InfrastrukturaRynek

Nowa, elastyczna usługa Fujitsu pomoże w zabezpieczeniu danych bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów

Usługa Fujitsu Backup-in-a-box ma pozwalać na zapewnienie niezbędnych dziś mechanizmów tworzenia kopii zapasowych oraz przywracania danych w oparciu o ustandaryzowane, ale elastyczne rozwiązanie, niewymagające zaawansowanych kompetencji czy ponoszenia znaczących nakładów inwestycyjnych. Opłaty za użytkowanie nowej usługi Fujitsu są naliczane w modelu “pay as you go”, co sprawia, że ich wysokość zależy głównie od skali chronionych danych.

Nowa, elastyczna usługa Fujitsu pomoże w zabezpieczeniu danych bez konieczności ponoszenia wysokich nakładów

Zdaniem przedstawicieli producenta, za sprawą nowej oferty nawet mniejsze przedsiębiorstwa mogą zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa danych biznesowych. Duże znaczenie ma tu model rozliczeń uzależniony od faktycznego wykorzystania, a także brak konieczności ponoszenia kosztów zakupu niezbędnego sprzętu – jak pokazuje praktyka, dla wielu, zwłaszcza mniejszych organizacji, główną barierą dla wdrożenia nawet prostego rozwiązania ochrony danych są finanse lub brak wyspecjalizowanej kadry IT.

“Wyróżnikiem rozwiązania Backup-in-a-box opracowanym przez Fujitsu jest zaoferowanie systemu w formie usługi z nastawieniem na szybką realizację potrzeb. Atutem są sprawdzone technologie i wygodna forma wsparcia technicznego użytkownika z punktem kontaktowym w Fujitsu. Atrakcyjny model finansowy udało się powiązać z nowoczesnym rozwiązaniem zbudowanym na niezawodnych komponentach – tak aby spełnić oczekiwania klienta względem elastyczności i funkcjonalności” – mówi Wojciech Wróbel, BDM Data Protection w Fujitsu Polska. “Usługa nie jest zależna od typów czy rodzajów środowisk, które będą objęte ochroną. Prosta skalowalność i obsługa technologii redukcji zajętości danych. Dodatkowo zwiększą opłacalność całej inwestycji i zoptymalizują koszty” – dodaje.

Według niego proponowany w ramach usługi Fujitsu Backup-in-a-Box model finansowania pozwala uniknąć dużych kosztów początkowych, a także umożliwia zminimalizowanie kosztów utrzymania i obsługi, które są uzależnione od ilości danych objętych ochroną i naliczane w miesięcznych okresach rozliczeniowych. Co istotne, elastyczne podejście proponowane przez Fujitsu umożliwia płynne skalowanie zakresu chronionych danych i kosztów. Producent zapewnia też możliwość łatwego rozwiązania umowy – wówczas dedykowana platforma zostaje zwolniona z danych i klient nie ponosi kosztów ich archiwizacji.

Dostępne w formie usługi i skierowane przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw rozwiązanie Fujitsu Backup-in-a-box zapewnia kompletne środowisko do tworzenia kopii zapasowych oparte o platformę serwerową Fujitsu PRIMERGY, oprogramowanie BackupExec firmy Veritas. Podstawą usługi Fujitsu Backup-in-a-box jest platforma sprzętowo-aplikacyjna typu appliance, która – co ważne – choć pozostaje własnością firmy Fujitsu, jest instalowana w ramach lokalnej infrastruktury klienta lub we wskazanej przez niego lokalizacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *