AplikacjeBiznesPolecane tematy

Konica Minolta oferuje nowe rozwiązania biznesowe dla małych i średnich firm

W ofercie firmy znalazło się m.in. przeznaczone dla małych i średnich firm oprogramowanie wspierające procesy biznesowe i przepływ informacji w organizacji. Konica Minolta oferuje też rozwiązania stanowiące połączenie sprzętu serwerowego i urządzeń wydruku. Oferowane są także usługi outsourcingu obsługi IT oraz oprogramowanie Microsoft Office 365.

Konica Minolta oferuje nowe rozwiązania biznesowe dla małych i średnich firm

Przedstawiciele Konica Minolta podkreślają, że długofalowa strategia rozwoju firmy zakłada systematyczne wzmacnianie pozycji w wielu obszarach rynku – od wydruku i obrazowania, przez monitoring wizyjny, systemy z zakresu obrazowania medycznego, po rozwiązania marketingowe. „Konica Minolta to dziś nie tylko urządzenia wydruku. Systematycznie pozyskujemy nowe kompetencje i poszerzamy bazę produktów, także w drodze przejęć. Filarem strategii rozwoju firmy jest także rozwój własnych technologii oraz autorskich rozwiązań opartych na technologiach Microsoft, SAP, Cisco, czy HPE. W takim modelu rozwijana jest nasza platforma Workplace of the Future” – mówi Paweł Grzyb, dyrektor marketingu Konica Minolta w Polsce.

Choć obecnie gros przychodów firmy na rynku polskim pochodzi ze sprzedaży rozwiązań i usług związanych z wydrukiem i zarządzaniem dokumentami, to zapowiadane są działania mające na celu wzmocnienie pozycji Konica Minolta m.in. w segmencie usługi IT oraz oprogramowania biznesowego. Nowe rozwiązania mają czerpać m.in. z doświadczeń związanych z oferowanymi dotąd usługami outsourcingu obsługi dokumentów, wydruku, monitorowania integralności, a także obsługi wysyłek dokumentacji drukowanej. „Potencjał zarządzania informacją biznesową w coraz większym stopniu koncentruje się dziś na treści. Oferujemy więc usługi wspierające procesy związane z obiegiem informacji i cyfrowymi archiwami. Bardzo mocno wchodzimy też w rozszerzoną rzeczywistość. Doradzamy w jaki sposób materiały drukowane wzbogacić o nowoczesne treści interaktywne, aby jeszcze bardziej zainteresować kupującego. Ogromny potencjał dostrzegamy jednak w kontekście rozwiązań wspierających cyfrową transformację małych i średnich firm” – dodaje Paweł Grzyb.

Przeczytaj również
Accenture: Organizacje migrujące do chmury w celu jednorazowej oszczędności ryzykują utratę przewagi konkurencyjnej

Nowe rozwiązania sprzętowo-aplikacyjne Konica Minolta mają zapewniać m.in. funkcje związane z przetwarzaniem i obsługą dokumentów, moc obliczeniową wystarczającą do uruchomienia aplikacji biznesowych, a także – obsługę sieci bezprzewodowej wraz z wbudowanymi mechanizmami ochrony antywirusowej, kontroli dostępu i zapory firewall.

Takie właśnie rozwiązania będą oferowane w ramach platformy Workplace of the Future. Nowa oferta ma być ciekawym rozwiązaniem dla sektora MSP oraz niewielkich grup roboczych. Według zapewnień, oferowane w ramach platformy Workplace of the Future autorskie rozwiązanie ECM365 pozwalać na m.in. na zautomatyzowanie wybranych procesów biznesowych w oparciu o mapy procesowe i dobre praktyki zbudowane w toku projektów realizowanych przez polski zespół Konica Minolta w większych organizacjach. Działające w oparciu o środowisko chmurowe Microsoft Azure oprogramowanie ECM365 może być przy tym skonfigurowane pod kątem specyfiki przebiegu procesów biznesowych w poszczególnych organizacjach. Może być także zintegrowane z wieloma innymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w firmach sektora MSP, w tym z systemami finansowo-księgowymi, sprzedażowymi czy narzędziami kadrowo-płacowymi.

W ramach oferty Workplace of the Future obecnie dostępne są także usługi pakietu Microsoft Office 365, a także rozwiązania sprzętowe WorkplaceHub oraz profesjonalne usługi IT. Co ciekawe, rozwiązania WorkplaceHub – w zależności od wersji i konfiguracji – mają stanowić połączenie sprzętu serwerowego, urządzeń wydruku, a także sprzętu sieciowego w skali dopasowanej do potrzeb firm sektora MSP. Takie, sprzętowo-aplikacyjne rozwiązania mają zapewniać m.in. funkcje związane z przetwarzaniem i obsługą dokumentów, moc obliczeniową wystarczającą do uruchomienia aplikacji biznesowych, a także – obsługę sieci bezprzewodowej wraz z wbudowanymi mechanizmami ochrony antywirusowej, kontroli dostępu i zapory firewall. W oparciu o serwer wbudowany w urządzenie z rodziny WorkplaceHub możliwe ma być, przykładowo, uruchomienie lokalnej wersji rozwiązania ECM365.

Przeczytaj również
Antal: Firmy produkcyjne chcą zatrudniać specjalistów pomimo pandemii

Autorskie rozwiązanie ECM365 pozwalać na m.in. na zautomatyzowanie wybranych procesów biznesowych w oparciu o mapy procesowe i dobre praktyki zbudowane w toku projektów realizowanych przez polski zespół Konica Minolta w większych organizacjach.

Przedstawiciele firmy zapowiadają, że oferta narzędzi dostępnych ramach platformy Workplace of the Future będzie stopniowo rozszerzana. Zapowiadane są m.in. kolejne rozwiązania pozwalające automatyzować przebieg procesów biznesowych, a także przepływ informacji i dokumentów oraz przetwarzanie ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych danych. „Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której usługi IT dla sektora MSP będą dostępne bez dużych nakładów, przy zachowaniu wszystkich korzyści związanych ze skalowalnością i elastycznością, a także – bez potrzeby zatrudnienia pracowników odpowiedzialnych za obszar IT” – zapewnia Paweł Grzyb. Nowa platforma to pierwsze, tak kompleksowe rozwiązanie oferowane przez firmę Konica Minolta w oparciu o model chmury obliczeniowej. Przedstawiciele firmy przekonują, że zaletą nowej oferty jest brak inwestycji początkowej w zakup sprzętu i oprogramowania, wysoka skalowalność oraz prosty i przejrzysty system płatności.

„Ideą, która nam przyświecała było stworzenie pewnego ekosystemu rozwiązań przeznaczonych dla firm z sektora MSP, ale opartych na doświadczeniach zdobytych przez nas podczas realizacji projektów informatycznych dla dużych przedsiębiorstw i organizacji” – mówi Mateusz Macierzyński, IT/ECM Services Portfolio Manager w Konica Minolta Business Solutions Polska. Jego zdaniem nowa oferta rozwiązań biznesowych Konica Minolta będzie rozwijana pod kątem nawiązania długofalowej współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorstwami. „Przenosząc doświadczenia korporacyjne na grunt MSP dostarczamy rozwiązania, kompetencje i opiekę serwisową, zwalniając klientów z konieczności radzenia sobie z wyzwaniami technologicznymi” – dodaje Mateusz Macierzyński. Według niego, za sprawą dedykowanych dla sektora MSP usług mniejsze firmy będą mogły uzyskać wymierne oszczędności. Z analiz Konica Minolta wynika bowiem, że w przypadku statystyczne firmy zatrudniającej kilkanaście osób roczne koszty związane z koniecznością poszukiwania, wdrażania i utrzymywania rozwiązań IT sięgają nawet kilkudziesięciu tys. zł. Dodatkowo, wykorzystanie usług oferowanych w ramach platformy Workplace of the Future ma pozwolić na poprawę efektywności biznesu wskutek odciążenia pracowników od kwestii związanych z użytkowaniem technologii IT. Czynnikiem wyróżniającym ofertę Konica Minolta na rynku ma być też indywidualna podejście do każdej firmy. Taki model współpracy ma być oparty na istniejącej, rozbudowanej strukturze obsługi serwisowej i sprzedażowej.

Przeczytaj również
SAS: Wykorzystanie infrastruktury w chmurze to obecnie jedyny słuszny kierunek
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.