CDOAplikacjeAnalitykaPolecane tematy

Nowa wersja platformy analitycznej SAS wspiera operacjonalizację zaawansowanych analiz biznesowych

Funkcje wprowadzone w najnowszej wersji platformy analitycznej SAS Viya mają pozwolić na szerszy i łatwiejszy dostęp do analityki w ramach całej organizacji, wdrożenie kompleksowego modelu zarządzania procesami analizy danych oraz jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie potencjału dostępnych danych i wyników analiz w procesach decyzyjnych. Nowa wersja SAS Viya pozwala też na uproszenie migracji rozwiązań analitycznych do platformy chmurowej Microsoft Azure.

Nowa wersja platformy analitycznej SAS wspiera operacjonalizację zaawansowanych analiz biznesowych

Najważniejsze informacje

  • Nowa wersja platformy SAS Viya to m.in. nowy silnik analityczny wykorzystujący algorytmy uczenia maszynowego. Ma on pozwalać m.in. na sprawniejsze porządkowanie i analizowanie rozległych zbiorów zróżnicowanych danych biznesowych.
  • Integracja Microsoft Azure i SAS Viya pozwala na łatwe wdrożenie analityki SAS w środowisku chmurowym, co z kolei umożliwia efektywne przetwarzanie oraz wykorzystanie potencjału większej ilości danych biznesowych.
  • Nowe funkcje wspierają również działania mające na celu centralizację zarządzania procesami analitycznymi oraz ich operacjonalizację na różnych szczeblach organizacji - od analiz strategicznych, po konkretne operacje biznesowe.

SAS Viya to – jak przekonuje producent – elastyczna, wydajna i oparta na modelu chmury obliczeniowej platforma analityczna zapewniająca m.in. zaawansowane funkcje analizy danych biznesowych. Rozwiązanie SAS ma w szczególny sposób wspierać działania mające na celu transformację modeli biznesowych organizacji w kierunku jak najszerszego wykorzystania wiedzy zaszytej w dostępnych danych biznesowych – także na poziomie konkretnych operacji biznesowych. Wedle zapowiedzi, SAS Viya łączy w sobie najlepsze praktyki w zakresie podejmowania decyzji oraz potencjał sztucznej inteligencji i zaawansowanej analityki. “SAS można określić mianem lidera wśród firm analitycznych, gdyż odkrywa na nowo sposób, w który analityka i uczenie maszynowe są wykorzystywane przez organizacje. Użytkownicy otrzymują precyzyjne wyniki, które pozwalają szybciej i z większą dokładnością podjąć niezbędne działania, aby stawić czoła nowym wyzwaniom biznesowym” – mówi Ritu Jyoti, wiceprezes działu badań nad sztuczną inteligencją w IDC.

I tak, nowa wersja platformy SAS Viya to m.in. nowy silnik analityczny wykorzystujący algorytmy uczenia maszynowego. Ma on pozwalać m.in. na sprawniejsze porządkowanie i analizowanie rozległych zbiorów zróżnicowanych danych biznesowych. Nowe funkcje wspierają również działania mające na celu centralizację zarządzania procesami analitycznymi oraz ich operacjonalizację na różnych szczeblach organizacji – od analiz strategicznych, po konkretne operacje biznesowe.

“Wiele organizacji przeżywa trudności związane z kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19. SAS Viya jest mocnym wsparciem dla przedsiębiorstw w czasach niepewności. SAS Viya pomaga organizacjom spojrzeć na dane, klientów i operacje w nowy sposób, co ma istotne znaczenie dla transformacji procesów decyzyjnych.
Firmy takie jak: Hanesbrands, Mercy, Banco Bradesco czy Qualitas Insurance Company każdego dnia wykorzystują potencjał SAS Viya w swoich działaniach. Organizacje oczekują dziś innowacyjnego przyspieszenia, a także ograniczenia kosztów w związku z trendem i koniecznością operacjonalizacji analityki”
– mówi Jim Goodnight, dyrektor generalny firmy SAS. Według niego platforma SAS Viya to brakujące ogniwo między rozwojem modeli analitycznych w wielu językach programowania a systemami dziedzinowymi, w których te modele są wdrażane i wykorzystywane.

Wedle zapowiedzi integracja Microsoft Azure i SAS Viya pozwala na łatwe wdrożenie analityki SAS w środowisku chmurowym, co z kolei umożliwia efektywne przetwarzanie oraz wykorzystanie potencjału większej ilości danych biznesowych. “Nasze partnerstwo z SAS pomaga klientom przyspieszać rozwój inicjatyw z zakresu cyfrowej transformacji. Jesteśmy pod wrażeniem innowacji dostępnych w nowej wersji SAS Viya, które zapewniają doskonałe doświadczenia w pracy z Microsoft Azure i umożliwiają wykorzystanie potencjału analityki naszym klientom we wszystkich sektorach rynku. Ponadto pozwalają im podejmować decyzje biznesowe szybciej i bardziej efektywnie dzięki przetwarzaniu danych w chmurze, co stanowi wyróżnik usług oferowanych przez SAS i Microsoft” – podkreśla Casey McGee, wiceprezes działu Global ISV Sales w Microsoft.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *