Branża ITRynekPolecane tematy

Integrated Solutions z 412 mln zł przychodu i 44 proc. wzrostem

Największe projekty zrealizowane przez Integrated Solutions w 2015 roku to m.in. budowa centrum danych dla Data Techno Park, wdrożenie interaktywnych rozwiązań edukacyjnych w szkołach województwa kujawsko-pomorskiego oraz stworzenie platformy komunikacyjnej w Poczcie Polskiej.

Integrated Solutions z 412 mln zł przychodu i 44 proc. wzrostem

Już drugi rok z rzędu powiększamy swój przychód o ponad 40 proc. To potwierdza, że obrana przez nas strategia rozwoju oferty wpisuje się w potrzeby polskich przedsiębiorstw. Cloud, Internet Rzeczy i cyberbezpieczeństwo to filary cyfrowej transformacji biznesu” – przekonuje Leszek Hołda, prezes zarządu Integrated Solutions.

Integrated Solutions to integrator należący do Grupy Orange Polska. Wzmacnianie pozycji w segmencie ICT to także ważny element, ogłoszonej przez Orange Polska strategii rozwoju na lata 2016-2018. Operator zamierza systematycznie zwiększać obecność na rynku rozwiązań dla biznesu.

Poszerzając ofertę, Integrated Solutions postawił w roku 2015 na rozbudowę platform chmurowych, usługi data center, smart city oraz rozwiązania bezpieczeństwa teleinformatycznego. Pod ubiegłego roku wprowadził na rynek pierwszą w Polsce usługę ochrony przed zaawansowanym malware z chmury – Malware Protection.

W 2015 – podobnie jak rok wcześniej – niemal dwukrotnie wzrosła także liczba klientów i użytkowników korzystających ze sztandarowej usługi chmurowej Integrated Solutions – UCaaS (Unified-Commmunications-as-a-Service). Na rozwiązanie to postawiły takie firmy, jak np. SGB-Bank, Krakowska SKOK, Onninen Polska czy Bank Spółdzielczy we Wschowie. Firma przeprowadziła także projekty związane z zarządzaniem danymi i bezprzewodową transmisją danych. Dotyczyły one np. budowy i wyposażenia „bezobsługowych” placówek banków, instalacji systemu zdalnego zarządzania treścią na ekranach zamontowanych na jednym z lotnisk oraz wdrożenia infokiosków w sieci sklepów spożywczych.

Nasze projekty pokazują, że cyfrowa ewolucja skłania firmy do inwestycji w rozwiązania, które nie tylko usprawnią ich bieżącą pracę, optymalizują czas i środki potrzebne do realizacji procesów, ale – dzięki swojej funkcjonalności – stworzą nowe źródła dochodu” – mówi Leszek Hołda.

W 2015 r. integrator uzyskał tytuł złotego partnera m.in. od firm: Cisco, EMC, Extreme Networks, F5 Networks, Fortinet, Palo Alto Networks i Tufin.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *