PracaPREZENTACJA PARTNERA

Nagarro rozszerza swoją działalność na terenie Polski. Jakich pracowników poszukuje?

Executive ViewPoint

Zapytaliśmy Andrei Doibaniego, Service Region Eastern Europe Custodian w firmie Nagarro, o plany ekspansji firmy w Polsce, trend poszukiwania równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, politykę „pracy z dowolnego miejsca” i inne zaskakujące aspekty pracy w Nagarro.

Nagarro rozszerza swoją działalność na terenie Polski. Jakich pracowników poszukuje?

W ostatnich latach firma Nagarro rozwijała działalność na polskim rynku. Co przyniesie jej przyszłość? Jakie dostrzega Pan wyzwania i możliwości?

Naszym głównym celem jest rozbudowa naszej obecności w Polsce, ponieważ dostrzegamy olbrzymi potencjał rozwoju na polskim rynku, widzimy ekscytujące perspektywy dla rozszerzania naszej działalności. Jestem przekonany, że nasze wieloletnie doświadczenie w połączeniu z talentem i profesjonalizmem polskich programistów, pozwoli nam jeszcze bardziej rozwinąć wiedzę specjalistyczną w dziedzinie inżynierii cyfrowej. Poszukujemy specjalistów z terenu całego kraju i oferujemy im swobodny wybór trybu pracy: mogą pracować zdalnie, w systemie hybrydowym, lub w naszym biurze w Warszawie.

Portfolio firmy robi wrażenie! Czy może Pan powiedzieć nam coś więcej na temat różnorodnych usług świadczonych przez Nagarro i sektorów, które korzystają z Waszych usług?

Firma Nagarro posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku jako lider inżynierii cyfrowej. Zatrudniamy profesjonalistów posiadających najwyższej klasy wiedzę, dla których technologia jest autentyczną pasją. Naszych klientów uważamy za partnerów. Jesteśmy dumni z długotrwałych relacji, jakie z nimi nawiązaliśmy. Pragniemy, aby nasi klienci odnosili sukcesy i tworzyli przełomowe rozwiązania, które będą zarazem opłacalne i trwałe. Nasza pasja, zaangażowanie i wiedza tworzą ścieżkę, którą podążamy i pomagają nam nieustannie się rozwijać i doskonalić nasze umiejętności. Dlatego też nasze portfolio obejmujące wszechstronne usługi oparte na wiedzy na temat branży i technologii informacyjnych pozwala nam jednocześnie dostarczać klientom wartości i czuć, że przezwyciężamy kolejne wyzwania. Świat wokół nas nieustannie się zmienia. Nasza sprawność umożliwia nam tworzenie firmy, która nie poprzestaje na reagowaniu na nowe sytuacje, lecz działa proaktywnie.

Jakiego rodzaju kandydatów najchętniej widzielibyście w zespole?

Poszukujemy inżynierów i specjalistów technologii informacyjnych, którzy są gotowi na to, aby się rozwijać i dywersyfikować swoje kompetencje. Prowadzone przez nas globalne projekty są doskonałą szansą, aby to osiągnąć. Pragniemy zatrudniać specjalistów o przedsiębiorczych umysłach, którzy dostrzegają w technologii potencjał i wykonują swoją pracę z prawdziwą pasją. W zamian oferujemy ciekawe projekty, społeczność złożoną z profesjonalistów posiadających ogromną wiedzę i olbrzymie portfolio sektorów i technologii, z którymi współpracujemy. Pragniemy, żeby nasi współpracownicy byli niezależni, sami tworzyli własną historię i stali się częścią wspólnoty, która łączy najlepszych profesjonalistów.

Równowaga pomiędzy pracą a życiem prywatnym jest ostatnio gorącym tematem także na rynku technologii informacyjnych. Jak, Pana zdaniem, ta branża radzi sobie z tymi wyzwaniami?

Równowaga między pracą a życiem prywatnym różni się w zależności od osoby i jej indywidualnej historii. W obecnej sytuacji ważnymi czynnikami pozwalającymi ją osiągnąć są elastyczność pracy i praca zdalna, gdyż umożliwiają pracownikowi skupienie się wyłącznie na pracy i życiu, bez konieczności martwienia się dojazdami do pracy czy odległością od miejsca pracy. Nie ma znaczenia, gdzie pracujesz – liczy się tylko twój talent, zdolności i kreatywność. Nagarro oferuje możliwość pracy z dowolnego miejsca. Pracownicy mogą wybrać, czy wolą pracować w jednym z biur, z domu, czy z innej, wybranej lokalizacji. Mogą też łączyć wszystkie te formy pracy w tym samym tygodniu. Dzięki temu zyskują trochę więcej czasu na życie prywatne, gdyż nie muszą tracić go na stanie w korkach. Ma to dobre strony również dla środowiska.

Naszym zdaniem, polityka „pracy z dowolnego miejsca” najlepiej wyrównuje szanse. Wszyscy dysponujemy tymi samymi narzędziami, aby osiągać sukcesy. Niezależnie od wybranego trybu pracy lubimy korzystać z okazji do spędzania czasu z innymi ludźmi, rozmawiać z kolegami w biurze, uczestniczyć w zajęciach integracyjnych i wydarzeniach służących budowaniu świadomości i zaangażowania w takie tematy, jak dobre samopoczucie, zdrowie psychiczne, czy inicjatywy z zakresu ochrony środowiska. Lubimy pomagać i dawać coś od siebie społecznościom, do których należymy. To część naszego troskliwego podejścia.

Sprawdź nasze oferty pracy:

https://www.nagarro.com/careers/poland

Nagarro zatrudnia ponad 16.000 pracowników na całym świecie w ramach swojej polityki „pracy z dowolnego miejsca”. Jakie wyzwania i korzyści niesie z sobą praca w mieszanych zespołach, zdalna, z kolegami rozsianymi po całym świecie, nad różnorodnymi projektami i technologiami?

Zgodnie ze stwierdzeniem, „making distance irrelevant between intelligent people”, zawartym w misji Nagarro, budujemy firmę przyszłości: globalną, działającą zdalnie, stawiająca na różnorodność, zawsze połączoną. Ma to odzwierciedlenie w każdym realizowanym projekcie, a jednocześnie oferujemy spersonalizowane podejście i dostarczamy wyniki zgodne z oczekiwaniami. Pracownicy Nagarro mają szansę pracować nad globalnymi projektami, dzięki czemu powstają innowacyjne pomysły, które czerpią zarówno z wiedzy lokalnej, jak i globalnej. Praca w mieszanych zespołach może tworzyć więcej wartości i ułatwiać procesy twórcze. Kultura naszej firmy jest globalna. Przy tworzeniu i budowaniu nie bierzemy pod uwagę położenia geograficznego ani hierarchii, jedynie zdolności każdego z pracowników.

Innowacyjność potrzebuje inspiracji, ciągłego uczenia się i śledzenia wszystkich zmian, które zachodzą błyskawicznie w branży. Każdego dnia pojawiają się nowe technologie. Branża informatyczna nieustannie ewoluuje. Z tego względu w Nagarro uruchomiliśmy szereg inicjatyw, które mają pomóc nam zrozumieć najlepsze praktyki, dzielić się pomysłami i wspólnie wypracowywać najlepsze rozwiązania. Przykładem może być seria spotkań, w których mogą uczestniczyć wszyscy nasi pracownicy z całego świata: No Lead Left Behind (nie zaniedbujemy żadnego wątku), podczas których omawiamy sposoby dodawania wartości do rozwiązań tworzonych dla naszych klientów; No Tech Left Behind (nie zapominamy o żadnej technologii) to z kolei seria spotkań poświęconych analizie poszczególnych technologii i czynników przyspieszających w Nagarro, podczas których analizujemy trendy, architektury i wszystko inne, co rozpala naszą wyobraźnię. Wreszcie organizujemy pokazy „Show and Tell”, gdzie przedstawiamy historie sukcesu i ciekawe rozwiązania techniczne w Nagarro.

Co może nas zaskoczyć podczas pracy w Nagarro? Proszę opowiedzieć nam więcej o kulturze firmy i o tym, co wyróżnia ją spośród innych przedsiębiorstw.

Codziennie spędzamy mnóstwo czasu w pracy. Czemu więc nie poświęcić go na coś, co jest naszą pasją i na czym nam naprawdę zależy?

Najlepszym aspektem pracy w Nagarro jest to, że nikt tu nie przywiązuje wagi do wyznaczonych poziomów czy zakresów zadań. Chcemy być miejscem pozbawionym sztywnej hierarchii. Nie skupiamy się na nazwie stanowiska. Jedyne, co nas interesuje, to twoje pomysły, wiedza i pasja. Z tego powodu zachęcamy pracowników do rozwijania takich cech, jak odwaga, elastyczność, kreatywność i przedsiębiorczość. Struktura pozbawiona sztywnej hierarchii pozwala pracownikowi być sobą i wyrażać własne opinie i przekonania w całej firmie. Ostatecznie ułatwia to tworzenie wartości dla klientów i wprowadzanie innowacji. Nasza firma ma płaską strukturę i środowisko ceniące przedsiębiorczość. Oczywiście, zdarzają się też trudne okresy. Dlatego w Nagarro uważamy, że możliwość komunikowania się ze wszystkimi w sposób wolny od formalnej hierarchii pozwala każdemu pracownikowi na dzielenie się pomysłami, które mogą stać się początkiem czegoś ważnego. Pragniemy, aby nasi pracownicy byli zadowoleni, zmotywowani i aby praca była dla nich źródłem ekscytacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *