AplikacjeBranża ITRynek

Netwise rozpoczyna budowę grupy kapitałowej, przejmuje Atteli

Ogłoszona w ubiegłym tygodniu transakcja ma na celu m.in. wzmocnienie kompetencji, zaplecza technologicznego oraz bazy klientów, a także wykorzystanie efektów synergii i komplementarności usług oferowanych przez zespoły Netwise i Atteli. Stanowi również krok w kierunku budowy grupy Netwise skupiającej spółki wdrażające m.in. systemy klasy CRM w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Netwise rozpoczyna budowę grupy kapitałowej, przejmuje Atteli

Według przedstawicieli firmy Netwise zakup firmy Atteli pozwoli na rozszerzenie działalności poza segment korporacyjny i na kolejne rynki zagraniczne “Umiejętności zespołów Netwise i Atteli wzajemnie się uzupełniają. Dzięki transakcji poszerzyliśmy zakres naszych kompetencji i wiedzy eksperckiej, a także zdolności operacyjne. Spółki w grupie mogą teraz realizować projekty o różnej skali, elastycznie dysponując zasobami. W ten sposób zamierzamy poszerzyć portfolio klientów w Polsce i za granicą” – zapewnia Jakub Skałbania, założyciel i Chief Growth Officer w firmie Netwise.

Co ważne, wedle zapowiedzi, po zamknięciu transakcji firma Atteli będzie nadal funkcjonować jako samodzielny podmiot i realizować projekty mające na celu usprawnienie procesów marketingowo-sprzedażowych z wykorzystaniem Dynamics 365 Marketing, Customer Insights oraz platformy low-code i no-code rozwijane przez koncern Microsoft. “Do grupy Netwise wnosimy nasze silne kompetencje w obszarze wsparcia procesów marketingowo-sprzedażowych oraz znajomość rozwiązań Microsoft Dynamics 365, a także naszą zwinność projektową i mocny zespół ekspertów. Z drugiej strony uzyskujemy dostęp do możliwości i skali jakie oferuje grupa, co pozwoli nam dostarczać projekty szybciej i w jeszcze lepszej jakości” – mówi Jacek Szafader, założyciel i dyrektor zarządzający Atteli. “Rozpoczynamy nowy rozdział w historii naszej firmy. Liczymy, że efektem połączenia sił będzie rozwój Atteli i wzmocnienie naszej marki” – dodaje Jacek Szafader.

Przejęcie firmy Atteli stanowić ma także pierwszy etap budowy grupy kapitałowej działającej na rynkach europejskich i wyspecjalizowanej w obszarze CRM. “Wokół spółki Netwise budujemy grupę, która będzie jednym z trzech najlepszych graczy na rynku dostawców rozwiązań CRM w Europie Środkowo-Wschodniej, z silną pozycją na świecie. Przejęcie spółki Atteli jest ważnym punktem w realizacji tego planu – tym bardziej, że nadal i jeszcze mocniej skupiamy się tylko na wdrożeniach CRM i low-code w przeciwieństwie do innych integratorów Dynamics, którzy próbują łączyć kompetencje CRM i ERP” – mówi Jakub Skałbania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *