PracaBranża ITBiznes

W Krakowie rusza nowa edycja programu wsparcia startupów

Krakowskie centrum innowacyjności Deutsche Telekom uruchamia piątą edycję programu wsparcia ciekawych pomysłów biznesowych. Uczestnicy organizowanego przez hub:raum Kraków programu WARP zyskują ułatwiony dostęp m.in. do globalnej infrastruktury telekomunikacyjnej, rozbudowanej bazy potencjalnych klientów, a także potrzebnych kompetencji.

W Krakowie rusza nowa edycja programu wsparcia startupów

W ramach programu WARP prowadzone są m.in. kilkudniowe warsztaty merytoryczne. Organizacje korzystające ze wsparcia hub:raum Kraków biorąc też udział w kilkutygodniowym programie wsparcia – wedle zapowiedzi jego program jest dostosowany do potrzeb i realiów biznesowych regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach programu dostępne jest też wsparcie finansowe. Najbardziej perspektywiczne projekty przechodzą do fazy komercjalizacji, której efektem jest stworzenie gotowego produktu lub usługi, która może być wprowadzona do sprzedaży poprzez sieć T-Mobile Polska oraz innych operatorów z grupy Deutsche Telekom.

Tegoroczna edycja programu WARP będzie piątą odsłoną organizowanego przez krakowskie centrum programu wsparcia startupów. “Cztery edycje naszego flagowego programu udowodniły, że współpraca korporacji ze startupami może przynosić obopólne korzyści. Startupy bazują na doświadczeniu globalnego partnera, by szybciej wprowadzać swoje produkty na rynek, a korporacje zyskują innowacje, dzięki którym budują swoją przewagę konkurencyjną. Jest to klasyczna sytuacja win-win i model, który się sprawdza” – mówi Jakub Probola, lider hub:raum Kraków. Działające w Krakowie centrum innowacyjności hub:raum zostało uruchomione przez Grupę Deutsche Telekom w 2013 roku. Działalność ośrodka skupia się na wspieraniu innowacyjnych pomysłów biznesowych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Do programu WARP zgłoszone mogą być wszystkie projekty dotyczące obszaru szeroko rozumianej teleinformatyki. Centrum innowacyjności pokrywa koszty związane z podróżą oraz zakwaterowaniem uczestników. Co ważne, zakwalifikowanie do programu nie oznacza objęcia udziałów w danym projekcie. Formularz rejestracyjny jest dostępny na stronie: warpaccelerator.com Nabór do programu WARP potrwa do 20 kwietnia br.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *