Informacje prasowe

Nowoczesny system ERP wsparciem dla dostawcy usług IT z regionu DACH

Wyspecjalizowana w rozwiązaniach i usługach dla centrów danych, działająca głównie na terenie krajów regionu DACH firmy Technogroup wdraża zintegrowany system ERP. Oprogramowanie IFS Applications 9 zastąpi dotychczas wykorzystywane rozwiązania i pozwoli na zintegrowanie procesów biznesowych firmy dysponującej 35 centrami serwisowymi. Wartość kontraktu sięga 1,2 mln euro.

Nowoczesny system ERP wsparciem dla dostawcy usług IT z regionu DACH

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Technogroup IT-Service GmbH, jeden z wiodących dostawców usług z branży IT na terenie krajów niemieckojęzycznych (DACH), wdraża system IFS Applications™ 9 w celu wsparcia międzynarodowego rozwoju firmy zintegrowanym i kompleksowym rozwiązaniem. Umowa obejmuje licencje i usługi o całkowitej wartości ponad 1,2 miliona euro.

Firma Technogroup, z siedzibą w miejscowości Hochheim am Main, specjalizuje się w sprzęcie i oprogramowaniu dla centrów danych i posiada ponad 35 centrów serwisowych w całej Europie. System IFS Applications 9 zastąpi w firmie Technogroup obecny, przechowujący nadmiarowe dane pakiet oprogramowania zintegrowanym i kompleksowym rozwiązaniem firmy IFS, które wesprze międzynarodowy rozwój całej firmy.

Firma Technogroup polepszy jakość firmowych danych, a także ujednolici wszystkie procesy firmowe w pojedynczym, zintegrowanym rozwiązaniu. Wdrożony system umożliwi zarządowi firmy Technogroup lepsze zrozumienie i kontrolę firmowych działań, co przełoży się na podniesienie jakości usług o znaczeniu krytycznym.

Kompleksowe rozwiązanie firmy IFS oferuje komponenty obejmujące księgowość, łańcuch dostaw, projektowanie, obsługę techniczną, sprzedaż i usługi, zarządzanie serwisem, zarządzanie projektami, zasoby ludzkie, zarządzanie dokumentacją oraz analitykę biznesową.
„Dzięki swojej wszechstronności system IFS Applications jest rozwiązaniem najlepiej dopasowanym do naszych potrzeb” − powiedział Peter Ritzenhofen, dyrektor ds. IT i zarządzania jakością w firmie Technogroup. „Nowe rozwiązanie umożliwi nam integrację wszystkich procesów biznesowych i zapewni znaczące korzyści płynące z silnego zorientowania na usługi. Firma IFS wykazała się zrozumieniem naszych potrzeb, a sam zespół jest międzynarodowy i odpowiednio przygotowany, czyli dobrany dokładnie pod kątem naszych ambitnych planów rozwoju”.

„Nawet firmy z sektora IT potrzebują efektywnego oprogramowania biznesowego” – powiedział Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central. „Nie możemy się doczekać współpracy z firmą Technogroup i wiemy, że jesteśmy w stanie ją z powodzeniem wesprzeć w realizacji ambitnych planów rozwoju. Już na pierwszym spotkaniu stało się jasne, że kultury naszych firm są bliźniacze”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *