CDOPolecane tematy

Integrated Solutions: Obraliśmy dobry kierunek na kolejne lata

Executive ViewPoint

Rok 2018 był dla nas bardzo ważny, zarówno pod kątem zrealizowanych projektów, jak i zmian, których dokonaliśmy wewnątrz organizacji – podsumowuje Andrzej Zając, prezes zarządu Integrated Solutions.

Integrated Solutions: Obraliśmy dobry kierunek na kolejne lata

Skończył się czas prostych dostaw sprzętu czy licencji. Dzisiejszy rynek wymaga od nas dużo więcej. Dorośliśmy do tego, żeby z naszymi klientami rozmawiać o ich wyzwaniach, poznać ich modele biznesowe, a w rezultacie – dobrać i wdrożyć rozwiązanie spełniające wszelkie wymagania. Staliśmy się nie tylko dostawcą czy integratorem, jesteśmy partnerem cyfrowych rozwiązań.
Andrzej Zając, prezes zarządu Integrated Solutions

Tegoroczne przetasowania w branży oraz jeszcze mocniejszy wpływ globalnych firm wywołały wiele zmian na rynku ICT w Polsce. Dużo wysiłku kosztowały także wyzwania związane m.in. z nowymi regulacjami, czy coraz sprytniejsze ataki hakerskie.

Rok pod znakiem ochrony danych osobowych

Zdecydowanie słowem kluczem mijającego roku będzie RODO i dane osobowe. Tak dużego poruszenia, zauważalnego niemal w każdym sektorze gospodarki, wywołanego regulacją prawną nie było od wielu lat. Wejście w życie unijnego rozporządzenia wprowadziło trochę zamieszania, lecz przede wszystkim uświadomiło wielu przedsiębiorcom jak istotne dane swoich klientów przechowują. Cyberbezpieczeństwo zyskało na znaczeniu dużo bardziej niż dotychczas, kiedy głównym asumptem do zmian był kolejny atak.

Cyfrowa transformacja staje się faktem. Menedżerowie zdecydowanej większości polskich firm są dziś bardzo świadomi tego, że ich biznesy muszą ewoluować i wykorzystywać do tego najnowocześniejsze narzędzia. Zwiększone inwestycje w technologie można było również zaobserwować w administracji, zarówno centralnej, jak i samorządowej.

Jednocześnie Integrated Solutions w tym roku obchodził 7. urodziny, zarazem to pierwszy rok nowego zarządu spółki, który objął jej prowadzenie pod koniec 2017 roku. „Przez siedem lat mocno urośliśmy w siłę, zatrudniając najlepszych specjalistów na rynku oraz wielokrotnie zwiększając ilość realizowanych projektów” – tłumaczy Andrzej Zając. „To dobry czas na refleksję oraz plany na dalszy rozwój” – dodaje.

Jesteśmy partnerem cyfrowych rozwiązań

W tym roku nowy zarząd spółki ogłosił ambitną strategię na kolejne 5 lat, zakładającą dalszy rozwój. „Kiedy zaczynaliśmy naszą główną domeną były rozwiązania sieciowe, później zajmowaliśmy kolejne obszary – infrastrukturę i cyberbezpieczeństwo. Dziś jesteśmy przekonani, że prawdziwy, ekspotencjalny wzrost umożliwi nam jedynie rozwój o kolejne dziedziny. Jako spółka jesteśmy dziś w stanie dostarczać rozwiązania end-to-end dla naszych klientów” – wyjaśnia Andrzej Zając.

„Warto podkreślić, że skończył się już czas prostych dostaw sprzętu czy licencji. Dzisiejszy rynek wymaga od nas dużo więcej. Dorośliśmy do tego, żeby z naszymi klientami rozmawiać o ich wyzwaniach, poznać ich modele biznesowe, a w rezultacie – dobrać i wdrożyć rozwiązanie spełniające wszelkie wymagania. Staliśmy się nie tylko dostawcą czy integratorem, jesteśmy partnerem cyfrowych rozwiązań” – przekonuje.

„Dziś jesteśmy dużą firmą i zauważalnym graczem na rynku, mimo to nasze ambicje są dużo większe. Oczywiście będziemy kontynuować biznes, tam gdzie nasza pozycja jest ugruntowana. Jednak to nie spełni naszych oczekiwań w stosunku do wzrostu. Pod tym kątem chcemy być liderem i rozwijać się dużo szybciej niż rynek” – podsumowuje Andrzej Zając.

Integrated Solutions: Obraliśmy dobry kierunek na kolejne lata

Rok temu znaleźliśmy się na 2. miejscu wśród integratorów ICT według przychodów z sektora administracji publicznej. To dla nas wielki zaszczyt, ale jeszcze większe zobowiązanie. Z dumą mogę podkreślić, że w tym roku włożyliśmy tak samo dużo pracy, żeby nasze wyniki wyglądały równie dobrze. Jestem pewien, że rok 2019 przyniesie nam jeszcze więcej wyzwań, w których udowodnimy swoje kompetencje i utrzymamy wysoką pozycję.
Marcin Dżoga, wiceprezes zarządu Integrated Solutions, odpowiedzialny za rynek publiczny

Będziemy rosnąć szybciej niż rynek

Integrated Solutions w założeniach strategii na najbliższe lata przewiduje ekspotencjalny wzrost, szybszy od całego rynku ICT w Polsce. Jednym z kluczowych filarów nowej strategii jest znacząca obecność na rynku publicznym. „Jesteśmy przekonani, że w branży rozwiązań IT w sektorze publicznym kluczem do sukcesu jest zrównoważona inwestycja w projekty zarówno dla administracji centralnej, jak i samorządowej” – wyjaśnia Marcin Dżoga, wiceprezes zarządu Integrated Solutions, odpowiedzialny za rynek publiczny.

Integrated Solutions w 2018 roku zrealizował wiele ambitnych inwestycji w sektorze administracji publicznej. Jednym z najciekawszych jest projekt „Cyfrowe Mazury”, pierwsza w Polsce komercyjna chmura dla usług bezpieczeństwa i składowania danych dla 12 samorządów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Wielkich Jezior Mazurskich. W ramach projektu Integrated Solutions dostarczy wspólne procedury RODO oraz jednolity model backupu danych. Wdrożono także skalowalny model maszyn wirtualnych i przestrzeni dyskowej dla dowolnej liczby e-usług, przy najniższym koszcie wykonania w przeliczeniu na jedną e-usługę. Rozwiązanie to ma łatwą możliwość rozbudowy i wykorzystania do tworzenia np. sieci edukacyjnej, monitoringu publicznego, e-zdrowia czy digitalizacji archiwów i zbiorów bibliotecznych.

„Rok temu znaleźliśmy się na 2. miejscu wśród integratorów ICT według przychodów z sektora administracji publicznej. To wielki zaszczyt, ale jeszcze większe zobowiązanie. Z dumą mogę podkreślić, że w tym roku włożyliśmy tak samo dużo pracy, żeby nasze wyniki wyglądały równie dobrze. Jestem pewien, że rok 2019 przyniesie nam jeszcze więcej wyzwań, w których udowodnimy swoje kompetencje i utrzymamy wysoką pozycję” – dodaje Marcin Dżoga.

Integrated Solutions: Obraliśmy dobry kierunek na kolejne lata

Kolejnym ważnym obszarem, w którym Integrated Solutions rozwija kompetencje, jest zaawansowana i predykcyjna analityka. Do tego dokładamy jeszcze Robotic Process Automation (RPA), czyli rozwiązanie, dzięki któremu możemy skutecznie zautomatyzować wiele procesów w firmach. Przekazując te zadania z departamentów back-office w ‘ręce’ naszego rozwiązania, jesteśmy w stanie przyspieszyć wykonywanie działań, a dzięki sztucznej inteligencji znacząco zmniejszyć liczbę występujących błędów, lub wręcz je wyeliminować.
Mariusz Chudy, wiceprezes zarządu Integrated Solutions, odpowiedzialny za rozwiązania technologiczne

Nie jesteśmy już tylko integratorem

Rok 2018 był także istotny dla Integrated Solutions pod względem rozwoju w obszarze oferowanych technologii. „Bardzo mocno stawiamy na rozwiązania oparte na cloud computingu. Zalet chmury obliczeniowej nie trzeba chyba przedstawiać. Jednak nie wszyscy – zwłaszcza w Polsce – uświadamiają je sobie” – wyjaśnia Mariusz Chudy, wiceprezes zarządu Integrated Solutions, odpowiedzialny za rozwiązania technologiczne.

Kolejnym ważnym obszarem, w którym Integrated Solutions rozwija kompetencje, jest zaawansowana i predykcyjna analityka. Dane, które klienci pozyskują każdego dnia, przyrównywane są do ropy XXI wieku. Aby osiągać z nich wymierne korzyści, należy nauczyć się je odpowiednio odczytywać i wyciągać właściwe wnioski. „Do tego dokładamy jeszcze Robotic Process Automation – RPA, czyli rozwiązanie, dzięki któremu możemy skutecznie zautomatyzować wiele procesów w firmach. Przekazując te zadania z departamentów back-office w ‘ręce’ naszego rozwiązania, jesteśmy w stanie wyraźnie przyspieszyć wykonywanie działań, a dzięki sztucznej inteligencji znacząco zmniejszyć liczbę występujących błędów, lub wręcz je wyeliminować” – tłumaczy Mariusz Chudy. „Inwestujemy też w edukację rynku, rozwiewamy wątpliwości i gwarantujemy bezpieczeństwo naszych rozwiązań. W tym celu współpracujemy ze sprawdzonymi i najważniejszymi dostawcami ze świata” – dodaje.

Co przyniesie rok 2019?

„Jestem przekonany, że jeszcze bardziej na znaczeniu zyska sztuczna inteligencja. Sprawdzi się w bardzo wielu dziedzinach – od wspomnianej automatyzacji, aż po zaawansowaną i predykcyjną analizę danych” – przekonuje Mariusz Chudy. „Chcemy nadal realizować najlepsze projekty i jednocześnie wspierać klientów w cyfrowej transformacji. Nieustannie dążymy też do tego, aby być najlepszym miejscem do pracy dla ludzi żyjących technologią” – zapewnia Andrzej Zając. „Rynek ICT w Polsce nadal nadrabia zaległości, a polskie firmy coraz chętniej otwierają się na zmiany. Ambicję mamy w genach, dlatego też co roku podnosimy sobie poprzeczkę. Jestem przekonany, że czeka nas dużo pracy” – podsumowuje.

Artykuł ukazał się na łamach Magazynu ITwiz nr. 12/2018.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *