Rynek

KBJ wzmacnia ofertę i kompetencje w obszarze usług wdrożeniowych SAP

Notowana na rynku NewConnect i wyspecjalizowana w projektach wdrożeniowych opartych na rozwiązaniach SAP spółka KBJ przejmie większościowy pakiet udziałów w R&S Group. Transakcja, która wzmocni kompetencję oraz ofertę KBJ m.in. w obszarze wsparcia dla wymagających projektów związanych z zaawansowanym planowaniem produkcji i operacji, a także zarządzania i optymalizacji łańcucha dostaw, ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym miesiącu.

KBJ wzmacnia ofertę i kompetencje w obszarze usług wdrożeniowych SAP

Zdaniem przedstawicieli firmy KBJ konsolidacja oferty i kompetencji obu spółek stanowić będzie silny impuls do wzmocnienia pozycji rynkowej w 2021 roku. “Z R&S Group pracujemy przy różnych bieżących projektach. R&S Group to specjaliści w obszarze systemów Digital Supply Chain, APO czy IBP. W naszej ocenie jest to najlepsza w Polsce firma o ścisłej specjalizacji w tym zakresie a ich główni klienci to firmy produkcyjne, gdzie planowanie i optymalizacja łańcucha dostaw jest kluczowym zagadnieniem” – podkreśla Artur Jedynak, prezes i współzałożyciel KBJ. Na mocy zawartej umowy zespoły obu spółek będą współpracować w zakresie sprzedaży i realizacji projektów, także pod marką R&S Group. “Dla obu stron ta konsolidacja to okazja do przyspieszenia rozwoju i rozszerzenia sprzedaży oraz rozwinięcia kompetencji o nowe segmenty rynku. Nasza bliska współpraca ma oznaczać, że dla istotnej grupy klientów na rynku oferta KBJ i R&S Group będzie tą idealnie skrojoną na miarę” – dodaje Wojciech Szczepkowski, jeden z liderów i założycieli R&S Group.

O zamiarze przejęcia większościowego pakietu udziałów w spółce R&S Group poinformowano w drugiej połowie grudnia minionego roku. Do grona klientów poznańskiej spółki należą przedsiębiorstwa, takie jak Maspex, DUNI i PKN Orlen.

Wsparciem dla planów rozwoju KBJ ma być także członkostwo w organizacji United VAR, która zrzesza i promuje największe firmy wdrożeniowe SAP z całego świata. W ramach tej inicjatywy zespół KBJ będzie uczestniczył w realizacji złożonych projektów wdrożeniowych SAP w wiodących organizacjach biznesowych. “United VARs to także dostęp do wiedzy i know-how praktycznie niedostępnego dla firm spoza stowarzyszenia. To także status „Platinum Partner”, przyznawany głównie globalnym partnerom SAP. Stąd 2021 r. zapowiada się dla KBJ jako czas ekspansji przy wsparciu narzędzi sprzedażowych oraz marketingowych” – dodaje Artur Jedynak.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *