Branża ITRynek

Microsoft ogranicza działalność w Rosji, zwolni 400 osób

Przedstawiciele koncernu Microsoft poinformowali o znacznym ograniczeniu działalności w Rosji. Microsoft dołącza więc do szeregu firm, które zawiesiły swoją działalność lub wycofały się z kraju po inwazji na Ukrainę. Firma zapowiada jednak dotrzymanie dotychczasowych zobowiązań wobec klientów z rynku rosyjskiego.

Microsoft ogranicza działalność w Rosji, zwolni 400 osób

Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami Microsoft istotnie ogranicza działalność na rynku rosyjskim. Microsoft będzie jednak wypełniać dotychczasowe zobowiązania kontraktowe wobec rosyjskich klientów. Nadal obowiązuje też – ogłoszone w marcu – zawieszenie działań sprzedażowych na lokalnym rynku. Z oficjalnego komunikatu wynika również, że redukcje powiązane z ograniczeniem działalności Microsoft na rynku rosyjskim obejmą ponad 400 pracowników. „Ściśle współpracujemy z pracownikami, których to dotyczy, aby zapewnić, że są traktowani z szacunkiem i mają pełne wsparcie w tym trudnym czasie” — zapewniają przedstawiciele koncernu.

Przypomnijmy, że właśnie w marcu firma zawiesiła sprzedaż nowych produktów i usług w Rosji, ale nadal wspierała dotychczasowych klientów i utrzymywała tam biura.
„W wyniku zmian perspektyw gospodarczych i wpływu na naszą działalność w Rosji podjęliśmy decyzję o znacznym ograniczeniu naszej działalności w Rosji. Będziemy nadal wypełniać nasze dotychczasowe zobowiązania umowne z rosyjskimi klientami, podczas gdy zawieszenie nowej sprzedaży pozostaje w mocy” – poinformowano wówczas.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *