Informacje prasoweStrefa IFSWdrożeniaRynek

Najnowszy system ERP firmy IFS w kolejnej, notowanej na GPW spółce

Oprogramowanie IFS Applications 8 będzie wspierało realizację najważniejszych procesów biznesowych w czterech zakładach produkcyjnych Grupy Radpol. Prognozowane korzyści płynące z wdrożenia systemu firmy IFS to m.in. zwiększenie marży EBIDTA Grupy Radpol o 0,6 mln zł oraz zmniejszenie zapotrzebowania na kapitał obrotowy o 1 mln zł rocznie.

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że grupa Radpol, wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie produktów dla branży ciepłowniczej i energetycznej, wybrała system IFS Applications™ 8 w celu wsparcia realizacji kluczowych procesów biznesowych. System zostanie wdrożony w czterech zakładach produkcyjnych należących do grupy Radpol. Zakończenie projektu jest planowane na pierwszy kwartał 2015 roku.

Grupa Radpol, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, specjalizuje się w produkcji instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych. Grupa obejmuje pięć zakładów produkcyjnych na terenie Polski: Radpol (w Człuchowie), Finpol-Rohr, Elektroporcelana Ciechów, Wirbet i Rurgaz. Wyroby grupy Radpol są eksportowane do wielu krajów w Europie, takich jak Włochy, Niemcy, Dania, Finlandia, Szwajcaria, Szwecja, Litwa, Estonia, Czechy i Rosja.

W celu zwiększenia efektywności operacyjnej zarząd grupy Radpol podjął decyzję o wdrożeniu nowego systemu klasy ERP. Po kilkumiesięcznym procesie oceny oferty rynkowej i poszukiwania optymalnego rozwiązania firma wybrała system IFS Applications. Jednym z głównych powodów tej decyzji było doświadczenie firmy IFS we współpracy z klientami z sektora energetyki i przemysłu. System IFS Applications 8 wspomagający zarządzanie w grupie Radpol obejmie wszystkie najważniejsze obszary działalności przedsiębiorstwa: produkcję, dystrybucję, kadry i płace, remonty, finanse i księgowość oraz analitykę biznesową.

„Z nowym systemem wiążemy duże oczekiwania w zakresie zwiększenia efektywności działania całej grupy” – mówi Marcin Rusiecki, wiceprezes zarządu Radpol SA. „Ma on umożliwić m.in. lepsze planowanie procesów produkcyjnych oraz optymalizację stanów magazynowych, co będzie miało bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie kapitału obrotowego. Największych oszczędności spodziewamy się w obszarach produkcji i zarządzania łańcuchem dostaw. Dostęp do informacji zarządczej i wymiana informacji między naszymi spółkami, jaką zapewni nowy system, ułatwi integrację grupy. Spodziewamy się, że łączne oszczędności z tytułu wprowadzenia nowego systemu pozwolą na zwiększenie marży EBIDTA o przynajmniej 0,6 mln zł rocznie oraz ograniczenie kapitału obrotowego o ok. 1 mln zł” – dodaje. Realizacja projektu trwa obecnie w czterech zakładach: Radpol (w Człuchowie), Elektroporcelana Ciechów, Wirbet i Rurgaz. W przyszłości planowane jest również objęcie systemem IFS Applications spółki Finpol-Rohr przejętej w czerwcu 2013 roku.

Grupa Radpol to wytwórca i dostawca zaawansowanych technologicznie instalacji do przesyłu ciepła, produktów dla energetyki oraz rur z tworzyw sztucznych do instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, a także rozwiązań dla innych gałęzi przemysłu. Grupa obejmuje pięć zakładów produkcyjnych: Radpol w Człuchowie (wyroby termokurczliwe sieciowane radiacyjnie dla ciepłownictwa i energetyki), Finpol-Rohr (rury preizolowane), Elektroporcelana Ciechów (izolatory porcelanowe), Wirbet (żerdzie do słupów energetycznych linii przesyłowych) i Rurgaz (rury wod-kan-gaz z tworzyw sztucznych). Wyroby grupy Radpol są oferowane na polskim rynku, a także eksportowane do wielu krajów w Europie. Spółka Radpol SA od 2007 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Producent systemu IFS Applications 8 – firma IFS plasuje się w pierwszej trójce rankingu zachodnich dostawców systemów klasy ERP w Polsce. IFS obsługuje na terenie Polski ok. 215 klientów. Do grupy klientów IFS w Polsce należą m.in.: Bolix S.A., Cognor S.A., Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, Graal SA, Grupa Nowy Styl, Grupa Paradyż, Grupa Powen-Wafapomp SA, Kopex SA, Libet S.A., Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o., Mostostal Zabrze Holding SA, MPWiK SA we Wrocławiu, Nestle Waters Polska SA, Porta KMI Poland Sp. z o.o., PREVAC sp. z o.o., Slovnaft SA, Synthos S.A., TAURON Wytwarzanie S.A., TRI (Poland) Sp. z o.o. i wiele innych firm.

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *