Branża ITRynek

IFS zamyka 2023 rok rekordowym wzrostem przychodów ze sprzedaży oprogramowania

Znacząco wzrosły także przychody firmy IFS ze sprzedaży rozwiązań chmurowych. Dobre wyniki biznesowe mają być pochodną przyjętej strategii IFS, a także dowodem na wysoką elastyczność, skalę działalności i zdolność do realizacji projektów odpowiadających potrzebom klientów z całego świata.

IFS zamyka 2023 rok rekordowym wzrostem przychodów ze sprzedaży oprogramowania
Źródło: IFS

W minionym roku przychody firmy IFS ze sprzedaży oprogramowania wzrosły o 33% względem roku poprzedniego. Z kolei obroty na sprzedaży rozwiązań chmurowych były w 2023 roku o 46% wyższe niż rok wcześniej. Przedstawiciele IFS podkreślają, że osiągnięcie dobrych wyników biznesowych we wszystkich regionach świata, i to pomimo nieprzewidywalnych zmian w sferze gospodarczej i geopolitycznej, jest efektem wytrwałej realizacji przyjętej strategii. Zakłada ona m.in. skupienie działalności na potrzebach priorytetowych branż, a także rozwoju dedykowanych dla przemysłu rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w ramach projektu IFS.ai.

Z oficjalnych informacji wynika, że skierowane przede wszystkim do instytucji przemysłowych innowacje oferowane w ramach platformy chmurowej IFS Cloud, w tym zintegrowane mechanizmy AI spotykają się z zainteresowaniem wśród obecnych klientów firmy IFS i przyciągają nowych odbiorców.

“Rok temu informowaliśmy o pięcioletnim okresie solidnego, dwucyfrowego wzrostu przychodów firmy. Jestem ogromnie dumny, że zespół IFS na tym nie poprzestał i uzyskał równie znakomite rezultaty w 2023 roku. Wkrótce osiągniemy bardzo istotny dla IFS kamień milowy w postaci 1 miliarda dolarów rocznego przychodu powtarzalnego, co jest wyrazem ogromnego zaufania ze strony naszych klientów” – mówi Mark Moffat, prezes i dyrektor generalny firmy IFS. Według niego podstawową i przynoszącą owocne rezultaty wartością w IFS jest koncentracja przede wszystkim na potrzebach i oczekiwaniach klientów. “Z myślą o nich powstała platforma IFS.ai, na której z jednej strony tworzymy i udostępniamy jeszcze więcej możliwości zwiększania produktywności i automatyzacji, a z drugiej dodajemy do naszej oferty element o absolutnie kluczowym znaczeniu. Od kilku lat dostarczamy klientom produkty wykorzystujące możliwości sztucznej inteligencji. Dzięki IFS.ai wprowadzamy ją do całej oferty IFS po to, aby była łatwo dostępna dla wszystkich użytkowników” – podkreśla Mark Moffat, który z początkiem roku objął stanowisko dyrektora generalnego IFS, zastępując Darrena Rossa.

Wedle zapowiedzi, nadchodzące miesiące mają przynieść kontynuację realizacji strategii skupionej m.in. wokół rozwiązań klasy FSM, EAM, ERP i ESM. Plany rozwoju firmy IFS obejmują także fuzje i przejęcia.

Zdaniem przedstawicieli kierownictwa IFS wskaźnikiem świadczącym o wysokiej, długoterminowej efektywności firmy roczny przychód powtarzalny. “Sięgający 26 proc. wzrost w tej kategorii jest efektem akwizycji nowych marek, znaczny przyrost liczby wdrożeń rozwiązań IFS przy jednoczesnym niskim poziomie rezygnacji. Wszystko to wskazuje na bardzo zdrowy miks przychodów i konsekwentną realizację celów w całej firmie” – zapewnia Matthias Heiden, dyrektor finansowy IFS. Ogółem przychody netto wyniosły wyniosły 1,062 mld euro, co oznacza wzrost o 30 proc. w stosunku do 2022 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *