ProgramowanieRynek

Jeszcze w tym roku powstanie warszawski ośrodek IBM Studios

Do końca roku w Europie powstać ma sześć nowych ośrodków specjalizujących się w tworzeniu rozwiązań biznesowych skupionych na wygodzie użytkowników. Jeden z nich powstanie w Warszawie. Będzie wspierał m.in. lokalnych klientów IBM. Specjalizacja warszawskiego ośrodka obejmie technologie mobilne i internetowe, ale także – rozwiązania wspierające cyfryzację biznesu.

Jeszcze w tym roku powstanie warszawski ośrodek IBM Studios

Z oficjalnych informacji wynika, że IBM Studios to miejsca, w których specjaliści z IBM Design i IBM Interactive Experience oraz eksperci branżowi współpracują z lokalnymi klientami przy opracowywaniu rozwiązań cyfrowych – w oparciu o zasady IBM Design Thinking oraz IBM Design Language. Pierwsza z metodyk zakłada skoncentrowanie procesu tworzenia rozwiązań biznesowych wokół wygody użytkowników. Z kolei IBM Design Language to szereg wytycznych do projektowania, dotyczących, przykładowo, typografii oraz tworzenia animacji. “Oczekiwania wobec technologii biznesowych zmieniły się, ponieważ urządzenia oraz aplikacje, które ludzie wykorzystują do pracy i rozrywki są coraz lepiej projektowane. Nowe ośrodki dołączą do globalnej sieci IBM Studios, która rewolucjonizuje sposób tworzenia technologii, stawiając w centrum wygodę użytkownika” – podkreśla Phil Gilbert, dyrektor generalny działu IBM Design. Nowe centra IBM Studios w pierwszej kolejności uruchomione zostaną w Dublinie i brytyjskim Hursley. Do końca roku powstaną też podobne ośrodki w Warszawie, Pradze, Hamburgu i Paryżu. Łącznie, na koniec 2015 roku, na świecie funkcjonować będzie ponad 20 placówek IBM Studios.

Wedle zapowiedzi centra IBM Studios w Dublinie i Hursley będą specjalizować się w projektowaniu rozwiązań IBM pod kątem obszarów związanych z wykorzystaniem możliwości superkomputera Watson, bezpieczeństwa oraz Internetu Rzeczy. Z kolei ośrodki w Warszawie, Hamburgu i Paryżu mają specjalizować się w technologiach pozwalających na maksymalizację ergonomii i wygody korzystania z aplikacji mobilnych i internetowych. Zajmą się też projektami z zakresu cyfrowej transformacji biznesu. “Jesteśmy dumni, że IBM zdecydował się otworzyć Studio w Warszawie. Z jednej strony to fantastyczne miejsce, z którego będą mogli korzystać nasi klienci podczas pracy nad wspólnymi projektami. Z drugiej strony, to zespół profesjonalistów i pasjonatów, docenionych przez naszych klientów ze względu na ich unikalne kompetencje, doświadczenie a przede wszystkim umiejętność przekucia kreatywności na wartość biznesową” – uważa Maciej Jakubowski, Associate Partner, Interactive Experience Lead Poland.

Przykładem projektów podobnych do tych, realizowanych w ośrodkach IBM Studios jest pierwsza, przeznaczona na rynek brytyjski aplikacja bankowa na Apple Watch. Rozwiązanie zostało stworzone przez zespół IBM Interactive Experience we współpracy z firmą finansowo-budowlaną Nationwide. Z kolei specjaliści IBM z Warszawy zakończyli niedawno projekt dla Alior Banku mający na celu zmianę sposobu jego działania i współpracy z klientami. Zidentyfikowano ponad 50 pomysłów oraz usprawnień mających poprawić obsługę klienta i zmienić zakorzenione procesy tak, aby bank mógł korzystać z różnorodności danych i możliwości technologii cyfrowych. “Nowe ośrodki IBM Studios w Europie to dowód na przywiązanie IBM do doskonałego projektowania i innowacyjności. Od dziesiątek lat jesteśmy w awangardzie myślenia projektowego i dlatego budujemy największy tego typu zespół na świecie. Dzięki sześciu nowym lokalizacjom i tym, które planujemy otworzyć w przyszłym roku, będziemy dalej przełamywać konwencje i wdrażać nowy sposób pracy” – mówi Matt Candy, Vice President i European Leader, IBM Interactive Experience.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *