CDO

Nagrodzeni w konkursie Digital Champions 2017

Ideą  konkursu jest wyróżnienie firm, odnoszących sukcesy w transformacji cyfrowej, wprowadzających innowacyjne produkty i modele biznesowe wykorzystujące możliwości technologii. W ramach konkursu wyróżniane są też osoby angażujące się w odpowiedzialne promowanie idei cyfrowej transformacji jako drogi rozwoju biznesowego i społecznego.

Nagrodzeni w konkursie Digital Champions 2017

Poprzez konkurs wyróżniamy i nagradzamy najlepsze praktyki w polskim świecie cyfrowego biznesu. Kapituła ma odpowiedzialne zadanie wyłonienia liderów zorientowanych na innowacje biznesowe, oparte o potencjał technologiczny. Z każdym rokiem konkurs staje się co raz bardziej zauważalny. Tegoroczna liczba zgłoszeń nadesłanych w konkursie szczególnie mile nas zaskoczyła. Widzę rosnącą świadomość tego, że ‘cyfrowe mistrzostwo’ powinno być zarówno ważnym elementem strategii, jak i istotnym elementem wizerunku organizacji. Zależy nam na tym aby zdobycie nominacji, wyróżnień i nagród było swoistym znakiem jakości potwierdzającym kompetencje nagradzanych organizacji i osób reprezentujących cyfrowy biznes” – mówi Borys Stokalski, Prezes PIIT.

Jury konkursu, zadaniem którego była ocena zgłoszeń nadesłanych w czterech kategoriach składało się  z ekspertów, przedstawicieli mediów branżowych oraz organizacji biznesowych. W tym roku w kapitule pod przewodnictwem profesora Piotra Płoszajskiego zasiadali: Andrzej Abramczuk, Marcin Beme, Sylwia Bilska, Miłosz Brakoniecki, Michał Jaworski, Jacek Łęgiewicz, Piotr Płoszajski, Maciej Samcik, Paweł Tecław, Włodzimierz Schmidt, a także ja reprezentując redakcję ITwiz.

Nagrodzeni w konkursie Digital Champions 2017

Konkurs podzielony był na 4 kategorie. W kategorii Cyfrowy produkt/usługa (Digital Value Proposition) zgłosiło się 17 firm. Laureatem została firma Funtronic i jej Magiczny Dywan – innowacyjny produkt, który zarówno bawi, uczy, wspomaga w rehabilitacji, wspiera efekty nauczania oraz rozwój psychofizyczny dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Nagroda przyznana została za stworzenia wyróżniającego się na rynku i docenionego przez klientów modelu wartości usługi, którego kluczowe elementy dostarczane są dzięki możliwościom technologii cyfrowych. W tej kategorii jury wyróżniło także platformę Holo Surgical, a nominacje do nagrody otrzymały też firmy: Autenti oraz Orange.

Przeczytaj również
Analityka to kluczowy składnik budowania pozytywnych doświadczeń klienta

Cyfrowa transformacja (Digital Transformation). Spośród 4 zgłoszeń w tej kategorii przyznano nagrodę główną firmie TIM SA, która jest największym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce.  Nagroda została przyznana, za skuteczne przeprowadzenie kompleksowego programu zmian w kluczowych obszarach biznesowych (marketing, sprzedaż, obsługa klienta, operacje), w którym istotną rolę odgrywał sposób wykorzystania potencjału cyfrowych technologii.

Nagrodzeni w konkursie Digital Champions 2017

W kategorii Cyfrowy ekosystem (Digital Convergence) o nominację walczyło 10 organizacji. Nagroda w tej kategorii przyznana została firmie CodersTrust, za stworzenie i rozwój „cyfrowego ekosystemu biznesowego” łączącego zdolności, kompetencje i rozwiązania różnych organizacji, a także za skuteczne wykorzystanie procesów i stworzenie platformy technologicznej. CodersTrust to bowiem innowacyjna platforma do nauki programowania online z aktywnym wsparciem doświadczonych mentorów dająca gwarancję pracy w branży technologicznej.

Wyróżnienie w kategorii Cyfrowy Ekosystem otrzymała platforma Patronite – pierwsza w Polsce platforma dla twórców oraz mecenasów, umożliwiająca wspieranie twórczości w formie subskrypcyjnej. Oficjalna nominacje trafiła także do Banku Zachodniego WBK, który uruchomił proces wideoweryfikacji.  Dzięki niemu klienci indywidualni oraz prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą założyć konto bankowe zdalnie, korzystając z urządzenia podłączonego do sieci.

Nagrodzeni w konkursie Digital Champions 2017

Najwięcej zgłoszeń w konkursie zostało nadesłanych w kategorii Osobowość Cyfrowego Biznesu, spośród 18 osób jury nominowało 4, przyznając nagrodę główną Pani Jowicie Michalskiej, kobiecie biznesu, która z sukcesem wdraża rozwiązania cyfrowe, animuje rynek dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Od wielu lat angażuje się w działania społeczne, non profitowe oraz biznesowe związane z promowaniem dobrych praktyk. Jej osobiste zaangażowanie zaowocowało powstaniem i konsekwentnym rozwojem Digital University. Wyróżnienie w kategorii Osobowość Cyfrowego Biznesu otrzymał Sebastian Grabowski (Orange), a oficjalne nominacje przypadły Biance Siwińskiej (Fundacja Perspektywy) oraz Arturowi Marcinkowskiemu (Fundacja Widzialni).

Przeczytaj również
Jak dostawcy cloud computing w Polsce komentują powstanie Gaia-X - europejskiej chmury obliczeniowej

Wyniki konkursu wraz z listą nominowanych, zostały ogłoszone 23  listopada podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie. Konkurs towarzyszy konferencji o tym samym tytule http://www.digitalchampions.pl/, organizowanej przez należącą do grona członków Izby firmę RETHINK. W tegorocznej edycji, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji pełniła rolę głównego organizatora konkursu. Spośród 50 zgłoszeń nadesłanych w konkursie jury nominowało 12 projektów, a czterem została przyznana nagroda główna.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *