BranżaRynek

Nokia zacieśnia współpracę z Juniper Networks pod kątem chmury

Przedstawiciele firmy Nokia poinformowali o rozszerzeniu współpracy z Juniper Networks m.in. w zakresie rozwiązań dla modelu cloud computing. Obie firmy będą również wspólnie rozwijać własną platformę chmurową. Pierwsze, oparte na tej platformie usługi, mają być dostępne jeszcze w tym roku.

Nokia zacieśnia współpracę z Juniper Networks pod kątem chmury

Warto wspomnieć, że w lutym pojawiały się doniesienia na temat rzekomych rozmów dotyczących przejęcia firmy Juniper Networks przez – odchudzony po sfinalizowanej niedawno transakcji z Microsoftem – fiński koncern. Przedstawiciele obu firm nie komentują tych doniesień. Zacieśnienie współpracy z Juniper Networks nie musi jednak oznaczać, że Nokia zrezygnowała z chęci zakupu spółki.

Pod koniec kwietnia zakończyły się procedury związane z odsprzedażą, wydzielonego wcześniej ze struktur fińskiej firmy, działu rozwiązań mobilnych. Po zakończeniu wewnętrznej restrukturyzacji fiński producent ma koncentrować się na działalności w obszarze rozwiązań infrastrukturalnych oraz systemów lokalizacji i nawigacji satelitarnej. Rozwijana ma być też oferta rozwiązań dla motoryzacji. Niewykluczone, że Nokia ma ambicje stać się wiodącym dostawcą systemów wbudowanych dla nowoczesnych samochodów. Najpewniej jednak – przynajmniej początkowo – działalność pozbawionego działu produkcji telefonów fińskiego producenta będzie skupiona głównie na obszarze rozwiązań telekomunikacyjnych.

W kwietniu dyrektorem generalnym Nokii został Rajeev Suri, dotychczasowy szef Nokia Siemens Networks. W połowie zeszłego roku Nokia odkupiła od koncernu Siemens udziały w NSN, przejmując tym samym pełną kontrolę nad spółką. W sierpniu 2013 roku markę Nokia Siemens Networks zastąpiła nazwa Nokia Solutions and Networks.

Przeczytaj również
ERP w Microsoft Azure – od czego zacząć?

 

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *