Informacje prasowe

Nowoczesny system ERP wsparciem dla dostawcy usług IT z regionu DACH

Wyspecjalizowana w rozwiązaniach i usługach dla centrów danych, działająca głównie na terenie krajów regionu DACH firmy Technogroup wdraża zintegrowany system ERP. Oprogramowanie IFS Applications 9 zastąpi dotychczas wykorzystywane rozwiązania i pozwoli na zintegrowanie procesów biznesowych firmy dysponującej 35 centrami serwisowymi. Wartość kontraktu sięga 1,2 mln euro.

Nowoczesny system ERP wsparciem dla dostawcy usług IT z regionu DACH

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Technogroup IT-Service GmbH, jeden z wiodących dostawców usług z branży IT na terenie krajów niemieckojęzycznych (DACH), wdraża system IFS Applications™ 9 w celu wsparcia międzynarodowego rozwoju firmy zintegrowanym i kompleksowym rozwiązaniem. Umowa obejmuje licencje i usługi o całkowitej wartości ponad 1,2 miliona euro.

Firma Technogroup, z siedzibą w miejscowości Hochheim am Main, specjalizuje się w sprzęcie i oprogramowaniu dla centrów danych i posiada ponad 35 centrów serwisowych w całej Europie. System IFS Applications 9 zastąpi w firmie Technogroup obecny, przechowujący nadmiarowe dane pakiet oprogramowania zintegrowanym i kompleksowym rozwiązaniem firmy IFS, które wesprze międzynarodowy rozwój całej firmy.

Firma Technogroup polepszy jakość firmowych danych, a także ujednolici wszystkie procesy firmowe w pojedynczym, zintegrowanym rozwiązaniu. Wdrożony system umożliwi zarządowi firmy Technogroup lepsze zrozumienie i kontrolę firmowych działań, co przełoży się na podniesienie jakości usług o znaczeniu krytycznym.

Kompleksowe rozwiązanie firmy IFS oferuje komponenty obejmujące księgowość, łańcuch dostaw, projektowanie, obsługę techniczną, sprzedaż i usługi, zarządzanie serwisem, zarządzanie projektami, zasoby ludzkie, zarządzanie dokumentacją oraz analitykę biznesową.
„Dzięki swojej wszechstronności system IFS Applications jest rozwiązaniem najlepiej dopasowanym do naszych potrzeb” − powiedział Peter Ritzenhofen, dyrektor ds. IT i zarządzania jakością w firmie Technogroup. „Nowe rozwiązanie umożliwi nam integrację wszystkich procesów biznesowych i zapewni znaczące korzyści płynące z silnego zorientowania na usługi. Firma IFS wykazała się zrozumieniem naszych potrzeb, a sam zespół jest międzynarodowy i odpowiednio przygotowany, czyli dobrany dokładnie pod kątem naszych ambitnych planów rozwoju”.

„Nawet firmy z sektora IT potrzebują efektywnego oprogramowania biznesowego” – powiedział Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central. „Nie możemy się doczekać współpracy z firmą Technogroup i wiemy, że jesteśmy w stanie ją z powodzeniem wesprzeć w realizacji ambitnych planów rozwoju. Już na pierwszym spotkaniu stało się jasne, że kultury naszych firm są bliźniacze”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *