AplikacjeBiznes

ING uruchomił pierwszą aplikację biznesową w chmurze obliczeniowej

W ramach przyjętej strategii przejścia na rozwiązania chmurowe, ING, jako pierwszy bank w Polsce, uruchomił w chmurze obliczeniowej kluczową aplikację biznesową wspierającą wszystkie procesy kredytowe. Obsługuje ona ponad milion zapytań dziennie.  

ING uruchomił pierwszą aplikację biznesową w chmurze obliczeniowej
Źródło: materiały prasowe

Rozwiązania chmurowe w ING to jeden z kluczowych elementów strategii technologicznej, która zakłada powszechne wykorzystanie modelu multi-cloud, otwartych standardów oraz natywnych mechanizmów – informują przedstawiciele banku.

“Transformacja i migracja aplikacji biznesowych do chmury obliczeniowej są ważnym obszarem instytucji finansowych – niosąc wiele korzyści biznesowych, jak i technologicznych. Przekłada się to nie tylko na zwiększenie elastyczności, szybkości reakcji na potrzeby naszych klientów czy skrócenie czasu wprowadzania nowych produktów na rynek, ale także na skalowalność biznesu i bezpieczeństwo” – powiedział Sławomir Soszyński, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Tech i bezpieczeństwo IT.

Pierwszą aplikacją, którą ING przeniósł do chmury obliczeniowej, jest aplikacja wspierająca wszystkie procesy kredytowe banku. Wykorzystuje ona setki reguł biznesowych, dzięki którym możliwa jest szczegółowa analiza danych, podjęcie decyzji dotyczących udzielenia  kredytów oraz przygotowanie ofert kredytowych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Tego typu rozwiązania wpływają na poprawę efektywności usług i zwiększają sprawność realizacji procesu kredytowego, podsumowują przedstawiciele ING.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.