BranżaBEST100 - ranking 2018Rynek

ITwiz BEST100: Dostawcy IT z największą sprzedażą do sektora przemysłowego w roku 2017

Tabela

Jak wygląda sprzedaż firm IT do firm produkcyjnych? Czy przychody z tego tytułu w zeszłym roku wzrosły, czy spadły? Jaki udział mają w przychodach dostawców rozwiązań i usług IT? Kto jest liderem sprzedaży do sektora przemysłowego?

Lp.FirmaWielkość sprzedaży do sektora przemysłowego  
20162017Zmiana
1Comarch146100141872-3%
2Oracle Polska8580080960-6%
3S.E.R. Solutions Polska62155674358%
4Qumak 1180965144452%
5COIG6115457256-6%
6SNP Poland (d. BCC)5791954814-5%
7Transition Technologies248753494140%
8Sii180762816856%
9Unit4 Polska172002300034%
10Comp163782091128%
11Innergo Systems 112041880568%
12Infomex130001700031%
13DSR142001595012%
14Asseco Poland3722113741-63%
15Sage92811304041%
16Senetic Holding1211111053-9%
17EIP72171042844%
18Advatech50101000097%
19Jantar920095003%
20XELTO6200880042%
21Atende803284315%
22Betacom117647213-39%
23iPCC595062705%
24Simple64486001-7%
25Future Processing12625669349%
26Rekord SI3390560065%
27Soneta 3754494032%
28Billennium2592307219%
29K3System2500300020%
30Vecto10003000200%
31SAS Institute Polska20952075-0,1%
32Merinosoft1578
33BizTech Konsulting14631237-15%
34Thoriana970
35BMS Creative8538834%
36ASKA784721-8%
37Sente Systemy Informatyczne968716-26%
38Enxoo117554374%
39Ventus Communications423
40Wheel Systems56260364%
41Sinersio Polska205
42Globema150
43Cloudware Polska482127-74%
44Software AG Polska67.770.14%

KOMENTARZ EKSPERTA

Sposób na realizację projektów IT zgodnie z realiami cyfrowej transformacji

Rola rozwiązań wspierających zarządzanie od lat rośnie. Systemy takie obejmują zasięgiem kolejne obszary działalności. Sięgają coraz bardziej detalicznych operacji biznesowych. Jednocześnie użytkownicy oczekują ograniczenia do minimum przestojów związanych z wdrożeniem lub modernizacją oprogramowania ERP, przy zapewnieniu maksymalnego dostosowania nowego rozwiązania do bieżących potrzeb. Odpowiedzią na te potrzeby są m.in. nowe architektury oprogramowania, metodyki rozwoju aplikacji, ale też praktyki wdrożeniowe.

W S&T proponujemy realizację wdrożeń systemów ERP na bazie metodyki GreenFit. Jest to spowodowane potrzebą szybkiego stosowania najnowocześniejszych rozwiązań IT w biznesie. Metodyka ta pozwala bowiem na przyspieszenie startu produkcyjnego, zapewnienie zwinności w zakresie dostosowania rozwiązania do indywidualnych potrzeb i zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. To sprawia, że S&T Green- Fit doskonale wpisuje się w realizację przedsięwzięć technologicznych związanych z ideą transformacji cyfrowej. W ramach naszej metodyki dopasowanie systemu i odwzorowanie wymagań realizujemy w bezpłatnej fazie przygotowawczej. Wynikiem tego etapu jest mapa prac wraz ze ścieżkami rezultatów.

W ramach metody S&T GreenFit dostarczamy m.in. nowej generacji system ERP Infor LN. Jego cechy dodatkowo wpływają na skrócenie projektu. Przygotowanie procesów z wykorzystaniem dynamicznego modelowania przedsiębiorstwa i branżowych standardów skraca bowiem czas wdrożenia. Pozwala też unikać kastomizowania systemu. Firma Sanhua Aweco – dzięki zastosowaniu mechanizmów wbudowanych w najnowszą wersję systemu Infor LN – ograniczyła liczbę kastomizacji o 90%. Tego typu efekty wyróżniają wdrożenia Infor LN na rynku i zapewniają osiągnięcie założonych celów wdrożenia w ustalonym czasie z zachowaniem przyjętego budżetu.

Co ważne, Infor LN to światowej klasy system ERP, który korzysta z wieloletnich doświadczeń we wspieraniu przez Infor przedsiębiorstw we wszystkich aspektach ich działalności. Najnowsza odsłona systemu łączy zaawansowaną logikę biznesową z narzędziami skupionymi na współpracy pomiędzy ludźmi. Technologia Infor zapewnia elastyczne i ergonomiczne środowisko pracy, zorientowane na wygodę i poprawę efektywności pracy użytkowników, obsługuje różne platformy systemowe i bazodanowe. Za sprawą branżowych wskaźników specjalizowanych dla poszczególnych obszarów działalności gwarantuje wsparcie kadry zarządzającej w zakresie podejmowania decyzji i oceny efektywności biznesu.

Unikalną wartością dla użytkowników Infor LN są narzędzia pozwalające łatwo rozszerzać możliwości oprogramowania. Oczywiście, jako partner wdrożeniowy, wspieramy klientów w tego typu inicjatywach. Ponadto zapewniamy otwarte materiały instruktażowe. Szczegóły na temat metodyki i sposobu dostosowania ERP dla poszczególnych branż publikujemy na stronie www.snt.pl/greenfit

Radosław Zacharewicz, Enterprise Solution Architect w S&T

Zamieszczona powyżej tabela ukazała się na łamach Raportu ITwiz BEST100 edycja 2018. Szczegóły dotyczące wydania wraz z formularzem dla osób zainteresowanych zakupem wydania dostępne są na stronie: https://itwiz.pl/kiosk

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *