BranżaRynek

Nazwa.pl uruchamia usługi w nowym centrum danych

Kolejne data center Nazwa.pl zwiększa moc infrastruktury tej firmy do 41 MW. Ma także podnieść poziom bezpieczeństwa jej klientów. Nowe klastry serwerów znajdują się w nowoczesnym centrum danych firmy Atman w Warszawie. Ulokowanie Data Center w sercu Polski zapewnia dostęp do krajowych, europejskich i światowych punktów wymiany ruchu sieci Internet.

Nazwa.pl uruchamia usługi w nowym centrum danych

Jak podkreśla zarząd firmy, decyzja o rozbudowie infrastruktury to element długofalowej strategii rozwoju spółki. “Firma stawia na jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo powierzonych jej danych. Kolejne data center zapewnia klientom georedundancję świadczonych usług. Generuje też nadwyżkę zasobów mocy obliczeniowej firmy. Po uruchomieniu kolejnej inwestycji klienci uzyskali dostęp do nowoczesnego ośrodka w stolicy kraju, w którym znajdują się klastry serwerów nazwa.pl. Nowa lokalizacja z uwagi na zastosowane w niej rozwiązania wpływa bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa przechowywanych informacji” – mówi Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl.

Klastry serwerów nazwa.pl budowane są w oparciu o serwery Dell z szybkimi procesorami Intel Xeon oraz ultrawydajnymi macierzami RAID. Maksymalną wydajność systemu zapewniają także dyski SSD wykorzystujące protokół NVMe (Non-Volatile Memory Express) oraz złącza PCI Express. Informacje zawarte na dyskach są replikowane w czasie rzeczywistym oraz backupowane do zapasowej lokalizacji o łącznej pojemności 2 PB (2000 TB). Dzięki temu w razie jakichkolwiek problemów, dane można w prosty sposób odzyskać. Autorska architektura sieciowa oparta o routery z serii Juniper MX o wydajności do 160 Gbps i przełączniki Juniper EX o wydajności do 960 Gbps każdy, stanowi odpowiedź na systematycznie rosnące natężenie ruchu w sieci.

Przeczytaj również
Jak rozwiązywać problemy szybko rozwijających się firm przy użyciu technologii

Centra danych spółki podłączone są bezpośrednio do krajowych, europejskich i światowych światłowodowych punktów wymiany ruchu. Dzięki temu nasi klienci mogą korzystać z łącznego przesyłu o przepustowości ponad 150 Gb/s! Natomiast moc wszystkich Data Center spółki to ponad 41 MW” – wyjawia Krzysztof Cebrat. Zastosowane rozwiązania pozwalają zminimalizować czas reakcji na zapytanie skierowane do danego serwera, co w praktyce przekłada się między innymi na szybkość działania strony WWW czy sprawność dokonywanych transakcji Internetowych.

Liczba użytkowników Internetu do 2020 roku ma wynieść ponad 4,1 miliardy osób aktywnie korzystających z zasobów sieci. “Nazwa.pl, otwierając nowe Data Center, jest już gotowa na przyrost zapotrzebowania na nowoczesne usługi hostingowe. Zwiększając moc i możliwości dbamy o stabilność i szybkość działania usług. Wbrew pozorom położenie Data Center ma niebagatelne znaczenie, tak pod kątem bezpieczeństwa, jak i wydajności funkcjonowania całego systemu” – wyjaśnia Krzysztof Cebrat.

Równolegle trwają prace nad dalszym rozwojem oferty spółki tak, aby jak najlepiej spełniała ona potrzeby klientów. Firma systematycznie podnosi także bezpieczeństwo w ramach świadczonych usług dotyczących rejestracji domen. W pierwszym kwartale tego roku nazwa.pl zabezpieczyła domeny swoich Klientów protokołem DNSSEC obejmując nim polskie, europejskie jak i globalne nazwy domen. Od 1997 r. z usług Nazwa.pl skorzystało ponad 1 000 000 klientów, rejestrując ponad 3 500 000 domen i uruchamiając ponad 500 000 usług hostingowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *