Rynek

Immo Tech – nowa firma z obszaru proptech na polskim rynku

Do grona podmiotów oferujących wsparcie technologiczne dla sektora nieruchomości dołącza spółka Immo Tech. Wchodzi ona na polski rynek z rozwiązaniami IoT od globalnego dostawcy Sigfox. Narzędzia te digitalizują wszystkie niezbędne procesy w obrębie nieruchomości, znacznie ułatwiając wdrażanie strategii ESG, zapewniają przedstawiciele Immo Tech. 

Immo Tech – nowa firma z obszaru proptech na polskim rynku

Sztuczna inteligencja oraz inne innowacyjne rozwiązania z obszaru nowych technologii nie są już opcją, a koniecznością w sektorze nieruchomości komercyjnych, podkreślają przedstawiciele spółki Immo Tech. “Mają one realny wpływ na efektywność energetyczną, obniżanie emisji dwutlenku w drodze do zero emisyjności, a także pozyskują wymierne dane, niezbędne do raportowania. Nie bez znaczenia jest też poprawa efektywności zarządzania i możliwość usprawnienia wszelkich procesów z tym związanych” – wyjaśnia Daniel Puchalski, partner zarządzający i współzałożyciel Immo Tech.

Sigfox to globalna sieć komunikacyjna IoT dedykowana do dwustronnej, bezprzewodowej komunikacji z dużą liczbą sensorów dobieranych pod kątem monitorowania rozmaitych parametrów. Jak wskazują przedstawiciele Immo Tech, dzięki niskiemu zużyciu energii, prostocie oraz efektywności kosztowej możemy podłączyć urządzenia, które do tej pory pozostawały offline. Właściciele i zarządcy nieruchomości korzystający z rozwiązania zdalnie kontrolują obszary takie jak: oświetlenie, klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie, systemy bezpieczeństwa, zarządzanie odpadami i wiele innych. W efekcie mogą w prosty sposób zoptymalizować wykorzystanie energii i innych zasobów w budynkach, a w dłuższej perspektywie zminimalizować ponoszone wydatki.

“Rozwiązania Sigfox to przede wszystkim niskie koszty wdrożenia i utrzymania, dzięki czemu szybko otrzymujemy zwrot z inwestycji. Poza tym to pełna skalowalność, nieograniczona pojemność sieci, a co ważne – dostęp do danych oraz analityka dedykowana do potrzeb i specyfiki branży, w której ma zastosowanie” – podsumowuje Michał Bielik, senior partner i współzałożyciel Immo Tech.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *