InfrastrukturaSprzętRynek

Lenovo: Inteligentne rozwiązania od brzegu sieci po chmurę ułatwiają analizę danych

Dział Lenovo Data Center Group (DCG) rozszerza swoją ofertę infrastrukturalnych rozwiązań IT o serwer ThinkAgile MX1021 oraz pamięci masowe ThinkSystem DM7100.

Lenovo: Inteligentne rozwiązania od brzegu sieci po chmurę ułatwiają analizę danych

Organizacje wdrażające rozwiązania z zakresu Internetu rzeczy (IoT) oraz technologii 5G, odnotowują wzrost liczby urządzeń połączonych z internetem, co powoduje z kolei gwałtowny przyrost ilości informacji tworzonych, analizowanych, przechowywanych oraz zarządzanych od brzegu sieci po centrum danych. Dla przedsiębiorstw budujących kompleksowe aplikacje z wykorzystaniem usług Azure Cloud Services nowy Lenovo ThinkAgile MX1021 oraz ThinkSystem DM7100 stanowią zatem zweryfikowane rozwiązania, które udostępniają możliwości Azure na brzegu sieci oraz zintegrowane funkcje warstwowania danych Azure w centrum danych, uważają przedstawiciele producenta.

„Szybkość i elastyczność procesów ma istotne znaczenie dla codziennych operacji biznesowych. Dlatego też nasi klienci oczekują rozwiązań wydajniejszych, bezpieczniejszych i bardziej elastycznych” — mówi Kamran Amini, wiceprezes i dyrektor generalny ds. serwerów, pamięci masowej i infrastruktury zdefiniowanej programowo (SDI) w Lenovo DCG.

Możliwości ThinkAgile MX1021 oraz ThinkSystem DM7100

Jak zapewniają przedstawiciele Lenovo, sięgająca od brzegu sieci aż po centrum danych oferta nowych rozwiązań, umożliwi klientom z branż handlu detalicznego, produkcji przemysłowej, transportu, służby zdrowia czy innych sektorów, lepsze wykorzystanie danych. Przykładowo:

Lenovo ThinkAgile MX1021 wykorzystuje rozwiązania architektury hiperkonwergentnej opartej o usługi Microsoft Azure Stack, aby umożliwić firmom przenoszenie operacji obliczeniowych na brzeg sieci i reagowanie na dane tam, gdzie są tworzone. W handlu detalicznym dane dotyczące nastawienia klientów mogą być analizowane w czasie rzeczywistym już na brzegu sieci, chociażby po to, aby zapobiegać kradzieżom w sklepach, wskazują eksperci Lenovo. W produkcji przemysłowej serwery na brzegu sieci mogą gromadzić dane z czujników, umożliwiając monitorowanie w czasie rzeczywistym w celu zwiększenia wydajności i efektywności zakładów produkcyjnych. Z kolei powiązanie ThinkAgile MX1021 z Azure Stack Hub i Azure IoT Hub umożliwi podmiotom z sektora służby zdrowia warstwowanie danych medycznych i zwiększenie efektywności analiz klinicznych, operacyjnych oraz danych pacjentów.

Lenovo: Inteligentne rozwiązania od brzegu sieci po chmurę ułatwiają analizę danych

• Rozwiązania macierzy klasy korporacyjnej All Flash i Hybrid Flash ThinkSystem DM7100 przyspieszają działanie aplikacji o krytycznym znaczeniu, dzięki wykorzystaniu kompleksowej technologii NVMe. Umożliwiają one też korzystanie ze zintegrowanych i bezpiecznych funkcji chmury hybrydowej Microsoft Azure a także innych dostawców rozwiązań chmury publicznej. Wydajność macierzy All-Flash w połączeniu ze zintegrowaną funkcją warstwowania danych w chmurze Azure umożliwia klientom wdrażanie aplikacji wykorzystujących potencjał usług Azure Cloud Services oraz spójne zarządzanie danymi w całym przedsiębiorstwie, twierdzą przedstawiciele producenta. Redukcja danych firmowych jest możliwa także w chmurze, dzięki czemu użytkownicy mogą zmniejszyć wykorzystanie usług cloud computing do 66%. Większa liczba obsługiwanych transakcji przez macierze All-Flash NVMe umożliwia sprzedawcom detalicznym wykorzystanie potencjału zgromadzonych danych.  Mogą oni na przykład zarządzać informacjami o zapasach w czasie rzeczywistym lub usprawniać sprzedaż w Internecie, aby skrócić czas dostaw do klientów. Jak informują specjaliści Lenovo, wdrożenie technologii NVMe może również przyspieszyć analizę danych o 30%, co zwiększa konkurencyjność firmy na rynku. W związku z gwałtownym przyrostem ilości danych oraz potrzebą podejmowania decyzji w czasie rzeczywistym branże takie jak produkcja przemysłowa i służba zdrowia wymagają bardziej usprawnionego podejścia do danych, by móc lepiej obsługiwać klientów. I tak, DM7100 ze znacznie większą wydajnością oraz bezproblemową integracją z chmurą radykalnie oraz bezpiecznie podniesie wartość danych z punktu widzenia jej ekonomii, podsumowują przedstawiciele producenta.

„Biznesowa wiedza i innowacyjne rozwiązania w coraz większym stopniu zależą od analizy danych na brzegu sieci oraz od efektywnego przechowywania danych w chmurze” — uważa Talal Alqinawi, Senior Director Azure Marketing z Microsoft. Dlatego też jego firma współpracuje z Lenovo nad rozwiązaniem do przetwarzania danych na brzegu sieci z wykorzystaniem oprogramowania Azure Stack HCI na platformie Lenovo ThinkAgile i w połączeniu z pamięcią masową All-Flash Lenovo ThinkSystem. „Odporny i kompaktowy serwer brzegowy Lenovo ThinkAgile MX1021 współdziała płynnie z oprogramowaniem Azure Stack HCI i stanowi idealne rozwiązanie do nowych zastosowań na brzegu sieci. Rozwiązanie pamięci masowej Lenovo ThinkSystem DM7100 AFA umożliwia z kolei bezpieczne i transparentne warstwowanie danych w usłudze Azure Cloud, zapewniając elastyczność od brzegu sieci po chmurę, zmniejszając koszty zarządzania danymi” – ocenia Talal Alqinawi.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *