CIOPolecane tematy

Kolejne bezpłatne webinaria techniczne VMware IT Heroes 2016 Promocja

Artykuł sponsorowany
Aktualnie administratorzy IT w firmach i instytucjach myślą o wprowadzaniu wirtualizacji już nie tylko w obszarze swoich serwerów, lecz także objęciu nią kolejnych warstw centrum danych (sieci, pamięci pasowe, desktopy i aplikacje). Program najnowszych webinariów odpowiada na tę potrzebę. Sesje tematycznie zaplanowane na wakacje są spójne z zagadnieniami, o które najczęściej dopytają klienci VMware.

Kolejne bezpłatne webinaria techniczne VMware IT Heroes 2016<span class=sponsorowany> Promocja</span>

Od administracyjnych sztuczek po najlepsze praktyki

Jedna z sesji ma na celu prezentację praktycznych porad związane z wdrażaniem i obsługą VMware Virtual SAN (VSAN). Rozwiązanie to udostępnia maszynom wirtualnym niezawodną i wydajną programowo definiowaną pamięć masową, wyposażoną w zaawansowane funkcje przywracania systemu po awarii. Ponieważ Virtual SAN przenosi model zarządzania z poziomu urządzeń na poziom aplikacji, administratorzy mogą błyskawicznie dostarczać zasoby i – w porównaniu do tradycyjnych pamięci masowych – znacząco ograniczać koszty operacyjne. A koszty związane z zarządzaniem VSAN stają się jeszcze niższe, gdy pozna się najróżniejsze „tips and tricks”, czyli sztuczki ułatwiające obsługę wirtualnej pamięci masowej.

Kolejny temat dotyczy rozwiązywania problemów za pomocą VMware vRealize Log Insight. Narzędzie to wchodzi w skład platformy do zarządzania VMware vRealize (stworzonej dla najpopularniejszego obecnie w przedsiębiorstwach hybrydowego modelu chmury). Log Insight umożliwia zautomatyzowane zarządzanie logami poprzez agregację danych, ich analitykę i dostęp do dającego duże możliwości mechanizmu wyszukiwania. W ten sposób Log Insight staje się doskonałym narzędziem dla administratorów, stojących przed wyzwaniami związanymi z monitorowaniem i bezpieczeństwem, których zadaniem jest rozwiązywanie najróżniejszych problemów czy też zapewnianie zagwarantowanego (przez SLA) poziomu usług świadczonych biznesowi. Log Insight jest też doskonałym rozszerzeniem możliwości vRealize Operations.

Następne webinarium, zatytułowane „Jedna sieć – jedno bezpieczeństwo”, jest poświęcone optymalizacji aplikacji jednocześnie w wielu centrach danych przy użyciu VMware NSX. Zarządzanie siecią i bezpieczeństwem aplikacji na raz w wielu centrach danych to – najdelikatniej mówiąc – niełatwe zadanie. Przepływy sieciowe, zanim dotrą do centralnego systemu zarządzania, mogą przebyć wiele nieefektywnych tras, a to wiąże się z niebezpieczeństwem błędów w konfiguracji. Trzecia w tej serii sesja pokaże, jak VMware NSX może upraszczać budowę sieci i skutecznie zapewniać bezpieczeństwo, co przekłada się na optymalizację działania aplikacji.

Ostatnie webinarium w tym cyklu to powrót do tematyki VMware Virtual SAN. Sesja przedstawi najlepsze praktyki związane z projektowaniem i budowaniem współdzielonej przestrzeni dyskowej w oparciu o technologie VMware. Oparte na koncepcji Software-Defined Storage (SDS) rozwiązanie Virtual SAN umożliwia łatwe i ekonomiczne stworzenie takiej przestrzeni przy wykorzystaniu aktualnie dostępnych w przedsiębiorstwie zasobów.

Sesje do pobrania

Oprócz webinariów, które można oglądać na żywo, do dyspozycji wszystkich zainteresowanych technologiami VMware są nagrane sesje, które można pobrać na żądanie. Jedna z nich mówi o rozwiązaniach hybrydowych VMware w chmurze IBM Softlayer. Prezentuje zalety i przykłady zastosowania technologii VMware w chmurowym środowisku IBM.
Kolejna skupia się na technicznym przeglądzie nowych funkcjonalności i zmian w platformie VMware Horizon 7 oraz planach jej dalszego rozwoju.

Trzecie udostępnione webinarium dotyczy możliwości jednoczesnego korzystania z technologii VMware i rozwiązania Docker. Stanowi wprowadzenie do technologii kontenerowej dla administratorów vSphere.

Spotkania VMware IT Heroes to sesje internetowe, przeznaczone dla osób odpowiedzialnych w swoich firmach i instytucjach za technologie IT. Cykl webinariów IT Heroes daje uczestnikom także możliwość rozwijania aktywności w ramach społeczności zainteresowanej tematyką IT, której członkowie szukają rozwiązania swoich problemów albo chcą się podzielić doświadczeniami przy wdrażaniu i obsłudze swoich systemów informatycznych. Ponieważ w rolę prelegentów w IT Heroes wcielają się inżynierowie wsparcia sprzedaży, którzy na co dzień wspólnie z klientami wdrażają rozwiązania IT, to wykłady mają bardzo praktyczny charakter.

Sesje IT Heroes są bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Aby wziąć udział w kolejnej serii spotkań z technologiami VMware w formule na żywo i na żądanie w ramach IT Heroes 2016, wystarczy zarejestrować się na stronie: http://learn.vmware.com/36045-ITHeroes-Webinar-Program-PL

Paweł Korzec, Systems Engineering Manager – Eastern Europe, VMware

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *