BranżaRynek

IPN rozbuduje system przechowywania cyfrowych kopii dokumentów

W ramach rozbudowy systemu przechowywania cyfrowych kopii dokumentów archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej wdrożone zostanie dedykowane rozwiązanie oparte na macierzach obiektowych. Wykonawcą zlecenia będzie warszawska firma Symmetry. Wartość kontraktu to ponad 2 mln zł brutto.

dokumenty

Na mocy zawartej umowy na potrzeby IPN powstanie rozwiązanie oparte na macierzach rodziny Elastic Cloud Storage firmy EMC. System będzie złożony z dwóch – rozmieszczonych w różnych lokalizacjach – macierzy obiektowych ma pozwalać na bezpieczne przechowywanie co najmniej 1,2 PB danych. Funkcjonalność rozwiązania pozwalać ma też na tworzenie logicznych kontenerów z różnymi poziomami dostępności. W tego typu wydzielonych obszarach składowane będą poszczególne archiwa. Rozwiązanie ma umożliwiać przechowywanie dokumentów w zróżnicowanych formatach – także filmów i materiałów dźwiękowych.

Prace wdrożeniowe mają zostać ukończone jeszcze w 2016 roku. Zgodnie z zapisami umowy, Symmetry przeprowadzi w IPN szkolenia w zakresie konfiguracji i eksploatacji dostarczonego systemu. Będzie też świadczyć usługi serwisu powdrożeniowego na sprzęt i oprogramowania przez okres 48 miesięcy. Wykonawca rozwiązania został wybrany w ramach przetargu nieograniczonego.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *