Rynek

Juniper Networks zbuduje nową infrastrukturę sieciową dla UPC Polska

Spółka UPC Poland wybrała firmę Juniper Networks do wykonania nowej sieci 400G, która zasili międzynarodową infrastrukturę UPC Polska. Dostawca posiada rozwiązania, aby zaoferować sieć typu „Experience-First”, niezbędną do zaspokojenia rosnących potrzeb rynku oraz oczekiwań klientów UPC Polska, poinformowali przedstawiciele obu spółek.

Juniper Networks zbuduje nową infrastrukturę sieciową dla UPC Polska

Obecna modernizacja sieci jest, jak wskazują specjaliści spółki, bezpośrednią odpowiedzią na szereg kluczowych dla UPC Polska priorytetów biznesowych. Obejmuje ona utrzymanie najwyższej jakości obsługi użytkowników w 3,7 mln gospodarstw domowych i tysięcy klientów telefonii komórkowej, przy jednoczesnym umożliwieniu dalszego rozwoju. Zwłaszcza, że spółka odnotowuje gwałtowny wzrost ruchu w swojej sieci – 40% w skali roku na przestrzeni ostatniej dekady. Efektem tego zjawiska jest koncentrowanie się na usługach, które docelowo mogą być świadczone wszystkim użytkownikom, co jest równoznaczne z przyszłym zwiększeniem się liczby klientów. UPC Polska zadbała o to, żeby już dziś jej sieć była przygotowana do obsługi takiego wzrostu, nie pozostając przy tym w tyle pod względem oferowanych usług, skali, jak i jakości, zarówno dla obecnych i nowych klientów, podkreślają przedstawiciele spółki.

Kluczowymi założeniami wizji nowej sieci UPC Polska były także zrównoważony rozwój i kontrola kosztów. Oczekiwania wobec potencjalnych dostawców technologii wymagały, by możliwym było skalowanie wybranej platformy routingu w celu zaspokojenia zapotrzebowania przez następne 10 lat. Równocześnie celem było uniknięcie kosztownych i nieekonomicznych rozwiązań typu „usuń i wymień”, wskazują eksperci UPC Polska.

Zrównoważona platforma routingu Juniper PTX Series

I tak, zdecydowano się na wybór routera Juniper Networks serii PTX10008, czyli najnowszej generacji modułowego routera carrier class. Rozwiązanie to jest w stanie spełnić rygorystyczne wymagania dotyczące wiodącej w branży gęstości portów 100GbE i 400GbE wraz z pełną elastycznością prędkości portów (multi-rate) w najmniejszym możliwym rozmiarze urządzenia oraz z niezbędnym zapasem mocy, który idzie w parze z rozwijającą się działalnością UPC Polska.

Jak zapewniają specjaliści Juniper, rozwiązanie to zapewnia korzystniejszy w porównaniu do rozwiązań oferowanych przez innych dostawców technologii, pięcioletni TCO (Total Cost of Ownership). Osiągnięto to dzięki licencjom PAYG (Pay As You Grow) na wybranych kartach liniowych. Dodatkowo, przewidywany wzrost przepustowości UPC Polska w ciągu pięciu lat może być zrealizowany na pojedynczym ruterze z serii PTX. Pierwszy węzeł sieci z powodzeniem uruchomiono w Poznaniu, zaś kolejny zostanie otwarty w Warszawie. Następnie uruchomione zostaną kolejne trzy węzły, aby stworzyć ogólnokrajową infrastrukturę, która wesprze cyfrową transformację UPC Polska.

“Zrównoważona platforma routingu Juniper PTX Series zapewnia najlepszy pięcioletni całkowity koszt TCO spośród ocenianych przez nas dostawców, co pozwoliło nam również na realne długoterminowe planowanie i zarządzanie kosztami, uwzględniając nasz ciągły wzrost. Tak więc nasz wybór dostawcy wyróżniającej się sieci typu >>Experience-First<< był strategiczną decyzją biznesową, którą bez trudu podjęliśmy” – podsumowała Monika Nowak-Toporowicz, wiceprezes i CTIO w UPC Polska i UPC Słowacja.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *