Informacje prasowe

Norwesko-cypryjski potentat branży wiertniczej sięga po nowy system ERP

Na koniec 2014 roku zaplanowano start produkcyjny systemu IFS Applications w firmie Songa Offshore. Oprogramowanie będzie wspierać działalność związaną z utrzymaniem ruchu, łańcuchem dostaw, a także zarządzaniem projektami i finansami norwesko-cypryjskiej spółki. Wartość kontraktu sięga niemal 5 mln euro.

Norwesko-cypryjski potentat branży wiertniczej sięga po nowy system ERP
Źródło: Songa Offshore

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformowała, że międzynarodowa firma Songa Offshore działająca w sektorze odwiertów śródoceanicznych w obszarze Basenu Północnoatlantyckiego zdecydowała się wdrożyć system IFS Applications™ do wsparcia jej lądowych i morskich działań. Umowa dotyczy licencji i usług o wartości około 40 milionów koron norweskich.

Firma Songa Offshore posiada pięć półzanurzalnych platform wiertniczych oraz cztery dodatkowe platformy, które zostaną uruchomione w 2014 i 2015 roku. Firma wybrała system IFS Applications do wsparcia swoich lądowych i morskich działań z zakresu utrzymania ruchu, łańcucha dostaw, zarządzania projektami i finansów. Wdrażane rozwiązanie obejmuje również wsparcie replikacji i zarządzania dokumentacją.

„Wybraliśmy system IFS Applications, ponieważ jest to wszechstronne i sprawdzone w branży rozwiązanie, dzięki któremu ustandaryzujemy nasze procesy biznesowe” — powiedział prezes firmy Songa Offshore, Bjørnar Iversen. „Jesteśmy przekonani, że system IFS Applications wesprze nasze działania oraz zwiększy ich wydajność i efektywność”.

„Pozyskanie tego ważnego klienta stanowi potwierdzenie naszej pozycji lidera w sektorze ropy i gazu, jak również wieloletniego doświadczenia firmy IFS w oferowaniu firmom wydobywczym zintegrowanych rozwiązań branżowych” — powiedział Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia. „Z wielką przyjemnością będziemy wspierać firmę Songa Offshore w jej dążeniu do objęcia pozycji wiodącej firmy działającej w obszarze Norweskiego Szelfu Kontynentalnego. Z optymizmem patrzymy na rysującą się przed nami długą i owocną współpracę”. Przedstawiciele IFS szacują, że klient rozpocznie korzystanie z produktu z końcem 2014 roku.

Firma IFS jest jednym z wiodących światowych dostawców oprogramowania biznesowego dla dużych i średnich firm działających w sektorze ropy i gazu. Firma IFS od ponad 20 lat ściśle współpracuje z czołowymi wykonawcami EPCI, firmami wiertniczymi, dostawcami systemów/wyposażenia i właścicielami zakładów i fabryk z branży wydobywczej, aby mieć pewność, że jej rozwiązania spełnią rygorystyczne wymagania tego rynku. Ponad 400 klientów w tej nastawionej na projekty i zasoby branży stanowi najlepszy dowód, że wiedza fachowa i rozwiązania IFS sprawdzają się w praktyce. Elastyczne, oparte na komponentach oprogramowanie umożliwia zarządzanie pełnym cyklem życia kontraktów, projektów, majątku przedsiębiorstwa i usług.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *