BranżaRynek

Nokia zacieśnia współpracę z Juniper Networks pod kątem chmury

Przedstawiciele firmy Nokia poinformowali o rozszerzeniu współpracy z Juniper Networks m.in. w zakresie rozwiązań dla modelu cloud computing. Obie firmy będą również wspólnie rozwijać własną platformę chmurową. Pierwsze, oparte na tej platformie usługi, mają być dostępne jeszcze w tym roku.

Nokia zacieśnia współpracę z Juniper Networks pod kątem chmury

Warto wspomnieć, że w lutym pojawiały się doniesienia na temat rzekomych rozmów dotyczących przejęcia firmy Juniper Networks przez – odchudzony po sfinalizowanej niedawno transakcji z Microsoftem – fiński koncern. Przedstawiciele obu firm nie komentują tych doniesień. Zacieśnienie współpracy z Juniper Networks nie musi jednak oznaczać, że Nokia zrezygnowała z chęci zakupu spółki.

Pod koniec kwietnia zakończyły się procedury związane z odsprzedażą, wydzielonego wcześniej ze struktur fińskiej firmy, działu rozwiązań mobilnych. Po zakończeniu wewnętrznej restrukturyzacji fiński producent ma koncentrować się na działalności w obszarze rozwiązań infrastrukturalnych oraz systemów lokalizacji i nawigacji satelitarnej. Rozwijana ma być też oferta rozwiązań dla motoryzacji. Niewykluczone, że Nokia ma ambicje stać się wiodącym dostawcą systemów wbudowanych dla nowoczesnych samochodów. Najpewniej jednak – przynajmniej początkowo – działalność pozbawionego działu produkcji telefonów fińskiego producenta będzie skupiona głównie na obszarze rozwiązań telekomunikacyjnych.

W kwietniu dyrektorem generalnym Nokii został Rajeev Suri, dotychczasowy szef Nokia Siemens Networks. W połowie zeszłego roku Nokia odkupiła od koncernu Siemens udziały w NSN, przejmując tym samym pełną kontrolę nad spółką. W sierpniu 2013 roku markę Nokia Siemens Networks zastąpiła nazwa Nokia Solutions and Networks.

 

 

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *