Branża ITRynek

Norweski producent instalacji wydobywczych usprawnia realizację projektów

Wyspecjalizowana w projektowaniu i budowie morskich instalacji wydobywczych firma Apply Sørco zdecydowała się na wdrożenie systemu IFS Applications w wersji branżowej dostosowanej do potrzeb wykonawców projektów typu EPCI. Uruchomione rozwiązanie pozwoliło na usprawnienie procesów gromadzenia danych, a także zarządzania projektami, zasobami i ryzykiem w całym łańcuchu wartości biznesowej. Z oprogramowania wspierającego najważniejsze procesy biznesowe korzysta niemal tysiąc użytkowników.

Norweski producent instalacji wydobywczych usprawnia realizację projektów

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Apply Sørco, norweska firma konstrukcyjno-budowlana z sektora ropy i gazu wdrożyła system IFS Applications dla wykonawców EPCI. Korzyści z wprowadzenia systemu to m.in. poprawa jakości danych, większa wydajność zarządzania projektami, zasobami i ryzykiem, a także uproszczenie środowiska informatycznego firmy.

Firma Apply Sørco z siedzibą w norweskim Stavanger specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie morskich instalacji wydobywczych oraz świadczeniu usług serwisowych, skupiając się na zwiększaniu wydajności morskich i lądowych instalacji wydobywczych ropy i gazu.

Po terminowym zakończeniu trwającego 13 miesięcy projektu wdrożeniowego z systemu IFS Applications w firmie Apply Sørco, zarządzającej projektami w skali globalnej, korzysta około 900 użytkowników. Rozwiązanie firmy IFS zastąpiło wiele niezależnych, wcześniej stosowanych systemów jednym, zintegrowanym rozwiązaniem umożliwiającym kontrolę w czasie rzeczywistym takich procesów, jak projektowanie, prace konstrukcyjne, zarządzanie projektami, zarządzanie łańcuchem dostaw, zapewnienie jakości, bezpieczeństwo, BHP, finanse i zasoby ludzkie.

Rozwiązanie umożliwiło również usprawnienie zarządzania zasobami, płynną realizację usług projektowych oraz dostarczanie systemów do zakładów klienta na całym świecie bez potrzeby zwiększania zatrudnienia w administracji.

„Wdrożenie systemu to inicjatywa strategiczna, która ma na celu zapewnienie skuteczniejszej realizacji projektów w całym łańcuchu wartości” — powiedział Tove Tyberø, wiceprezes firmy Apply Sørco. „Firma Apply Sørco znacznie się rozwinęła w ostatnich latach, co oznacza, że zarządzamy coraz większymi i bardziej złożonymi projektami. System IFS Applications pozwala nam dalej się rozwijać i terminowo realizować projekty, zapewniając wyższą jakość i coraz większą wydajność”.

„Z przyjemnością informujemy o kolejnej terminowej realizacji projektu wdrożenia w ramach ustalonego budżetu” — powiedział Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia. „Dzięki współpracy z czołowymi firmami z sektora ropy i gazu na całym świecie zdobyliśmy bogate doświadczenie i wiedzę na temat tej branży, co odzwierciedla rozwiązanie IFS Applications oraz szybkość, z jaką je wdrażamy. Jesteśmy przekonani, że firma Apply Sørco będzie dalej czerpać korzyści z elastyczności i skalowalności systemu IFS Applications i czekamy na dalsze etapy naszej współpracy”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *