Praca

Motorola Solutions zaprasza do udziału w cyklu szkoleń nt. Java dla potencjalnych pracowników

Wedle szacunków na polskim rynku nieobsadzonych pozostaje nawet 50 tys. stanowisk związanych z nowymi technologiami. W skali całej Unii Europejskiej brakuje zaś ok. 600 tys. specjalistów IT. W poszczególnych krajach przybywa zaś oddolnych inicjatyw mających na celu wsparcie rozwoju kompetencji poszukiwanych na rynku pracy. Jedną z takich inicjatyw jest Akademia Motorola Solutions.

Motorola Solutions zaprasza do udziału w cyklu szkoleń nt. Java dla potencjalnych pracowników

Pandemia COVID-19 przyczyniła się do znaczącego przyspieszenia różnego rodzaju inicjatyw związanych z cyfryzacją wielu obszarów gospodarki i życia społecznego. Tym samym, wzrosło – wysokie także przed 2020 rokiem – zapotrzebowanie na kompetencje związane z rozwojem, wdrażaniem i utrzymaniem nowoczesnych rozwiązań IT. Jak pokazują prognozy, braki kompetencyjne przyczyniają się wręcz do spowolnienia tempa rozwoju europejskiego sektora nowych technologii. Nie dziwi więc fakt, że potencjalni pracodawcy samodzielnie realizują różnego rodzaju inicjatywy mające na celu rozwój umiejętności potrzebnych na rynku pracy. “Zapotrzebowanie rynku jest ogromne, dlatego w Motorola Solutions w ramach Akademii Programowania umożliwiamy osobom – zainteresowanym pracą w sektorze IT- bezpłatne szkolenia, dzięki którym kandydaci mają możliwość zdobycia lub pogłębienie specjalistycznych umiejętności pozwalających na zatrudnienie w naszej firmie” – mówi Jacek Drabik, prezes zarządu Motorola Solutions. “W Motorola Solutions zwracamy uwagę na jeszcze jeden istotny czynnik, iż na stanowiskach związanych z IT w Polsce, zaledwie 0,9 proc. zatrudnionych to kobiety – komentuje Jacek Drabik. Zależy nam, by jak najwięcej pań pojawiło się w branży” – dodaje.

Przedstawiciele firmy zapewniają, że Akademia Motorola Solutions to zaproszenie do świata technologii dla wszystkich, którzy chcą zmienić ścieżkę kariery i rozpocząć pracę w zawodzie będącym jednym z najpewniejszych w dobie pandemii. “Akademia to najszybszy sposób na zostanie programistą, a wszystkie dotychczasowe absolwentki i absolwenci, którzy uzyskali zatrudnienie w naszej firmie, zgodnie twierdzą, że zdobyta wiedza pozwala im pracować efektywnie i przynosi ogromną satysfakcję” – podkreśla Leszek Doniec, manager w Motorola Solutions.

Realizowany obecnie program szkoleniowy w ramach Akademii Motorola Solutions dotyczy wyspecjalizowanych zastosowań Java i jest skierowany jest do osób posiadających podstawowe umiejętności w zakresie wykorzystania tej technologii. Uczestnicy cyklu weekendowych warsztatów mają możliwość pozyskania wiedzy nt. technologii i rozwiązań, takich jak: Java, GIT, czy JUnit. Program szkolenia obejmuje też m.in. kwestie związane z funkcjonowaniem i tworzeniem środowisk bazodanowych. Osoby, które ukończą szkolenie mają możliwość podjęcia pracy w firmie Motorola Solutions.

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych udziałem w Akademii Programowania Java są dostępne na stronie:
https://motorolasolutions.wd5.myworkdayjobs.com/Careers/job/Krakow-Poland/Akademia-Programowania-Java_R15837

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *