Panasonic. Według przedstawicieli IFS firmy te należą do rosnącej grupy przedsiębiorstw świadomych konieczności przeprowadzenia transformacji cyfrowej przy wykorzystaniu usług.

Przeczytaj również
InfoConsulting wdroży IFS ERP w węgierskim Bedeco Ltd.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *