Branża ITRynek

Międzynarodowa grupa Inetum sfinalizowała przejęcie przez Bain Capital Private Equity

Negocjacje w sprawie zakupu trwały od stycznia 2022 roku. Finalnie zaowocowały sprzedażą całego udziału Mannai Corporation QPSC w Inetum S.A. na rzecz Bain Capital Private Equity. Wartość transakcji nie została ujawniona. Po jej pomyślnym zakończeniu Grupa Inetum kontynuuje działania zgodnie ze swoim planem strategicznym zainicjowanym w 2022 roku.

Międzynarodowa grupa Inetum sfinalizowała przejęcie przez Bain Capital Private Equity

Przypomnijmy, że Inetum S.A. jest główną spółką międzynarodowej grupy dostarczającej usługi i rozwiązania cyfrowe. W 2021 roku uzyskała ona 2,219 mld euro przychodów, co stanowi wzrost o 16%, przy wzroście organicznym o 4,9% i marży operacyjnej na poziomie 7,4% (6,3% w 2020 roku). Jak zaznaczyli jej przedstawiciele, transakcja ta jest ważnym kamieniem milowym w historii Grupy i ma umożliwić jej, wraz z jej nowymi partnerami, zwiększenie zdolności produkcyjnych i rozwojowych we wszystkich sektorach biznesowych oraz obszarach geograficznych, w których działa.

Wraz z pojawieniem się Bain Capital Private Equity, Inetum zabezpiecza niezbędne zasoby, tak aby zrealizować zamierzone cele w zakresie wzrostu Grupy. Zapowiada także wdrożenie nowego planu działania – Upscale25.

„Wdrażamy Upscale25, nasz nowy plan działania, jako kontynuację ambitnych decyzji strategicznych podjętych w ostatnich latach. Robimy to, kreując rozwiązania przyszłości, dostarczając naszym klientom innowacje technologiczne pomocne w ulepszaniu ich modeli biznesowych, przyspieszając nasze pojawienie sią na nowych rynkach międzynarodowych, zmieniając nasz model biznesowy dla poprawy wydajności, potwierdzając naszą strategię ekspansji na rynku MŚP i nieustanie budując kulturę opartą na Positive Digital Flow – z naszymi pracownikami i dla naszych klientów” – skomentował Vincent Rouaix, CEO w Inetum.

Przeczytaj również
HPE zakończy działalność w Rosji i na Białorusi
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *