Branża ITRynek

IPN rozbuduje system przechowywania cyfrowych kopii dokumentów

W ramach rozbudowy systemu przechowywania cyfrowych kopii dokumentów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej wdrożone zostanie dedykowane rozwiązanie oparte na macierzach obiektowych. Wykonawcą zlecenia będzie warszawska firma Symmetry. Wartość kontraktu to ponad 2 mln zł brutto.

IPN rozbuduje system przechowywania cyfrowych kopii dokumentów

Na mocy zawartej umowy na potrzeby IPN powstanie rozwiązanie oparte na macierzach rodziny Elastic Cloud Storage firmy EMC. System będzie złożony z dwóch – rozmieszczonych w różnych lokalizacjach – macierzy obiektowych ma pozwalać na bezpieczne przechowywanie co najmniej 1,2 PB danych. Funkcjonalność rozwiązania pozwalać ma też na tworzenie logicznych kontenerów z różnymi poziomami dostępności. W tego typu wydzielonych obszarach składowane będą poszczególne archiwa. Rozwiązanie ma umożliwiać przechowywanie dokumentów w zróżnicowanych formatach – także filmów i materiałów dźwiękowych.

Prace wdrożeniowe mają zostać ukończone jeszcze w 2016 roku. Zgodnie z zapisami umowy, Symmetry przeprowadzi w IPN szkolenia w zakresie konfiguracji i eksploatacji dostarczonego systemu. Będzie też świadczyć usługi serwisu powdrożeniowego na sprzęt i oprogramowania przez okres 48 miesięcy. Wykonawca rozwiązania został wybrany w ramach przetargu nieograniczonego.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *