Rynek

Najlepsze w historii wyniki finansowe IFS z 26 proc. wzrostem przychodów cyklicznych

Wyniosły one 209 mln euro. W I kwartale 2024 roku finansowego firma odnotowała także 20 proc. wzrost przychodów z chmury. Wzrost przychodów ze sprzedaży oprogramowania wyniósł zaś 19% (217 mln euro). Przychody netto IFS w tym okresie wyniosły 269 mln euro (w całym roku 2023 1,1 mld euro).

Najlepsze w historii wyniki finansowe IFS z 26 proc. wzrostem przychodów cyklicznych

Wyniki te są najlepszym początkiem roku w historii firmy, co jest sukcesem nowego dyrektora generalnego Marka Moffata, który objął stanowisko 9 stycznia 2024 roku. “W moich pierwszych 100 dniach jako dyrektor generalny spotkałem się z ponad 100 klientami na całym świecie. Jednoznacznie podkreślali, że nasze podejście skoncentrowane na kliencie jest kluczowym czynnikiem różnicującym nas od konkurencji, która często stawia własne cele ponad potrzeby klientów” – skomentował Mark Moffat, CEO IFS.

Dzięki skupieniu na klientach firma IFS utrzymuje pozycję lidera w obsługiwanych segmentach, co potwierdzają niedawne raporty analityków rynku uznające IFS za lidera pod względem udziału w rynku zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) i zarządzania usługami.

Dodatkowe czynniki wspierające rozwój IFS to: rosnące zapotrzebowanie na usługi IFS.ai; pozyskanie znaczącej liczby nowych klientów, którzy przeszli do IFS od konkurentów; znaczące rozszerzenie współpracy z istniejącymi klientami, którzy również implementują rozwiązania IFS zamiast przestarzałych technologii.

“Warunki rynkowe w 2024 roku nadal są ruchome, co stawia naszą trajektorię wzrostu w odpowiednim kontekście. Wzrost ARR o 26% rok do roku, w połączeniu z silnymi odnowieniami subskrypcji, przygotowuje nas na stabilny wzrost w 2024 roku” – mówi Matthias Heiden, dyrektor finansowy IFS.

Firma IFS planuje również kontynuować w roku 2024 inwestycje w kluczowych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone, Europa i Japonia, co ma na celu zwiększenie regionalnej wydajności poprzez napędzanie wzrostu popytu na IFS.ai.

Raport zrównoważonego rozwoju IFS za 2023 rok, który szczegółowo opisuje strategię, podejście i osiągnięcia firmy w zakresie realizacji własnych celów zrównoważonego rozwoju oraz wspierania klientów w osiąganiu ich celów ESG, jest dostępny na stronie internetowej firmy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *