Biznes

Nowe technologie postrzegane jako szansa na rozwój

Większość osób zatrudnionych w europejskich firmach spodziewa się pozytywnych zmian w środowisku pracy. Ponad połowa pracowników takich zmian oczekuje jeszcze w tym roku. Co ważne, źródłem zmian ma być zarówno dostępność nowoczesnych narzędzi pracy, jak i globalna sytuacja polityczno-gospodarcza.

Nowe technologie postrzegane jako szansa na rozwój

Firma badawcza Coleman & Parkes przeanalizowała sposób w jaki na nastroje i postrzeganie sytuacji w europejskich firmach wpłynęły zdarzenia polityczno-gospodarcze z 2016 roku. Większość (91 proc.) uczestników badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Ricoh spodziewa się zmian w środowisku pracy statystycznej firmy. Według większości badanych będą to zmiany korzystne dla pracowników. Jednocześnie, wykorzystanie nowych technologii ma odegrać kluczową rolę dla wzmocnienia pozycji konkurencyjnej firm reprezentowanych przez uczestników badania. Decydująca ma tu być możliwość zwiększenia elastyczności organizacji oraz jej reaktywności na zmiany zachodzące w otoczeniu biznesowym.

Dwie trzecie badanych (61 proc.) sądzi, że zmiany polityczne i gospodarcze przyczynią się też do wprowadzenia gruntownych zmian w obowiązujących procedurach biznesowych, co pozytywnie odbije się na efektywności działania organizacji. Duże znaczenie odgrywać ma tu możliwość zautomatyzowania wybranych czynności dzięki wykorzystaniu dostępnych dla firm informacji biznesowych. „Rewolucja cyfrowa i procesy automatyzacji kształtują nowoczesny model pracy. Osiągnięcie sukcesu i przewagi rynkowej wymaga inwestycji w nowoczesne narzędzia, które pozwolą wykonywać codzienne obowiązki służbowe w zdecydowanie bardziej efektywny sposób” – uważa David Mills, dyrektor generalny firmy Ricoh w Europie.

W badaniu wzięło udział 2000 osób z Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Belgii, Luksemburga, Portugalii, Austrii, Węgier, Rosji, Turcji, RPA, Czech, Słowacji, Szwajcarii i krajów skandynawskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *