BiznesExecutive ViewPointPolecane tematy

Jak pomóc szybciej odpowiadać na potrzeby biznesu

Executive ViewPoint

Z Grzegorzem Gołdą, dyrektorem sprzedaży w Cloudware Polska sp. z o.o., rozmawiamy o planach rozwoju firmy, inwestycji na platformie Next Vision One, rozwiązaniach opartych na blockchain, rozwoju oferty związanej z bezpieczeństwem IT oraz tytule IBM Platinum Business Partner.

Jak pomóc szybciej odpowiadać na potrzeby biznesu

Uważam, że klienci oczekują produktów i usług, które umożliwią szybką odpowiedź pionom IT na zapotrzebowanie biznesu. Jednym z takich rozwiązań jest konteneryzacja. To dzięki niej szybkość reakcji IT zwiększa się wielokrotnie. Klienci oczekują także szybkiej implementacji nowych systemów i produktów dających im przewagę konkurencyjną na rynku. Cloudware – budując rozwiązania oparte na blockchain – daje właśnie taką przewagę.

Jak wyglądał ostatni rok w Cloudware Polska? Ponad 50% ankietowanych przez nas firm do raportu ITwiz Best 100 uważa, że był on lepszy, chociaż zapewne nie w sektorze publicznym…

Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Rok 2017 był lepszy niż rok 2016, choć też miał swoje zawirowania. Sektor publiczny miał na to ogromny wpływ, m.in. poprzez znacznie zmniejszoną – w stosunku do lat poprzednich – liczbę opublikowanych postępowań. Natomiast duże ożywienie zauważyliśmy w obszarze bezpieczeństwa IT. Uważam, że jest to efekt poniekąd wywołany przez integratorów, takich jak Cloudware Polska. Klienci zwrócili uwagę na prezentowane przez nas zalety zastosowania różnego rodzaju systemów do zarządzania incydentami w powiązaniu z łatwością, z jaką można wydobyć w każdej organizacji dane na temat jej klientów i użytkowników. Wokół nas zaczęły powstawać prężnie działające Security Operations Center, wyposażone w najnowsze systemy SIEM i platformy reagowania na incydenty.

Jakie plany ma spółka na najbliższy rok?

Co roku stawiamy sobie nowe wyzwania. W dalszym ciągu głównym celem jest rozwój w Polsce. Mamy też w planach zwiększenie udziału w rynku naszego flagowego rozwiązania Next Vision One – zintegrowanej i kompleksowej platformy do zarządzania całym środowiskiem IT – oraz wprowadzenie nowych usług i rozwiązań opartych na blockchain.

Jakich produktów oczekują dziś klienci? Czy wciąż słowem „wytrychem” jest cyfrowa transformacja?

Uważam, że klienci oczekują produktów i usług, które umożliwią szybką odpowiedź pionom IT na zapotrzebowanie biznesu. Jednym z takich rozwiązań jest konteneryzacja. To dzięki niej szybkość reakcji IT zwiększa się wielokrotnie. Klienci oczekują również szybkiej implementacji nowych systemów i produktów dających im przewagę konkurencyjną na rynku. Cloudware – budując rozwiązania oparte na blockchain – daje właśnie taką przewagę.

Czy rozwiązania sprzętowe wspierają projekty przyspieszające reakcję IT na potrzeby biznesowe, czy ogólnie projekty związane z cyfrową transformację?

Serwery stanowią fundament środowiska IT. To one muszą udźwignąć ciężar obsługi najważniejszych systemów odpowiadających za rozwój i funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Na etapie konstruowania oferty i poznawania potrzeb klientów dobieramy serwery, które zapewniają bezpieczeństwo danych, ciągłość działania, szybkość, niskie koszty utrzymania, wydajność operacyjną oraz skalowalność.

Pod koniec 2017 roku na rynek weszły najnowsze serwery IBM Power Systems zbudowane w oparciu o procesor POWER9. Stworzone zostały one z myślą o przetwarzaniu zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, w tym zastosowań związanych ze sztuczną inteligencją. System POWER9 np. skraca czterokrotnie czas uczenia głębokiego – Deep Learning. Jest to obszar uczenia maszynowego, polegając na wyciąganiu wniosków poprzez przetwarzanie milionów procesów i danych, wykrywanie tych najważniejszych i hierarchizowanie ich.

Cztery lata temu IBM postanowił zaprojektować układ POWER9 całkowicie od podstaw, aby stworzyć nową architekturę do przetwarzania swobodnego przepływu danych, strumieni danych z sensorów i algorytmów intensywnej analizy danych oraz głębokiego uczenia się. Dzięki PowerAI, IBM zoptymalizował i uprościł też wdrażanie platform programistycznych i bibliotek uczenia głębokiego na architekturze Power. Era sztucznej inteligencji wymaga coraz większej mocy obliczeniowej i prędkości przetwarzania. Wymaga ona również otwartego ekosystemu innowacyjnych firm dostarczających technologie i rozwiązania.

Z kolei szybkie zmiany i nowe uwarunkowania na rynku korporacyjnym pamięci masowych, stawiają firmy wobec nowych wyzwań biznesowych, jak choćby zgodność z dyrektywą RODO. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów rozwiązania serii IBM Storwize są w stanie zapewnić szyfrowanie danych na najwyższym poziomie. Każdy z nas – a zwłaszcza nasi klienci, którzy zwracają się do nas z takimi problemami – oczekują szybkiego, bezawaryjnego dostępu do danych. Tym bardziej, kiedy są to dane umożliwiające podjęcie kluczowych decyzji. Dane muszą być właściwe, konkretne i dostępne w czasie rzeczywistym. Nie jest ważne gdzie znajdują się dane i skąd serwowane, liczy się tylko czas dostępu do nich. Macierze IBM Storwize All Flash dają nam ten komfort.

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce Cloudware Polska otrzymała najwyższy poziom partnerstwa przewidywany w programie IBM Partner World – IBM Platinum Business Partner. Co to dla Państwa znaczy? W jaki sposób otrzymali go Państwo?

Najwyższy pozom partnerstwa w jakiejkolwiek z firm jest to ogromne wyróżnienie dla każdego integratora. Współpracujemy z IBM od lat. Tym bardziej więc jest dla nas ważne, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez tego producenta. Jednak na zdobycie certyfikatu IBM Platinum Business Partner miało wpływ wiele składowych, poczynając od poziomu zaplecza technicznego. Posiadamy odpowiednią ilość inżynierów, których zarówno ogromne doświadczenie, jak i wiedza, zostały odzwierciedlone w posiadanych przez nich certyfikatach. Zdobycie tego wyróżnienia to również wyniki sprzedażowe. To akurat zasługa również działu handlowego, który – poza tym, że musi z każdym rokiem podnosić wiedzę w zakresie nowinek technologicznych IBM – musi dbać o idealną realizację projektów. Ostatnią składową wpływającą na poziom partnerstwa są bowiem referencje naszych klientów. To oni na końcu – w mailu do IBM – wyrażają opinię na temat Cloudware.

IBM Platinum Business Partner oraz specjalizacje na poziome Expert w IBM są potwierdzeniem ze posiadamy zespół najlepszych inżynierów zajmujących się rozwiązaniami IBM w Polsce – i nie tylko – a także dział handlowy, który niesie na swoich barkach odpowiedzialność za sprzedaż i późniejszą realizację projektów. To właśnie dzięki grupie wspaniałych osób, z jakimi mam przyjemność pracować nasze wdrożenia, projekty integracyjne przebiegają terminowo i zgodnie z założeniami. Potwierdzeniem tego jest długa lista zadowolonych klientów.

Cloudware Data Center Management System, Cloudware as a Service, Next Vision One, monitorowanie usług biznesowych, czy zarządzanie środowiskiem IT w organizacji to swego rodzaju specjalizacja Cloudware…

Monitorowanie i zarzadzanie środowiskiem IT poprzez systemy Cloudware Data Center Management oraz Next Vision One – które zostały stworzone przez naszych inżynierów – to faktycznie jest nasz konik. Jest to nasza specjalizacja i coś w czym poruszamy się pewnie. Często jednak podkreślam, że cenię sobie ludzi, którzy wykonają pracę z pasją. I tak właśnie działa nasz zespół. Nasi inżynierowie nie zamykają się tylko na powyższe obszary. Są to pasjonaci, którzy aktywnie poszukują nowinek technologicznych i z uporem „maniaka” podejmują się zadań „nie do wykonania”. Dzięki temu w ich głowach powstają często szalone pomysły na różnego rodzaju nowatorskie rozwiązania. Na co dzień zajmujemy się również dostawą rozwiązań sprzętowych i oprogramowania.

W ostatnim czasie zdobyliśmy również wysokie kompetencje w obszarze bezpieczeństwa IT. Dzięki temu możemy dostarczać rozwiązania związane np. z zarządzaniem tożsamością. W dobie dzisiejszych zmian prawnych i regulacji, jakie obowiązują naszych klientów, jest to szalenie istotną kwestią. Dzięki naszemu wypracowanemu know how wdrażamy te rozwiązania szybko i skutecznie, czego poparciem są zadowoleni klienci.

Artykuł ukazał się na łamach Raportu ITwiz BEST100 edycja 2018. Szczegóły dotyczące publikacji wraz z formularzem dla osób zainteresowanych zakupem wydania dostępne są na stronie: https://itwiz.pl/kiosk

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *