Cyberbezpieczeństwo

Integrated Solutions wprowadziła na rynek usługę Malware Protection

Malware Protection to usługa opierająca się na technologiach firm FireEye i Palo Alto Networks oraz zasobach Orange Polska. Platforma jest zlokalizowana w centrum przetwarzania danych Orange, znajdującym się na terenie kraju.

Integrated Solutions wprowadziła na rynek usługę Malware Protection

Rozwiązania FireEye oferowane są małym i średnim firmom (koszt to kilkaset złotych miesięcznie), a Palo Alto Networks dużym przedsiębiorstwom. Usługa Malware Protection analizuje pliki o nieznanych sygnaturach, czyli takie, które są niewidoczne dla oprogramowania antywirusowego. Jeśli system uzna, że dany plik jest podejrzany, rozpoczyna jego analizę. Testowanie odbywa się w kilkudziesięciu środowiskach wirtualnych, które symulują różne systemy operacyjne i ich konfiguracje. Gdy analiza wykaże, że mamy do czynienia z infekcją, administrator zostaje o tym poinformowany, a sygnatura pliku umieszczona w bazie. Przy kolejnej próbie pobrania pliku zostanie on automatycznie zablokowany.

Malware Protection to nowość na rynku, i to nie tylko pod kątem funkcjonalnym, ale także kosztowym. Do tej pory na taką ochronę było stać tylko największe firmy, które na cyberbezpieczeństwo przeznaczały kilka milionów rocznie. Nam, dzięki platformie chmurowej, udało się skutecznie zmniejszyć barierę inwestycyjną i ograniczyć koszty. Teraz z rozwiązania mogą skorzystać także mniejsze przedsiębiorstwa” – dodaje Andrzej Różański, wiceprezes Integrated Solutions.

Jak wynika z badania Integrated Solutions „Cyberzagrożenia według polskich firm”, 66% ankietowanych uważa, że to właśnie na skutek malware ich przedsiębiorstwa tracą najwięcej pieniędzy. Oprócz strat finansowych, osoby odpowiedzialne za IT w małych i średnich polskich firmach zwracają także uwagę na problemy z wykryciem malware. W rankingu cyberzagrożeń, które najtrudniej zidentyfikować, złośliwe oprogramowanie (malware) znalazło się na pierwszym miejscu (48% odpowiedzi).

Cyberataki z wykorzystaniem malware są coraz bardziej skomplikowane. Firmy mają problem z ich zablokowaniem, ponieważ wobec takich zagrożeń, jak Advanced Persistent Threat czy zero-day, tradycyjny antywirus jest po prostu bezradny. Tu potrzebna jest zaawansowana ochrona” – przekonuje Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions.

 

 

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *