RozwiązaniaRynek

IFS: Wzrost sprzedaży w czasach pandemii

W pierwszej połowie 2020 roku obroty IFS wzrostły o 16 proc. w skali roku. Po raz pierwszy w historii firmy ponad połowę łącznych przychodów wygenerowała sprzedaż rozwiązań wspierających prace serwisowe w terenie. Sprzedaż rozwiązań IFS dostępnych w modelu chmury obliczeniowej wzrosła o 56 proc.

IFS: Wzrost sprzedaży w czasach pandemii

Zdaniem przedstawicieli kierownictwa IFS dobre wyniki pokazują, że firma wykazała się dużą odpornością na zakłócenia w działalności biznesowej spowodowane globalną pandemią koronawirusa. „Nieustannie koncentrujemy się na zapewnianiu korzyści naszym klientom, a w obecnych wyjątkowo trudnych warunkach jest to wręcz niezbędne do ich przetrwania. Bliska współpraca z naszymi partnerami pozwoliła nam umocnić naszą pozycję na rynku, co odzwierciedlają wyniki finansowe. Nasza niedawna informacja o nabyciu IFS przez EQT i TA Associates stanowi potwierdzenie skuteczności naszej strategii oraz ogromnego potencjału w zakresie dalszego umacniania pozycji na rynku” – podkreśla Darren Roos, dyrektor generalny IFS. Co ważne, marża brutto firmy IFS za pierwsze półroczne br. wzrosła o 19 proc. w skali roku. „Wzrost przychodów netto o 16% w połączeniu ze stale rosnącą marżą jasno pokazują dobrą kondycję naszej firmy. Obecnie przychody stałe stanowią 80% łącznych przychodów z oprogramowania” – zapewnia Constance Minc, dyrektor ds. finansowych w firmie IFS.

Jednocześnie, systematyczny rozwój oferty m.in. w zakresie rozwiązań wspierających prace serwisowe oraz modele biznesowe oparte na koncepcji serwicyzacji przemysłu, IFS jest dobrze spozycjonowany, aby wspierać projekty IT stanowiące odpowiedź na zmiany wywołane pandemią COVID-19. Z oficjalnej informacji wynika, że tyko w ciągu pierwszych 6 miesięcy 2020 roku do grona klientów IFS dołączyły firmy, takie jak: Alfa Laval, Amentum, BRITA, Carlsberg i Panasonic. Według przedstawicieli IFS firmy te należą do rosnącej grupy przedsiębiorstw świadomych konieczności przeprowadzenia transformacji cyfrowej przy wykorzystaniu usług.

Przeczytaj również
Windows będzie lepiej dostosowany do dzisiejszych realiów. Microsoft pokazał Windows 11
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.