RozwiązaniaCloud computingRynek

KubeCon 2024: OVHcloud rozszerza portfolio usług chmurowych

Podczas konferencji KubeCon Europe 2024, Grupa OVHcloud ogłosiła wprowadzenie nowych rozwiązań do swojej oferty chmury publicznej – do gamy usług PaaS dołącza właśnie usługa OVHcloud Managed Rancher Service oraz nowa wersja beta usługi OVHcloud Data Platform.

KubeCon 2024: OVHcloud rozszerza portfolio usług chmurowych

OVHcloud Managed Rancher to gotowe do użycia samoobsługowe rozwiązanie pozwalające na łatwiejsze zarządzanie klastrami Kubernetes na dużą skalę. Oparta na systemie Rancher, obsługiwana całkowicie przez OVHcloud i opracowana we współpracy z SUSE usługa działa w różnych scenariuszach zastosowania natywnych technologii chmurowych i korzysta z platformy open source.

Rancher Managed Service – usługa dostępna w wersji beta w uniwersum chmury publicznej – działa w środowisku wielochmurowym i hybrydowym, umożliwiając orkiestrację klastrów Kubernetes i zarządzanie nimi bez względu na wykorzystywane środowisko chmurowe (chmura publiczna, chmura prywatna, on premise, zewnętrzni dostawcy usług chmurowych itd.). Klienci mogą korzystać z wyposażonego w pełen zestaw funkcji prywatnego wdrożenia Rancher, które umożliwia kontrolę nad użytkownikami i zarządzanie poprzez ujednolicony interfejs użytkownika z dostępem do rozszerzalnego katalogu usług.

“Współpraca z SUSE jest dla nas inspiracją, ponieważ wyznajemy te same europejskie wartości i wspólnie wierzymy w filozofię open source. Dzięki tej usłudze nie tylko potwierdzamy nasze zaangażowanie w ideę open source, ale także dajemy małym i średnim przedsiębiorstwom oraz klientom korporacyjnym najnowocześniejsze rozwiązanie zapewniające pełną odwracalność chmury” – skomentował Yaniv Fdida, dyrektor ds. produktów i technologii w OVHcloud.

OVHcloud Data Platform w wersji beta

Usługa OVHcloud Data Platform to nowa kompleksowa platforma danych z rozwiązaniem low-code do zarządzania potokiem danych i ich analizy. Użytkownicy otrzymują kompletne, bezproblemowe rozwiązanie do obsługi danych, dostępne poprzez przyjazny dla użytkownika interfejs, umożliwiające gromadzenie (ponad 60 dostępnych konektorów), przechowywanie, analizowanie i wizualizowanie danych oraz zarządzanie nimi.

Nowe rozwiązanie gwarantuje ponadto ochronę przed nieupoważnionym dostępem i kradzieżą, a jednocześnie zapewnia zgodność z przepisami. Dzięki usłudze OVHcloud Data Platform analitycy danych i analitycy biznesowi mogą inicjować nowe projekty zaledwie kilkoma kliknięciami, wybierając interesujące ich informacje w usłudze Data Lakehouse, wskazują przedstawiciele OVHcloud. Rozwiązanie jest przeznaczone do zastosowań takich jak efektywniejsze zarządzanie relacjami z klientami lub zoptymalizowane zarządzanie zapasami.

Jak poinformowano, w kolejnych tygodniach OVHcloud upubliczni nową wersję beta usługi z nowym mechanizmem składowania danych opartym na najnowocześniejszej open-source’owej technologii Data Lakehouse, w której do przechowywania obiektowego wykorzystywany jest format Apache Iceberg, a do zapytań Apache Trino, co zapewnia zarówno wysoką wydajność, jak i skalowalność.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *