Branża ITRynek

Mid Europa Partners przejmuje intive za 100 mln euro

Mid Europa Partners – wiodący inwestor w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – kupił intive od Enterprise Investors, gwarantując spółce kapitał niezbędny do realizacji jej paneurpejskiej strategii. Porozumienie między stronami weszło 6 lutego 2019 roku. Mid Europa Partners zarządza funduszami w wysokości ok. 5,1 mld euro. Jako jedna z pierwszych instytucji typu private equity w regionie, posiada dziś obszerne i różnorodne portfolio.

Mid Europa Partners przejmuje intive za 100 mln euro

W ostatnim czasie wszystkie wysiłki intive skupione były wokół pełnej integracji wchodzących w jej skład podmiotów oraz analizy możliwości przejęcia kolejnych firm z sektora IT. Przypomnijmy, intive powstało w roku 2016 z połączenia SMT Software, BLStream i Kupferwerk.

Strategia firmy na najbliższe lata zakłada przejęcia, których celem jest potrojenie obrotów spółki – obecnie na poziomie blisko 85 mln euro – w przeciągu 5-7 lat. Mid Europa, inwestując w 18 krajach regionu, dostrzegła obiecującą dynamikę branży programistycznej i rozpoznała w intive wartościową markę o dużym potencjale, i ugruntowanej pozycji rynkowej. “Transakcja, sfinalizowana na poziomie 100 mln euro, dowodzi wysokiego zaufania między interesariuszami. Wieloletnie relacje biznesowe intive z topowymi, globalnymi markami, w połączeniu ze znakomitymi wynikami finansowymi, stanonwią cenny wkład w nasze portfolio. Cieszymy się, że wraz z początkiem 2019 roku mamy swój udział w dalszym rozwoju spółki” – podsumowuje Kerim Turkmen, jeden z Partnerów w Mid Europa Partners.

intive, z siedzibą w Monachium, od niemal 20 lat wspiera firmy w procesie transformacji cyfrowej, a krótkoterminowe plany spółki obejmują wzmocnienie pozycji w Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych. Firma rozważa przejęcie liderów innowacji w sektorze IT, a w szczególności średniej wielkości spółek z kompetencjami w obszarze sztucznej inteligencji, a także o bogatym portfolio UX i Business Design. “Jesteśmy na najlepszej drodze, aby wkrótce stać się organizacją prawdziwie paneuropejską, firmą, która kwitnie i pozostaje niezależna na coraz bardziej konsolidującym się rynku. Klienci darzą nas pełnym zaufaniem, gdyż wiedzą, iż jesteśmy takim partnerem transformacji cyfrowej, który stymuluje wzrost, zachowując przy tym skoncentrowaną na człowieku i opartą na watościach perspektywę. Jesteśmy zadowoleni, że Mid Europa Partners uwierzyło w nasze podejście do biznesu, i że w dalszą drogę wyruszamy razem” – zauważa Ludovic Gaudé, CEO intive.

intive operuje z 19 biur zlokalizowanych w Europie, Ameryce Południowej i Stanach Zjednoczonych. Jednym z filarów jej działalności jest segment automotive, w obrębie którego współpracuje m.in. z Audi, Porsche, Continental i BMW. By zapokoić oczekiwania obecnych i potencjalnych klientów z tego sektora, intive planuje wesprzeć niemieckie zasoby specjalistów automotive o nowe zespoły deweloperskie, zlokalizowane głównie w Krakowie. “Nasze kompetencje w systemach wbudowanych dla branży automotive są niepodważalne. Jednocześnie rozbudowujemy know-how w zaawansowanych rozwiązaniach kognitywnych, by pomagać naszym klientom wkraczać w świat sztucznej inteligencji. W 2019 rok weszliśmy pewnym krokiem, realizując projekty, które jeszcze parę lat temu były poza naszym zasięgiem. Nowy inwestor to nowe możliwości rozwoju oraz świeża perspektywa” – podkreśla Sławomir Kupczyk, COO w intive.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *